KATEGORİLER

Bip Nedir, Bip Hesabı Nasıl Silinir, Bip Hesap İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bip, ülkemizdeki teknolojik gelişmelerin sosyal medya tarafına en önemli yansımasıdır. Turkcell’in öncülüğünde ilerlemeye devam eden platform birçok kullanıcıya sorunsuz hizmet sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda hem ücretsiz hem de gelişime açık bir platform olması yoğun olarak tercih edilmesine sebep oluyor. Her ne kadar durum böyle olsa da birçok kullanıcı denemek için de olsa ilgili platformda hesap oluşturuyor ve dostlarıyla bir süre boyunca sesli ve görüntülü olarak mesajlaşıyor. WhatsApp’ın hayatımızın merkezinde bulunmasından kaynaklı olarak belirli bir zaman sonra ilgili uygulama tamamen siliniyor ve onun yerine daha gelişmişi kullanılmaya başlanıyor. Biz de tam olarak bu noktada kullanıcılarımıza rehber olması amacıyla “Bip Hesabı Nasıl Silinir, Bip Hesap İptal Etme” adı içeriğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Bip Hesap Silme Adımları

Bip adlı uygulamayı kullanmak istemiyorsanız ve bu sebeple uygulamayı kaldıracaksanız öncelikle platforma kayıtlı olan hesabınızı silmeniz gerekiyor. Bu durum hem sizi olası tehlikelere karşı güvence altına alacak, hem de hakkınızda herhangi bir bilgi bırakmayacaksınız. Hâl böyle olunca ulaşılamaz olmanın, arkanızda kanıt bırakmamanın en iyi yolu hesap silmedir. Bu işlemi birçok kişi bilmediği için direkt uygulamayı kaldırarak yoluna devam ediyor. Biz de aşağıdaki adımları uygulamanızı ve platformu telefonunuzdan kaldırmadan önce hesabınızı silmenizi öneriyoruz.

 • Bip” uygulamasını telefonunuzdan açın.
 • Daha Fazla” seçeneğine dokunun.
 • Ayarlar” kategorisine ve ardından “Hesabım” butonuna basın.
 • Hesabımı Sil” diyerek silme işlemlerini başlatın.

Bip hesabı silme işlemleri için kararınızdan emin olup olmadığınıza dair sizden onay alınacaktır. Bu bağlamda gerekli onayları verdiğinizde hesap tamamıyla kalıcı bir şekilde temizlenecektir.

Bip Hesabımı Sildikten Sonra Tekrardan Açabilir Miyim?

Bazı kullanıcılar “Bip” hesabını sildikten sonra pişman olabiliyor ve bunun neticesinde ilgili uygulamayı tekrardan yükleyip kurmak istiyor. Bu noktada en çok merak edilen sorulardan biri hesabın silindikten sonra tekrardan aktifleştirilip aktifleştirilemeyeceğidir. “Bip” adlı platform hesap silme işlemini gerçekleştiren tüm kullanıcılarına platforma dilediği zaman tekrardan geri dönüş yapma fırsatı sunuyor. Bu fırsatı değerlendiren kullanıcılar daha öncesinde uygulamayı kullandığı zaman herhangi bir yedek aldıysa yedekleri yükleyerek devamlılık sağlayabilir.

Bip Hesabı Silindikten Sonra Hangi Veriler Kaybolur?

Bip hesabını sildikten sonra tamamıyla ortadan kalkacak olan bazı veriler bulunmaktadır. Bu verileri yedeklemediğiniz durumlarda silme işlemi tamamlandığında artık ulaşamazsınız. İlgili veriler;

 • Fotoğraflar
 • Mesajlar
 • Videolar
 • Görüntülü Arama Geçmişi

Burada belirttiğimiz dört ana veri hiçbir şekilde yedek alınmazsa tekrardan geri getirilemez.

Bu içeriğimizde günümüzün en popüler sosyal mesajlaşma uygulamasından biri olan “Bip” için hesap silme ve hesap iptal etme adımlarını sizlerle paylaştık. Her adımı belirtildiği gibi uyguladığınızda kısa süre içerisinde hesabınız silinecektir. Birçok kullanıcı hesap silme konusunda kafasında soru işaretleriyle karşılaşsa da bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için yorum bölümünden bizimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Nedir
Zoom Nedir, Zoom Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Zoom, uzaktan eğitim sürecinin hayatımıza girmesiyle birlikte hep birlikte tanımaya başladığımız görüntülü sohbet platformlarından biridir.…

3 dk. 2144 Okundu
İçerik
Twitter Toplu Beğeni Silme Nasıl Yapılır?

Twitter , dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip günümüzün önde gelen sosyal medya platformlarından biridir. Hâl böyle…

2 dk. 15995 Okundu
İçerik
Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı olmak günümüzde artık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü yayıncılık hayatında büyük bir kitle…

4 dk. 16365 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.