Ana Sayfa Oyun Valorant Valorant VAN 128 Hatası Çözümü

Valorant VAN 128 Hatası Çözümü

Valorant-VAN-128-Hatasi-Cozumu
Valorant-VAN-128-Hatasi-Cozumu

Valorant, Riot Games tarafından sunulan son zamanların en popüler FPS oyunları arasında yer alıyor. Her ne kadar böyle olsa da her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bazı sorunlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Henüz yeni bir deneyim olduğu için sürekli olarak güncelleme alması sebebiyle giriş esnasında bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar arasında kullanıcıların en fazla karşılaştığı “İstemciyi Yeniden Başlat” hatası oluyor. Herkes tarafından sorunun kaynağı yapılan güncelleme olarak düşünülüyor olsa da ne yazık ki tahmin edildiği gibi değildir. Bu yazımızda hatanın çözümü ile ilgili detaylara yer vereceğiz.

Valorant VAN 128 Hatası Çözümü

Valorant oyununda sık sık karşılaştığınız hatalardan biri olan Hata Kodu: VAN 128 güncelleme kaynaklı değil tam tersine oyunu açtığınız anda VanGuard yazılımının devreye girmemesinden kaynaklıdır. Bu sebeple aşağıdaki adımları eksiksiz olarak yerine getirmek sorunu çözmek adına atacağınız en önemli adımlardan biri olacaktır.

van 128
van 128
 1. Başlat bölümünden “Denetim Masası” kısmına girin.
 2. Program Ekle veya Kaldır” yolunu takip edin.
 3. Program listesinin içerisinden “Riot Vanguard” yazılımını bulun ve kaldırın.
 4. Valorant oyununa tekrardan girin.
 5. Bu sefer alacağınız hata “Vanguard Başlatılamadı. Lütfen Tekrar Başlatın.” olacaktır.
 6. Hata penceresini kapatın ve “Görev Yöneticisi” sonrasında “Hizmetler” yolunu takip edin.
 7. Hizmetlerin arasından “vgc” uygulamasını bulun.
 8. Hizmetin üzerine sağ tıklayarak başlangıç türünü “Otomatik” olarak ayarlayın.
 9. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 10. Antivirüs programlarını devre dışı bırakın.
 11. Oyuna tekrar giriş yapın.
İlginizi Çekebilir:  Valorant FPS Gösterme [Programsız]

Bu adımlar neticesinde sorununuz tamamen çözülecektir. Hiçbir şekilde ekstra olarak işlem yapmanız gerek olmadan sorunu ortadan kaldırmak için adımları eksiksiz olarak takip etmeniz gerekiyor. Her ne kadar tüm adımları yerine getirip denediyseniz ancak yine de olmadıysa aktif internet bağlantısı sağlayan modemi kapatıp 30 saniye kadar bekleyip sonrasında tekrar açıp oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz