KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter Bahşiş Özelliği Açma Nasıl Yapılır?

Twitter, son zamanlarda diğer sosyal medya platformlarına nazaran birçok özelliğinin eksik olması sebebiyle arka planda kaldı. Her ne kadar durum böyle olsa da birçok kişi halen daha gündemi buradan takip etmeye devam ederken kullanıcıların sunmuş olduğu avantajları değerlendirmeye devam etti. Bu sebeple de ilgili platformda yeni fenomenler ortaya çıktı. Twitter’ın son zamanlarda Fleets ve buna benzer özellikleri aynı anda kullanıcılarına sunması herkesi sevindirdi desek yeridir.

Bkz: Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Yeni oluşumlar çerçevesinde takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıların profilini daha iyi değerlendirmeleri için bahşiş kutusu özelliği getirildi. Bu özellik sayesinde her fenomen takipçileri tarafından bahşişle ödüllendirilebilecektir. Birçok fenomen son zamanlarda bu özelliğin aktifleştirilmesiyle birlikte Twitter Bahşiş Özelliği Açma işleminin nasıl gerçekleştirildiğini merak ediyor. Biz de içeriğimizde söz konusu hususla ilgili bilgilerin aktarımını sağlıyoruz.

Twitter Bahşiş Özelliği Nedir? Nasıl Çalışır?

Instagram, YouTube ve Facebook gibi platformların artık kullanıcıları için sadece bir sosyal medya aracı değil aynı zamanda pasif gelir kapısı olması sebebiyle Twitter’da profil sahibi olan kullanıcılar da isyan bayrağını çekmişti. Bu sebeple de Twitter önemli bir adım atarak tüm kullanıcılarına ilgili özelliği aktifleştirerek takipçileri aracılığıyla resmi bir şekilde para kazanmalarını mümkün kıldı. Spaces özelliğinin de kullanıma sunulmasıyla birlikte artık Twitter eskisi gibi sadece insanların birbiriyle iletişim kurduğu bir yer değil, tam tersine kullanıcıların para kazandıkları bir yer haline geldi.

Twitter Bahşiş Özelliği Açma Nasıl Yapılır?

Twitter, bahşiş özelliği açma konusunda ne yazık ki herhangi bir bilgilendirme sunmasa da bu işlemi gerçekleştirmek için her profilin uyumluluk testinden geçeceği aşikardır. YouTube’da kanalın para kazanmaya açılması için 4000 saat ve 1000 aboneye sahip olmasının gerektiğiyle aynı olay olarak görebiliriz.

 • Twitter’a girin.
 • Sol taraftaki “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
 • “Tip Box” alanına girin.
 • “Bahşiş Kutusu Özelliği İçin Başvur” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından eğer ki Twitter’ın belirlemiş olduğu kriterlere uyum sağlayan bir profile sahipseniz, hesabınız takipçileriniz tarafından resmi ödeme yöntemleri aracılığıyla bahşiş almaya açılacaktır. Twitter’da eskiden çok yüksek takipçili profillere sahip olmanın bir mantığı yokken artık adeta gelir kapısı niteliği kazanmayı başardı.

Twitter Bahşiş Kutusu İçin Belirlenen Kriterler Nelerdir?

Twitter Bahşiş Özelliği Açma işlemlerini gerçekleştirmek için bir önceki başlıkta da olduğu gibi kullanıcılarımıza bazı adımları yerine getirmeleri gerektiğini söylemiştik. Bu adımlara geçiş yapmadan önce ilk olarak profilinizin aşağıdaki kriterlere göre uyumluluğunu test etmelisiniz. Bu kriterlere uyum sağlanmaması durumunda ne yazık ki istenen işlemler gerçekleştirilemeyecektir.

 • Twitter’da en az 50.000 takipçi olmalı,
 • Etkileşim oranlarınız takipçi sayınızla orantılı olmalı,
 • Takipçilerden tarafından aldığınız geri dönüşler mantıklı olmalı,
 • İçerik stiliniz kesinlikle Twitter’ın belirlediği kriterler çerçevesinde olmalıdır.

Twitter Bahşiş Özelliği Açma işlemi için yukarıdaki kriterleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz. Bu kriterleri yerine getirdiğinizde gerekli işlemi kolayca yapabileceksiniz.

İçerik
Ruslar’a Özel Sosyal Medya Platformları

Ruslar'a Özel Sosyal Medya Platformları , Facebook, Instagram ya da Youtube gibi sosyal medya uygulamaları1

4 dk. 28 Okundu
İçerik
10 Adımda Ücretsiz Tinder Plus Nasıl Alınır?

Son zamanlarda Telegram, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarının artış göstermesiyle birlikte insanların arasındaki1

4 dk. 18628 Okundu
İçerik
Spotify Playlist Aktarma (Youtube)

Spotify, Deezer ve Apple Music derken karşımıza bir yandan da YouTube Music uygulaması çıktı. Bu1

1 dk. 4631 Okundu


Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.