KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Valorant Nasıl Oynanır?

Bilgisayar oyunları seven kişiler tarafından daha çok bilinen ve oynanan Valorant, rekor kırıcı şekilde sahip olduğu beta süresinden sonra, tabanında karakter olan, nişan, taktik gibi stratejileri kapsayan bilgisayar oyunu bütün dünyadaki oyun severler ile buluştu.

Yeni duyan kişiler tarafından da Valorant çıkış tarihi merak edilenler arasında oluyor. Nasıl oynanacağına geçmeden önce 2 Haziran 2020’de çıktığı söylenebilir.

Yüksek seviyede duyarlılığa sahip nişancılık, silahlardaki çeşitlilik, kendine özgü yeteneklere sahip ajanlar olan bir oyundur. Oynayan kişilere oldukça fazla rekabet ortamı hazırlayan ve bir kazanım için yapılmış haritalara sahiptir.

Beşer kişilik oyunculardan oluşan iki takım, birbiri içerisinde karşılıklı (saldıran ve savunucular olarak), toplamda 24 adet olan tur sayısı ile mücadele içerisine girerek, tur bazlı mücadele edip kazanma adına çabalıyorlar.

Valorant Oyunu Ücretli midir?

Bu oyun oynamak isteyen herkes için ücretsiz bir şekilde tahsis edilmiştir. Oyuncular tarafından Valorant download (indirme) ücretli midir? Gibi aramalar da yapılmaya başlandı. Ücretsiz bir şekilde indirip oynamak mümkündür. Tam sürümü 2020 yaz aylarında piyasada yer almıştır.

Valorant’ın Özellikleri

Özel tasarlanmış 128-tick sunucular ile çıkmaktadır. Bu oyunun sunucuları ek olarak,  hızdaki artış sonrası bütün oyuncu hareketlerini 128 FPS’ye (saniyelik görüntü sayısı) çıkarabilecek. Karşı taraf, yani rakibin sahip olduğu internetteki zayıflık nedeniyle gecikme durumu yaşasa da, Valorant’ın sunucuları sayesinde onun hareketleri de akıcı hale gelecek. Otomatikman saniyelik görüntü sayısı 128’e çıkarılabilecek.

Bütünsel seviyede oyuncuların en düşük %70’ine, otuz beş milisaniyeden az ping hizmeti sunmayı kendine ilke edinmiş olan Riot Games, internet hizmeti sağlayanların eşitlik düzenlemeleri açısında çalışıyor.

Geliştirilen yeni hilelere karşı hile önleyici oyuna gelişim sürecinde dahil edilmiştir. Firmanın tasarladığı hile tespit eden araç (Vanguard), hile severleri ve kullananları hızla tespit edip uzaklaştırmaktadır. Yapılan bu sistem ile beraber hileci kişilerin tespit edilmesi durumunda oyun sonlandırılıyor ve geride kalan oyunculara telafi ediliyor.

Valorant

Valorant

Oyundaki Karakterler

Breach: Bu karakter öncü roldedir. Duvarlardan geçebiliyor ve ateş yapabiliyor. Düşmanları serseme döndüren sarsıntı yapma gücüne sahip. Ulti yeteneği ile deprem de oluşturabiliyor.

Brimstone: Ulti yeteneği yardımıyla hasar verici saldırı yapma potansiyeline sahip. Bu karakter kontrol uzmanı rolündedir. Duman bulutu atabiliyor ve yerlere atıştaki hızı artıran kuvvet işretleri bırakabiliyor.

Cypher: Cypher adındaki karakter, gözcü rolüne sahiptir. Görüşte kısıtlama ve hızda düşüş yapabiliyor. Tuzaklar kuruyor ve gizli kamera da yerleştirebiliyor.

Jett: Adından da anlaşılacağı üzere bu karakter hızlıdır. Hızla ileri fırlıyor, havaya sıçrayabiliyor, yaptığı tek vuruş ile karşı tarafı öldürebiliyor. Bıçak atabiliyor.

Omen: Işınlanma yeteneğine sahip bir kontrol uzmanıdır. Gölge atışları yapıp kısa mesafede ışınlanıyor. Diğer bazı karakterlerde olduğu gibi bu karakterde de ulti yeteneği var, bu yetenek ile haritada istediği konuma ışınlanabiliyor.

Phoenix: Fırlattığı alev topları ile rakiplere hasar veriyor. Ateşten duvar yapabiliyor, öldüğü ve işaretlediği yerde yeniden doğma özelliğine sahip.

Bu karakter düellocu rolündedir. Kör etme gücüne sahip. İşaret küresi attığı anlarda kör edebiliyor. Valorant en iyi karakter adıyla da bilinir.

Raze: Bu karakter de düellocu rolünde ve patlayan çanta yapabiliyor. Tesirli bomba fırlatma özelliği ile güce sahip oluyor. Patlayıp düşmanlara zarar veren bot atabiliyor. Yüksek oranda hazar veren roketatar sayesinde savaşabiliyor.

Sage: Gözcü olan bu karakter yavaşlatma küresi atabiliyor. Bunun yanında iyileştirme ve duvar örebilen bariyer küreleri de atabiliyor. Takım arkadaşlarından biri öldüğü zaman canlandırabiliyor.

Sova: öncü rolünde. Oklar atabiliyor.

Viper: Kontrol uzmanıdır. Zehirli duvar ve bulut oluşturabiliyor.

İçerik
İnternetsiz Oynanan Oyunlar

İnternetsiz Oynanan Oyunlar ile internetsiz kalıp canın sıkıldığında keyfini yerine getirtecek oyunlardır. Mobil paketinizde internetiniz1

10 dk. 26 Okundu
İçerik
Steam Envanter Gizliliği Açma

Steam, son zamanlarda oyun satın alma platformundan çok, oyuncular arasında item alışverişi gerçekleştirilen bir platform1

2 dk. 18642 Okundu
İçerik
ESEA Nedir?

ESEA Nedir? , E- Spor Entertainment Association League platformunun kısaltılmışım olan ESEA, CSGO oyuncularının toplanarak1

7 dk. 134 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.