KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Valorant Hakkında

Valorant oyunu, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Codename Project A altında piyasaya sürülen oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı bir beta dönemine başladı ve 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı.

Valorant Oyunu Oynanışı

Valorant, yakın gelecekte geçen bir birinci şahıs oyunu olan takım tabanlı bir taktik nişancı oyunudur. Oyuncular, dünyanın farklı ülkeleri ve kültürleri tarafında şekillenmiş bir takım casus karakter olarak oyunu oynarlar. Ana oyun modunda, oyuncular her takımda 5 oyuncu olacak kaydıyla hücum veya savunma takımlarına atanarak oyuna başlamaktadırlar. Valorant ajanlar, kendi saldırı yeteneklerinin yanı sıra ölmek veya saldırmak için kendi nihai yeteneklerine sahip olmaktadır. Her oyuncu her tura “klasik” bir tabanca ve bir veya daha fazla özel yetenek ile oyuna başlamaktadırlar.

Oyun içi ekonomik sistem kullanılarak diğer silahlar ve beceriler ücretli bir şekilde satın alınabilir. Sistem, oyuncunun bir önceki turun sonucu olarak sorumlu olduğu öldürmeler ve ani yükselmeler için ödeme yapar. Oyunda hafif makineli olan tüfekler, av tüfeği, makineli tüfek, saldırı tüfeği ve keskin nişancı tüfeği gibi farklı çeşitlerde silahlar bulunmaktadır. Spectre, Odin ve Vandal gibi otomatik ve yarı otomatik silahlar, düzgün bir şekilde ateş etmek için oyuncu tarafından kontrol edilmesi gereken geri tepme modellerine sahiptir.

Valorant

Valorant

Valorant Oyunu Modları

Derecesiz Mod: Sıralamasız modda, 13. Turda Valorant puanı alan ilk takım maçı kazanır. Saldıran ekibin, eylemi gerçekleştirmek için belirli bir konuma taşınması gereken, başak adı verilen el bombası tipi bir cihazı vardır. Saldıran ekip, etkinleştirilmiş sivri uçları bir süre tutarsa, patlar ve puan kazanır. Savunan takım sivri uçları etkisiz hale getirebilirse veya saldıran takım çiviyi etkinleştirmeden önce 100 saniyelik tur süresi geçerse, savunma takımı puan alır. Spike aktif hale gelmeden önce ekibin tüm üyeleri ölürse veya Spike aktif hale geldikten sonra savunma ekibinin tüm üyeleri ölürse, rakip takım puan kazanır.

Spike’a Hücum Modu: Spike’a hücum modunda, dört turu kazanan ilk takım maç turunu kazanmaktadır. Oyuncu kişiler raunda, standart oyunlara göre iki katı daha seri şarj olan ulti hariç, tüm yetenekler tamamen şarj edilmiş şekilde oyuna başlarlar. Hücum yapan takımdaki her oyuncuda bir spike olmaktadır ancak tur başına sadece bir spike etkin hale getirilebilmektedir. Silahlar rastgele verilir ve tüm oyuncular aynı silah ile başlar. Standart oyun modlarında bulunan nihai ulti küreler bulunmamaktadır ancak bunların yerini alacak farklı özellikleri olan küreler olabilmektedir.

Rekabete Dayalı Mod: Rekabetçi maç modları, ilk beş oyun oynanıldıktan sonra her oyuncuya rütbe atayan kazanmaya yönelik bir sıralama sisteminin eklenmesiyle standart maç modları ile aynı olmaktadır. Temmuz 2020’de Riot, oldukça rekabetçi bir oyunda “iki galibiyet” öngörmektedir. 12-12’de bir tek ani bir ölüm turu oynamak yerine takımın kazanması için rakip takıma karşı 2 puana sahip olması gerekir. Her uzantı, oyuncuya silah ve yetenek satın alması için aynı miktarda ve son yetenek ücretinin yaklaşık yarısını verir. Her iki grup turundan sonra, oyuncu ilk setten sonra 6 oyuncu, ikinci setten sonra 3 oyuncu ve ilk setten sonra 1 oyuncu gerektiren bir çekilişle oyunu bitirir.

Ölüm Maçı: Ölüm maçı modu 5 Ağustos 2020’de tanıtıldı. 14 oyuncudan 40’ını 10 dakikada yenerek oyunu kazanılmaktadır. 40 öldürmeye ulaşmadan önce süre biterse, 40 öldürmeye en yakın oyuncu oyunu kazanır. Valorant hile modu ile kullanılırsa kişiler oyundan atılır.

 

 

İçerik
Valorant Oyun Modları

Free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanmıştır.1

4 dk. 16026 Okundu
İçerik
Valorant “Val 12” Hatası ve Çözümü

Valorant "Val 12" Hatası ve Çözümü Riot Games’in en sevilen oyunlarından biri olan Valorant’a girerken1

1 dk. 15365 Okundu
Nedir
Valorant Ligleri

Dünyanın en popüler oyunlarının yapımcısı Riot Games yeni rekabetçi modda Valorant ile siz bilgisayar oyuncularının1

3 dk. 3821 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al