KATEGORİLER
Kripto Al Sat


WhatsApp Çevrim Dışı Olma Yöntemleri

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana kullanıcı gizliliği konusunda en iyi avantajlar sağlayan anlık mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. Facebook, bünyesinde barındırdığı tüm uygulamalara bu konuda en iyi desteği sunarak kullanıcıların gizliliğine önem veren platformlarda arkadaşlarıyla sohbet etme avantajını elde etmesine yardımcı oluyor. Her ne kadar böyle olsa da son görülme ve görüldü bildirimlerini kapatma olasılığı varken platformda ne yazık ki uygulama aracılığıyla değerlendirilebilen çevrim dışı olma özelliği bulunmamaktadır. Bu da kullanıcılar tarafından çok büyük bir eksiklik olarak görüldüğü için alternatif yöntemler değerlendirilmeye alınıyor. Biz de içeriğimizde kullanıcıların kendi çabalarıyla buldukları WhatsApp çevrim dışı olma yöntemlerini sizlerle en detaylı anlatımla paylaşıyoruz.

Bkz: WhatsApp Durum Sözleri

WhatsApp’ta Çevrim Dışı Görünme Yöntemleri

WhatsApp, cihazınızın aktif bir internet bağlantısına sahip olduğu durumlarda her zaman aktif kalır ve kullanıcılardan gelen mesajlar direkt olarak tarafınıza iletilir. Bu da diğer kullanıcıların diğer kişilerden mesaj almak istemediği zamanlarda rahat rahat internette gezinmesini engeller. Hâl böyle olunca Android ve iOS işletim sistemli cihazların açıklarından faydalanarak ortaya çıkarılan WhatsApp çevrim dışı olma yöntemlerini bu içeriğimizde bulabileceksiniz.

Android Telefonlarda WhatsApp’ta Çevrim Dışı Olma Yöntemi

Türkiye’de ve dünyada en fazla ilgi gören mobil işletim sistemlerinden biri android diyebiliriz. Bu işletim sistemi hem kullanıcı deneyimi açısından mükemmel özellikler sunar hem de kullanıcılar için özelleştirme imkanları sağlar. Bu bağlamda eğer ki android akıllı telefonunuz bulunuyor ve WhatsApp çevrim dışı olma fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
 • “Uygulamalar” kategorisine tıklayın.
 • “WhatsApp” uygulamasını bulun ve üzerine basın.
 • “Uygulama İzinleri” seçeneğine dokunun.
 • “Mobil Veri” kullanmasını buradan engelleyin.

Bu işlemlerin ardından artık cihazınızda “Mobil Veri” aktifken diğer kullanıcılardan mesaj gelse bile tarafınıza iletilmeyecektir. Hatta ve hatta mesajı gönderen kişi gönderdiği mesajın yanında tek tik işareti göreceği için internet bağlantınızın aktif olduğunu anlamayacaktır.

iOS Telefonlarda WhatsApp Çevrim Dışı Olma Yöntemi

Bir diğer önemli işletim sistemi ise iOS’dur. Bu işletim sistemine sahip cihazlar özellikle güvenlik açısından mükemmel kullanım deneyimi sunar. Her anlamda sorunsuz bir kullanım sergileyebileceğiniz gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında diğer kullanıcılardan rahatlıkla gizlenebilirsiniz. Hâl böyle olunca WhatsApp çevrim dışı olma özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları değerlendirin.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Ekranı aşağıya doğru kaydırarak “WhatsApp” uygulamasını bulun.
 • “Hücresel Veri” özelliğini pasif hale getirin.

Bu işlem adımlarının ardından artık aynı android işletim sisteminde olduğu gibi diğer kullanıcıların sizlere WhatsApp aracılığıyla gönderdiği mesajlar tarafınıza iletilmeyecektir. Tam olarak burada dikkat etmeniz gereken en önemli hususun ilgili işlem adımlarının sadece ve sadece “Mobil Bağlantı” sürecinde ortaya çıkacağını bilmektir. Birçok kullanıcı ilgili işlem adımlarının ardından kablosuz internet kullanırken de aynı sonuçları alacağını düşünüyor ama ne yazık ki durum böyle değildir.

Not: Google Play Store ve App Store uygulama marketlerinde WhatsApp Çevrim Dışı Olma başlığı altında paylaşılan uygulamaların hiçbiri sizlere gerekli desteği sunmayacaktır. Bu sebeple kendinizi güvene almak için ilgili güvensiz uygulamaları yüklemek yerine bu adımları değerlendirebilirsiniz.

İçerik
Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı olmak günümüzde artık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü yayıncılık hayatında büyük bir kitle1

4 dk. 16444 Okundu
İçerik
WhatsApp Kalın Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, günümüzde en sık kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Bu uygulama kullanıcılarına hem mükemmel1

2 dk. 38 Okundu
İçerik
Instagram Gönderisine Link Ekleme Yöntemleri

Instagram’da bilinmeyen bir sebepten kaynaklı olarak paylaşılan gönderilerin açıklamasına tıklanabilir linkler eklenemiyor. Bu sebeple de1

3 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al