KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Unutkanlığa Dikkat

Unutkanlığa dikkat Unutkanlık herkesin başına gelebilir. Hafızanın güçlüğü kişiden kişiye değişebilir. Bazıları dün ne yediğini hatırlamazken bazıları rahatça o gün ne yediğini neler yaptığını hatırlayabilir. Unutmak doğal bir şeydir. Fakat bunu çok boş geçmemek önemlidir. Eğer unutkanlık süreklilik kazanıyorsa, işlerinizi yapmanıza engel oluyorsa ve günlük yaşamınızda sorunlara yol açıyorsa bu bir sorun haline gelir. Unutkanlığı pek çok faktör barındırır. Psikolojik ve fiziksel olarak engeller.

Unutkanliga Dikkat

Günlük yaşantımızda unutkanlık uykusuzluk, dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam, stresli ve kaygılı bir yaşam, vitamin eksikliği, nörolojik bozukluk gibi daha bir çok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Unutkanlık kendi başınıza başlamadan günlük yaşantınızda belli başlı hataları düzelterek unutkanlık başlamadan bitirebilirsiniz. Fakat bunu yaparken bilinçsizce ilaç tüketimi yapamazsınız. Bu ilaçlar bir doktora başvurularak yapılmalıdır. Ayrıca bu ilaçlar psikolojik olarak veya biyolojik olarak hangisinde sorun varsa ona göre ilaç alınır.

Unutkanliga Dikkat 1

Eğer unutkanlığın yanı sıra konsantrasyon bozukluğu, halsizlik ve mutsuzluk gibi sürekli bir ruh hali varsa bir psikoloğa danışılmalıdır. Bunun haricinde doktorlara danışarak vücudunuzdaki vitamin eksikliğine bağlı olarak da farklı ilaçlar verilebilir. Bunun haricinde unutkanlığınızı başlamadan yenmek için öncelikle vitaminlerinizi düzgün bir şekilde karşılamalısınız. Fazla yağlı gıdalardan durmak önemlidir. Ayrıca kendi kafanızı unutkanlığınıza fazla yorarsanız bunun sonucunda daha fazla ilerleyebilir. Önemli olan bundan kaynaklı stres olmamak stres bu hastalığı ilerletebilir. Dengeli bir beslenme ve alkol, sigara ve uyuşturucu gibi insan vücuduna zarar veren tehlikeli ürünlerden uzak durmalısınız. Telefonla fazla konuşmamalısınız. Yani telefonla konuşurken mümkün olduğunca hoparlörden konuşabilirsiniz. Amaç kulağınıza kafanıza fazla yaklaştırmamak. Hareketsiz bir yaşamda unutkanlığa sebep olur. Unutkanlığınızı önlemek için günlük uyku ihtiyacınızı gidermelisiniz. Bu yüzden fazla geç yatmayın.

Eğer uyku problemi yaşıyorsanız uyku problemini çözmelisiniz. Uykusuzluk vücut için iyi değildir. Bulmaca çözmek ve her gün eve aynı yolda yürümektense bazen farklı yollardan ulaşmak hafızayı kuvvetlendirir. Hafıza kuvvetlendiren kart oyunlarını oynamak güzel bir fikir olabilir.

İçerik
Regl Sancısı Nasıl Azaltılır

Regl sancısı nasıl azaltılır Regl sancısı bazen dayanılmaz hale gelebiliyor. Bu yüzden regl olmadan önce1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Tükenmişlik Sendromu Nedir

Tükenmişlik sendromu nedir .Tükenmişlik sendromundan etkilenmiş bir bireyde gözlemlenen belirti ve semptomlar içerisinde öncelikle bitkinlik1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Sağlıklı Beslenmeye İlk Adım

Sağlıklı beslenmeye ilk adım atacak kişiler nerden başlayacakları konusunda kararsız kalabilir. Sağlıklı beslenmek her zaman1

2 dk. 29 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.