KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Güzelliğin Aynası Gözler İçin Makyaj Tüyoları

Göz makyajı gözleri ön plana çıkarmak için en önemli makyajdır. Gözlerin çekici hale gelmesi ve en çok uğraş veren göz makyajı, doğru bilgiler ile yapıldığı zaman görüntünüzü çok güzel hale getirebilirsiniz. Makyajda ilk olarak gözlerden başlayarak daha sonra yüzün diğer alanlarına geçilir, bunun sebebi hem göz makyajı fazla uğraş gerektirmesi hem de göz makyajı güzel görüntü adına çok önemli olmasıdır.  Güzel yapılan makyajı sayesinde istenilen etki sağlanır, bazı ipuçları ile bu etkiye sahip olabilirsiniz.

Göz Makyaj Tüyoları

Göz makyajı için önemli olan gidilecek ortama göre yapılması yani gündüz gidilecek yerler farklı gece gidilecek yerler için farklı göz makyajları yapılmaktadır. Gece makyajları biraz daha ağır ve ışıltılı olduğundan gündüz makyajıyla bir tutulamaz. Gündüz makyajları daha sade ve gösterişsiz yapılır ve giyilecek kıyafete uygun olarak yapılmaktadır.

Cilt tonunuzu iyi tanıyarak buna uygun renkler seçilmelidir. Gözlerde morluk ya da göz torbaları var ise önce kusurları kapatma için uğraşılmalı aynı tonda kapatıcı ile kapatılmalıdır. İlk olarak sürülen far rengini açıl seçilmeli çünkü üzerine sürülecek olan renk ile bütünleşmesi kolay olacaktır.

Makyaj Tüyoları

Makyaj Tüyoları

Göz farı sürmede ilk olarak göz kapağı diplerinden başlanmalı, göze uygun fırça ile uygulanmalıdır. İsteğe göre gölge verilir ya da sade bir renk ile ışıltı katılabilir.

Gözleri daha çekici hale getirebilmek için eyeliner ya da göz kalemi ile gözlerin çerçevesini yapın. Ardından kirpik diplerinden başlayarak rimel uygulayın, kirpilerin gür ve uzun bir görüntüsü olması için diplerden başlayarak sürün ayrıca kaliteli bir rimel kullanılmalıdır. Yapay kirpiler kullanılanımı yapılabilir fakat doğal bir görüntü isteyenler için kullanılması uygun olmayacaktır.

Göz Makyajı İçin Bazı Teknikler

Gözler güzelliğin aynasıdır ve bu yüzden gözlere yapılan makyaj en önemli makyajdır. İyi bilgi sahibi olmalı gerekli tedbirleri bilmelisiniz.

  • Gölgeli göz makyajı yapmak için, birbirine yakın renkte olan farları sürerek uygun dağılımı yapmalısınız. İlk sürülecek far diğer renklerden daha açık olmalıdır çünkü üstüne sürülecek diğer renk ile bütünleşmesi kolay olsun. Böyle açıktan koyu tonlara doğru tonlamaya dikkat edilerek yapılmalı dağıtımları yapılmalıdır.
  • Dumanlı göz makyajı yapmak için, ilk olarak kaşların altına açık tonlarda far ya da kapatıcı uygulayın daha sonra göz çevresine farı yayın bu ıslak fırça olursa daha iyi olacaktır. Göz çevresini kalem ile çerçeveyi belirgin hale getirin ardından rimel ile kirpilerinizi belirgin hale getirin. Göz makyajının güzel görünmesi kirpilerin gür ve uzun olmasına bağlıdır. Çünkü uzun ve bakımlı kirpikler gözleri daha çekici hale getirmektedir. Son olarak göz pınarına parlak ya da açık tonda far sürmek gözleri daha büyük ve yuvarlak gösterecektir.
  • Buğulu göz makyajı yapmak için, göz çevresini kapatıcı ile kapatın daha sonra nötr bir farı göz kapağının çevresine sürün. Göz çukurlarınız var ise ilk olarak göz çukurlarına çözüm olarak kapatıcı uygulayın ardından çok açık tonda far ile kapatabilirsiniz. Ardından göz kapında yani göz içine doğru olan bölgeye kahverengi tonda kalem çekilmeli ve dağıtılmalıdır.
  • Daha sonra eyeliner yapıldıktan sonra sona doğru olan kısmı dağıtın ve hafif olarak bir ton farklı far ile destekleyin. Son olarak kirpiklerinizi bir kirpik kaldırma aparatı ile kaldırın ve rimel sürün.
  • Kirpikleriniz kısa ya da gür değil ise çok abartı olmayacak şekilde kirpik kullanılabilir. Göz makyajını doğru teknikler ve uygun ipuçlarını kullanarak yapıldığı zaman kuaföre gitmeye gerek kalmadan kendiniz harika makyaj yapabilirsiniz.

 

İçerik
Kampüs Makyajının Sırları

Makyaj her kadının sevdiği bir şey değildir fakat kampüslerde makyaj yapmayan çok az insana rastlarız.1

2 dk. 6333 Okundu
İçerik
Bronzluk Ve Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yanmadan ve çok fazla kızarmadan bronzlaşmak ve daha güzel duracak makyajlar yapmak için tatile çıkmadan1

2 dk. 11669 Okundu
İçerik
Strobing Makyajı Hakkında Temel Bilgiler

Işıl ışıl mı desem, ıslak ıslak mı desem yoksa aydınlık bir makyaj mı desem, hiç1

2 dk. 7444 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al