KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Uzun Ve Kalıcı Ojelerin Sırrı Nedir?

Biz kadın olarak ellerimizin güzel ve bakımlı olmasını isteriz.. Çünkü vücudumuzda en çok kullandığımız organımız ellerimizdir. Bu yüzden de ellerimiz çok fazla dikkat çeker. Bizde bunu bildiğimizden dolayı ellerimizin bakımlı ve daha güzel görünmesi için tırnaklarımıza rengarenk ojeler süreriz. Yani ellerimizin güzel gözükmesinde   tırnaklarımızın rolü oldukça büyüktür

Peki, bu ojeleri sürerken nelere dikkat etmeliyiz? Sürdüğünüz ojelerin daha uzun süre kalıcı olması için nelere dikkat etmek gerekir? Gelin bu sorulara birlikte cevap arayalım.

Oje Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ojeyi fırça darbeleriyle süreriz. Ojeyi  sürerken tırnak kenarlarına taşırmamaya dikkat etmeliyiz. Çünkü oje tırnak kenarlarına taşarsa onu temizlerken sürdüğümüz tüm ojeyi bozabiliriz. Dikkat etmemize rağmen ojeyi taşırırsak kurumadan çıkartalım. Bunun yanında ojeyi sürmeden önce tırnağımıza baz uygularsak, hem ojemiz daha kalıcı olur hem de ojemiz tırnağımızda daha güzel durur.

Kalıcı Ojenin Sırrı Nedir?

En çok şikayet ettiğimiz durumlardan biride ojemizin uzun süre kalıcı olmamasıdır. Çünkü ellerimizi çok sık kullandığımız için sürekli olarak yıkamak durumunda kalırız. Bu durum da tırnaklarımıza sürdüğümüz ojelere zarar verir. Oje soyulmaya başlayınca kötü bir görüntü ortaya çıkar. Artık bu kötü vermenin zamanı geldi! Tamam ama nasıl yapabilirim? Dediğinizi duyar gibiyim. Birkaç basit teknik ile ojelerimizde meydana gelen soyulmaları önleyebiliriz. Bu teknikleri sizler için şu şekilde sıraladık:

Uzun Ve Kalıcı Ojelerin Sırrı Nedir?

Uzun Ve Kalıcı Ojelerin Sırrı Nedir?

  • Ojemizi sürdükten sonra ellerimizi sıcak sudan uzat tutmalıyız. Hatta oje sürme işini duş aldıktan sonra yapmamız bizim için daha iyi olur.
  • Ojemizi sürüp kuruttuktan sonra, hem ojemizin sürekli parlak gözükmesi hem de daha kalıcı olması için ojemizin üzerine hemen bir kat cila sürmeliyiz. Çünkü bu işlem ojemizi daha kalıcı hale getirecektir.
  • Kullandığımız ojeleri simli ve parlak ojelerden seçebiliriz çünkü bu tarz ojeler yapıları gereği daha yapışkan oldukları için hem daha canlı hem de daha kalıcı olur.
  • Ayrıca ojelerimizi ince iki kat olarak sürersek daha kalıcı ve daha güzel olur.

Bunların yanında  özellikle koyu oje tercihi yaparken, kaliteli ojeler seçmeli ve kullanmalıyız. Bu koyu ojeleri sürerken de çok dikkat etmeliyiz. Çünkü sürdüğümüz koyu ojeler tırnaklarımıza da daha dikkat çeker. Ayrıca sürdüğümüz koyu renk ojelerin daha kalıcı ve parlak olarak kullanmak için üzerine cila kullanmak gerekir.

Açık renkli ojeleri daha çok tercih edebiliriz. Çünkü açık renkli ojeler tırnaklarımızı daha bakımlı ve güzel gösterir. Koyu ojelere göre daha kullanışlı ojelerdir.

İçerik
Kampüs Makyajının Sırları

Makyaj her kadının sevdiği bir şey değildir fakat kampüslerde makyaj yapmayan çok az insana rastlarız.…

2 dk. 6336 Okundu
İçerik
Göz Makyajında Yapılan En Sık Hatalar

Göz makyajında bir hata olduğu zaman tüm makyajda hata varmış gibi gözükür. Bundan dolayı da…

2 dk. 14129 Okundu
Nedir
Kalıcı Makyaj Uygulaması İle Her An Bakımlılık

Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran trendlerden biri de kalıcı makyaj uygulamaları. Artık ülkemizde de gittikçe…

2 dk. 5562 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al