KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kusursuz Ten Makyajınız İçin Tüyolar?

Genel itibariyle konuya bakıldığında makyaj bir maske değil aslında bir sanat çeşidi ve daha da önemlisi bir ifade biçimidir.

Makyajın öncelikli olarak kişinin fikrini dışa yansıtması amacını benimsemesi gerekir. Böylelikle makyaj, tam da mesajını adresini gönderecek cinsten olacaktır.

Kusursuz bir ten makyajının yapılması için öncelikli olarak harika bir kuyruklu eyeliner çekilebilir ya da göz kamaştırıcı buğulu bakışlara sahip olmak da mümkündür. Fakat eğer ki cildin pürüzsüz bir görünümü mevcut değilse makyajın çok daha başarılı olması belki de imkânsız olur.

Makyaj Bazı Kesinlikle Kullanılmalı

Cildi makyaja hazırlamak oldukça şeyi değiştirecektir. Cildi nemlendirdikten sonra gözeneklerin görünümünü azaltmak cildin parlamasını engelleyecek şekilde ve fondötenin kalıcı bir hal almasını artıracak bir makyaj bazı kullanıldığında hem makyajının çok daha kusursuz olacağı şüphesizdir.

Ciltle Uyumlu Fondöten Seçimi

Makyaj yapmadan önce ciltte saklanmak istenen çeşitli pürüzler mevcut ise yüksek kapatıcılıkta bir fondöten kullanımı tercih edilebilir. Fondötende kapatıcılık yükseldikçe doğallık da bazen azalabiliyor.

Bu nedenle kadınların tenleri ile uyum sağlayan fondöten seçimi yapmaları önemlidir.

Kapatıcı Uygulanabilir

Gözaltında bulunan koyu halkaları gizlemek amacıyla kaliteli bir kapatıcıya gereksinim duyulacaktır. Pürüzsüz görünüm açısından da çizgilerle dolmayan bütün kusurları saklayan ve doğal bir görünüm sergileyen kapatıcı kullanılabilir.

Transparan Pudradan Yardım Alınabilir

Kapatıcı uygulamasından sonra ise sırada ten makyajını sabitlemek vardır geniş bir pudra fırçası ile transparan pudranın alın, çene ve göz altlarına uygulanması faydalıdır. Eğer pudra fazla uygulandığında bölgeler parlak bir görünüm sergiliyorsa bu fazlalıkların tekrar fırça yardımı ile dağılması sağlanabilir. Transparan pudralar çok ince yapıda ve renksiz olduklarından dolayı, ten makyajında rengi değiştirmeden çok yumuşak bir bitiş sağlar. Makyajı harika bir şekilde sabitleme ile beraber aynı zamanda gün içerisinde parlamayı da kontrol altına alır.

Tüm bu sayılanların haricinde aynı zamanda mükemmel bir göz kalemi ile kaliteli rimel ve göz alıcı kaş kalemi başta olmak üzere allık, ruj tercihi de mükemmel bir ten makyajı açısından kesinlikle uygulanması gereken yöntemlerdir.

İçerik
Göz Makyajında Yapılan En Sık Hatalar

Göz makyajında bir hata olduğu zaman tüm makyajda hata varmış gibi gözükür. Bundan dolayı da1

2 dk. 14143 Okundu
İçerik
Ters Cat Eyes (Kedi Gözü) Makyajı

Ters Cat Eyes (Kedi Gözü) Makyajı, ünlülerin sürekli olarak deneyip fotoğraflarını paylaştığı ters cat eyes1

1 dk. 26 Okundu
İçerik
8 Günde Kirpik Uzatma

8 Günde Kirpik Uzatma, Bakışları etkileyen en önemli unsurların başında kirpikler geliyor. Uzun ve gür1

1 dk. 30 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.