KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sesi Yazıya Çevirme Programları (Güncel)

İnternet kullanımının arttığı son günlerde işlevsellik amacıyla piyasaya sürülen uygulamalar ya da araçlar birçok kişi tarafından severek kullanılıyor. Herhangi bir sesi yazıya çevirme programları da bu konuda sizlere en iyi desteği sunacaktır. Sayfalarca metni direkt olarak bilgisayara geçirmek sizin için fazlasıyla zor olacaktır. Bu doğrultuda söz konusu uygulamaları kullanarak bilgisayardan yazmak zorunda olduğunuz içerikleri rahatlıkla dijital ortamlara aktarabiliyorsunuz. Bu içeriğimizde söz konusu uygulamalardan örnekler vererek konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Bkz: WhatsApp Kalın Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Ses Kaydını Yazıya Nasıl Çevirebilirim?

Web ortamında herhangi bir yazıyı doğrudan sesli olarak herhangi bir metin editöründe listelemek için yapacağınız işlemler fazlasıyla kolaydır. Bu sebeple herkes tarafından yaygın olarak kullanılan VLC Media Player ve Google Docs yazılımını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Her iki programı da indirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Google Docs uygulamasını açın ve “Boş Doküman” başlatın.
  • “Google Docs” uygulamasından en üst kısımdaki “Araçlar” bölümüne girin.
  • “Sesle Yazma” aracına girin ve sonrasında “VLC Media Player” kullanarak ses kaydını başlatın.

VLC Media Player’da yer alan ses dosyası çaldıkça Google Docs’ta da yazı olarak yazılmaya başlayacaktır. Her ne kadar söz konusu uygulama çifti sizlere bu konuda destek sağlıyor olsa da farklı alternatifleri değerlendirmek isteyen kullanıcılar için birkaç öneri sunabiliriz.

Sesi Yazıya Çevirme Uygulamaları {Güncel}

VLC Media Player ve Google Docs yerine sesi yazıya çevirme uygulamaları olarak farklı bir uygulama kullanmak istiyorsanız direkt olarak aşağıdaki programları deneyebilirsiniz.

Uygulama 1: Google Speech

Google’ın birçok servisi günümüzde hepimizin işine yarıyor. Bu sebeple de her uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabiliyoruz. Google Speech’te bu uygulamalardan biridir. Video, Ses Kaydı ve MP3 dosyaları başta olmak üzere birçok öğenin içerisinde yer alan sesleri yazıya çevirme işlemini en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Birçok kişi de özellikle ilgili işlemi yapmak için bu uygulamayı kullanıyor.

Uygulama 2: Speech Notes

Speech Notes uygulaması özellikle mobil cihazlarda sesi yazıya çevirme uygulamaları arasında en performanslı olanıdır diyebiliriz. Bu sebeple de söz konusu uygulamayı doğrudan uygulama mağazalarından indirebilir ve hiçbir şekilde telefon klavyesini kullanmanıza gerek kalmadan yazı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama 3: Voice Notes

Voice Notes ile diğer uygulamalar arasındaki en belirgin özellik, telefonunuzda yüklü olan herhangi bir ses kaydını hiçbir ek işleme gerek duymadan doğrudan yazıya çevirmesidir. Bu sebeple de birçok mobil cihaz kullanıcısı uzun ses kayıtlarını metine dönüştürmek için bu uygulamayı kullanıyor. Hepsini bir kenara bıraktığımızda uygulamanın tamamıyla ücretsiz olması birçok kişi tarafından sevilen özellikleri arasında yer alıyor.

Bu içeriğimizde sesi yazıya çevirme programları ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz. Her bir detayı göz önünde bulundurarak en iyi sonuçları alabilir, zaman kaybetmeden ses kayıtlarını yazıya dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamaları ek olarak önerebileceğiniz uygulamalar bulunuyorsa bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

İçerik
Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
PS5 İndirme İptal Etme Nasıl Yapılır?

Her oyun platformunun kendine ait bir indirme mağazası bulunuyor. Steam, Epic Games ve Playstation Store1

1 dk. 6670 Okundu
İçerik
Dünyayı Değiştirecek Teknolojiler

Dünya her geçen gün gelişiyor. Yeni teknolojiler ve buluşlar insanların fazlasıyla heyecanlanmasına neden oldu. Peki,1

4 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al