KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Telefon Hafıza Kartını Okumuyor Sorunu ve Çözümü

Hayatımızın en önemli noktasında bizlere yardımcı olan, iletişimin merkezinde yer alan akıllı telefonlar bazen depolama sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamak için teknolojinin odağında olan hafıza kartları depolama ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılıyor. Her ne kadar bizlere avantaj sağlıyor olsa da hafıza kartları da diğer depolama aygıtlarında olduğu gibi bozulma ve arızalanma problemi yaşayabilir. Hâl böyle olunca biz de birçok kullanıcının günümüzde yakındığı Telefon Hafıza Kartını Okumuyor sorunu ile ilgili çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Telefon Hafıza Kartını Okumuyor Sorunu ve Çözümü
Telefon Hafıza Kartını Okumuyor Sorunu ve Çözümü

Yöntem 1: Hafıza Kartını ve Hafıza Kartı Yuvasını Temizleyin.

Hafıza kartları diğer depolama aygıtlarıyla kıyaslandığında mobilite açısından fazlasıyla kullanışlı olsa da kolayca bozulacak yapıya sahipler. Bu sebeple toz ve su gibi elementlerle temas ettiği anda kolayca bozulabilirler. Eğer ki hafıza kartınız bu elementlerle temas ettiyse yapmanız gereken ilk müdahale kartın uç kısımlarında yer alan sarı renkli noktaların pamuk yardımıyla temizlenmesidir. Bu alanı temizledikten sonra aynı şekilde telefonunuzdaki kart yuvasını da temizleyin.

Yöntem 2: Hafıza Kartını Oksitlenmelerden Koruyun.

Hafıza kartlarının uç kısmındaki sarı alan kolay oksitlenebilir yapısından kaynaklı olarak üstüne düşülmesi gereken bölgeler arasında yer alıyor. Bu bölgeyi sıcak, nemli ve aşırı soğuk ortamlardan korumanız gerekiyor. Oksitlenen hafıza kartının geri dönüşü olmayacak ve yeni bir hafıza kartı almak zorunda kalacaksınız.

Yöntem 3: Hafıza Kartını Çıkarırken Dikkat Edin.

Telefonunuzda kullandığınız depolama aygıtları arasında yer alan hafıza kartının cihaza takma ve çıkarma aşamasına muhakkak dikkat edilmesi gerekiyor. Herkesin gözle gördüğü gibi hafıza kartları minicik yapıları sebebiyle fazlasıyla hassastır. Bu sebeple sert hamleler yaptığınızda depolama işlevini kaybedecek ve artık çalışmamaya başlayacaktır.

Yöntem 4: Hafıza Kartını Telefonunuzda Devre Dışı Bırakmadan Çıkarmayın.

Birçok kullanıcı hafıza kartını çıkarmanın yolunu bilmiyor ve bu sebeple hafıza kartına zarar veriyor. Bir depolama aygıtını çalışmayı sürdürdüğü anda birdenbire çıkardığınızda bozulma olasılığı fazlasıyla artacaktır. Hal böyle olunca siz de kartı çıkarma aşamalarını aşağıdaki adımlara uygun olarak gerçekleştirmelisiniz.

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Aygıt Bakımı > Depolama” yolunu takip edin.
  • Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  • SD Kartı Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık hafıza kartınızı gönül rahatlığıyla çıkarabilirsiniz.

Yöntem 5: Telefon Hafıza Kartını Okumuyorsa Biçimlendirme Uygulayın.

Telefon hafıza kartını okumuyor, ne yapmalıyım sorunun en net cevaplarından biri hafıza kartını biçimlendirmektir. Her ne kadar içerisindeki verileri kaybedecek olsanız da kart okumama sorunlarının çözümleri arasında biçimlendirme yer alıyor. Bu işlemi aşağıdaki adımlara göre gerçekleştirebilirsiniz.

  • Hafıza kartını bilgisayara takın.
  • Bu Bilgisayar” klasörüne girin.
  • Hafıza Kartı” bileşeni gözüktüğünde üzerine sağ tıklayın ve “Biçimlendir” seçeneğine basın.

Biçimlendirme işlemi başlayacak ve kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Eğer ki bu işlemi gerçekleştirmeden hafıza kartının telefonda okunmaması sorununu çözmek istiyorsanız ilgili kurtarma işlemini yapan servislerle iletişime geçebilirsiniz.

İçerik
Huawei P Smart 2020 Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P Smart 2020 Akıllı Telefon Modeli İnceleme . 2018'in sonunda duyurulan Huawei P Smart1

5 dk. 24 Okundu
İçerik
Nova 7i Huawei İnceleme

Nova 7i Huawei , markası Nova 7i isimli yeni telefonuyla orta segmentli bir seviyede oldukça1

5 dk. 52 Okundu
İçerik
Huawei Nova 8 SE 5G

Huawei Nova 8 SE 5G markasına ait neredeyse her cihazın en önemli işlevleri arasında muhakkak1

5 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al