KATEGORİLER
Kripto Al Sat


TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti

TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti konusunun yanı sıra son zamanlarda gerek ülkemizde gerekse global alanda en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri haline geldi. Bu sebeple uygulama marketlerindeki zirvedeki yerini her daim korumaya devam ediyor. ByteDance tarafından Musical.ly uygulamasının satın alınmasıyla birlikte gelişimini her geçen gün daha fazla arttırmış ve markaların gözdesi haline gelmiştir. ByteDance şirketi tarafından markaların reklam stratejilerini bu platformda yönetmeleri için Tiktok for Business hizmeti aktif hale getirildi. Bu içeriğimizde Tiktok Reklam Modelleri ve  Tiktok Reklam Maliyeti gibi konular hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Tiktok Reklam Modelleri Nelerdir, Tiktok Reklam Maliyeti Ne Kadar?

Tiktok markalar için 6 farklı reklam modeli oluşturmuştur. Bu reklam modelleri sırasıyla Brand Takeover, One Day Max, Brand Premium, In Feeds Ads Conversion, Hashtag Challange, Top Wiew’dir. Bu reklam türlerinin açıklaması aşağıda belirtilmiştir.

Tiktok-for-Busines-Tiktok-Reklam-Modelleri-ve-Tiktok-Reklam-Maliyeti

Tiktok-for-Busines-Tiktok-Reklam-Modelleri-ve-Tiktok-Reklam-Maliyeti

Brand Takeover

Brand Takeover reklam türü uygulama ilk açıldığında kullanıcıya 5 saniyelik bir süre boyunca sunulmaktadır. Bu reklam türü sadece günlük satın alma fırsatı ile sunuluyor.

One Day Max

Tiktok uygulaması içerisinde bulunan “Sizin İçin” bölümünde kullanıcılara sunulan 60 saniye uzunluğa sahip reklam türüdür. Günlük satın alım yapılmaktadır.

Brand Premium

One Day Max reklam türü ile aynı özelliğe sahiptir ancak tek farklılık satın alım şekli farklıdır. Reklamı bin gösterim başı maliyeti ile satın alabilirsiniz. Bu reklamda “Hedeflenen Kullanıcılar” tarafınızca belirlenebilir. Brand Premium reklam modelinde mantık aynı YouTube platformundaki gibi işliyor.

In Feeds Ads Conversion

Bu reklam türü uygulamada sadece e – ticaret siteleri için kullanılmaktadır. Bu reklam türünde hedefleme, odaklı hedefleme, benzer kitle oluşturma ve yeniden hedefleme seçenekleri kullanılabilir. Reklam türünü satın alırken CPC ve CPI şekilleri kullanılır.

Top Wiew

Tiktok uygulamasını ilk açtığınızda karşınıza çıkan reklam türüdür. Bu reklam tüm ekranı kaplar ve 5 – 60 saniye aralığında oynatılmaktadır. Reklam türünü satın alırken günlük değerler baz alınır.

Hashtag Challange

Markalar bu reklam türünde kendilerine ait etiketler oluşturarak kullanıcıların video çekmelerini sağlar. Marka etkileşimi açısından çok önemli bir reklam modelidir.

Tiktok Reklam Verme Maliyeti Ne Kadardır?

Tiktok uygulamasında reklam vermek için Tiktok Ads sayfasını kullanmanız gerekmektedir. Her ne kadar bir link üzerinden reklam verme şansınız olsa da Tiktok reklam maliyeti sektörünüze göre değişkenlik gösterecektir. Bu platformlarda özellikle reklam stratejinizi doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Sektörünüze bağlı olarak platformda alacağınız geri dönüşler farklılık gösterecektir. Bu da tiktok reklam verme maliyeti konusunda farklılıkları ortaya çıkaracaktır. Tiktok’ta şuan güncel olarak reklam veren markalar Nike, Lipton, Trendyol, Rexona’dır. Bu reklam ağı sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

Nedir
Telegram Tehlikeli Mi?

Telegram uygulaması, WhatsApp'ın skandallı sözleşme kararlarının ardından büyük ilgi görmeye devam etmektedir. Veri gizliliğini düşünen1

4 dk. 16977 Okundu
Nedir
Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları1

3 dk. 39 Okundu
İçerik
Windows 10 Kendiliğinden Uyku Moduna Geçiyor, Çözümü Nedir?

Windows 10 işletim sisteminde güç tasarrufu her zaman en ön sıralarda geliyor. Bu sebeple kullanım1

3 dk. 57 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al