KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Telefonun Arka Planda Mobil Veri Kullanmasını Engelleme

Telefonda internet kullanımı birçoğumuz için avantaj olduğu kadar eğlenceli vakit geçirmenin kilit anahtarıdır. Bu sayede hem sevdiklerimizle iletişim kurabilir, hem sosyal medyaya hakim olabilir hem de çevrimiçi oyunlar oynayarak vaktin daha değerli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar günümüzde durum görüldüğü gibi olsa da bir diğer önemli konu mobil veri için gerekli olan internet paketlerinin fiyatlarının aşırı derecede yüksek olmasıdır. Bu fiyatlar yüksek olduğu için ne yazık ki gereksiz internet kullanımı tercih edilmeyen bir durum oluyor. Hem internet bağlantısından tasarruf etmek, hem de paketinizin uzun süre boyunca dayanmasını sağlamak için yapmanız gereken ilk işlem cihazın arka planda internet bağlantısı kullanmasını engellemektir. Söz konusu hususu da arka planda internet kullanımını durdurma yollarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Biz bu içeriğimizde gerekli bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Akıllı Telefon Bağımlılığı Nedir?

Telefonda Arka Plan Mobil Veri Kullanımını Durdurma

Telefonun Arka Planda Mobil Veri Kullanmasini Engelleme 2
Mobil Veri Kullanımını Engelleme

Cep telefonunuzun modeli ne olursa olsun kullanmış olduğunuz bazı uygulamaların kendiliğinden, kullanılmıyor olsa bile internet paketinizden tüketim gerçekleştirdiğini görürsünüz. Bu durum hiçbir şekilde hoş olmasa da yapılacak birkaç işlem neticesinde ortadan kaldırılabiliyor. Hâl böyle olunca aşağıdaki tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamalı, anlatılanları takip etmelisiniz.

 • “Ayarlar” menüsünü uygulama çekmecesinden bulup, girin.
 • “Uygulamalar” kategorisini bulun ve bu kategoriye tıklayın.
 • “Mobil Veri” kullanımını kısıtlamak istediğiniz paketi bulun.
 • “Veri Kullanımı” seçeneğine dokunun.
 • “Arka Planda Mobil Veri Kullanımı” özelliğini pasif hale getirin.

Bu işlem adımlarıyla birlikte artık cihazınızda internet bağlantısına ihtiyaç duyarak çalışan uygulamaların siz izin vermediğiniz sürece aktif bağlantı kullanması mümkün olmayacaktır. Birçok kullanıcı bu sayede internet paketinden büyük ölçüde veri tasarrufu yaptığını dile getirmektedir. Biz de tüm ziyaretçilerimize ilgili işlem adımlarını önererek tasarruf yapmalarını sağlıyoruz.

Mobil Veri Kullanımını Sınırlama

Bir uygulamanın internet bağlantısını kullanmasını sınırlayabileceğiniz gibi aynı şekilde cihazda yüklü olan uygulamaların da internet bağlantısı kullanmasını engelleyebilirsiniz. Bu işlem için uygulanacak adımlar aşağıdaki gibidir. Bu adım birçok kişi tarafından değerlendirilmiyor olsa da internet paketi tasarrufu yapmada kullanıcılara aşırı derecede fayda sağlamaktadır.

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Kablosuz İnternet” seçeneğine dokunun.
 • “İnternet Kullanımını Sınırla” kategorisine tıklayın.
 • “Mobil Veri” seçeneğine basın.

Bu işlemlerin ardından artık kullanmış olduğunuz internet mobil veri açık olsa bile aktif olarak internet paketinizden tüketim gerçekleştirmeyecektir. Birçok kullanıcı bu işlem sayesinde açık unuttuğu mobil verinin gereksiz yere paketten tüketim gerçekleştirmesini engellediğini bildiği için yöntemi değerlendiriyor. Eğer ki sizin de bu problemle alakalı sorunlarınız varsa mobil veri kullanımını tamamıyla kapatabilirsiniz.

Bu içeriğimizde “Arka Planda İnternet Kullanımını Kapatma” ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşarak internet paketinizden farkında olmadan harcadığınız miktarın önüne geçmeye çalışıyoruz. Belirli bir süre sonra biten paketin bu işlemlerden sonra kullanım ömrü bir hayli artacaktır.

İçerik
Huawei P Smart S

Huawei P Smart S .Akıllı teknolojilerde dünya devi olmaya aday olan Huawei 2020 yılında P1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
LG K71 Detaylı İnceleme

LG K71 Detaylı İnceleme , 21 Eylül 2020'de piyasaya sürülen LG K71, 171.4 x 77.71

5 dk. 78 Okundu
İçerik
DGS Endüstri Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Endüstri Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, birçok öğrenci tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Her öğrenci1

3 dk. 65 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al