KATEGORİLER

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları [TOP 5]

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte dijitalleşen dünyada veri gizliliği olabildiğince önemli hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı bu duruma önem vermiyor olsa da bazı kullanıcılar yedekleme işlemlerine fazlasıyla önem veriyor ve veri yedeklemesi yapmak için güvenilir uygulama arıyor. Biz de bu konu hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla halihazırda uygulama marketlerinde yerini almış en güvenilir yedekleme uygulamaları ile ilgili bilgiler veriyoruz.

1- App / SMS / Contact – Backup & Restore

“App / SMS / Contact – Backup & Restore” adlı uygulama cihaz yedeği alma konusunda mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Bu sebeple birçok kullanıcı yedekleme işlemleri için ilgili uygulamayı kullanıyor. İlgili uygulamanın detaylı özelliklerine göz atmak gerekirse;

 • Toplu Yedek Alma
 • Yedekleri Geri Yükleme
 • Yedeği Farklı Cihaza Transfer Etme
 • Verileri SD Karta Aktarma

Bu özellikler birçok uygulamada ücretsiz olarak sunulurken bahsi geçen uygulama özellikleri kullanmanız için sizden herhangi bir ücret talep etmiyor.

App / SMS / Contact – Backup & Restore: İNDİR

2- G Cloud Backup

Akıllı telefonlar için en stabil yedekleme programlarından biri de “G Cloud Backup” adlı uygulamadır. Bu uygulamanın diğer uygulamalara göre tek farkı yedekleme işlemi yapmak için kayıt olma zorunluluğu sunmasıdır. Her ne kadar yedekleme işlemi için kayıt zorunluluğu sunsalar da bu noktada kaydolduktan sonra sizlere vereceği 1 GB yedekleme alanı sayesinde dosyalarınızı bulut içerisinde saklayabiliyorsunuz.

G Cloud Backup – İNDİR

3- Super Backup & Restore

Super Backup & Restore” adlı uygulama özellikle yenilikçiliği kendisine hedef olarak belirleyen yedekleme uygulamalarından biridir. Birçok kullanıcı bu konuda yedekleme işlemi yapmak için hem az yer kaplaması hem de Türkçe dil desteği olmasından dolayı bu uygulamayı indiriyor. Bu uygulamanın özelliklerine geldiğimizde;

 • Google Drive Entegrasyonu
 • Otomatik Yedek Alma
 • Yedekleri SD Karta Aktarma
 • Tamamen Ücretsiz

Super Backup & Restore: İNDİR

4- Google Drive

Google’a bağlı olan “Drive” uygulaması günümüzün en büyük bulut depolama uygulamalarından biridir. Hatta ve hatta birçok cihazda otomatik bir şekilde yüklü olarak gelmektedir. Bu uygulamanın sunduğu avantajları saymakla bitirmek çok zor. Her ne kadar durum böyle olsa da biz sizlerin uygulama hakkında bilgi sahibi olması için aşağıda liste halinde uygulama özelliklerinden bahsedeceğiz.

 • Güvenilir Yedekleme Fırsatı
 • 15 GB Ücretsiz Depolama Alanı
 • Klasör Oluşturma
 • Otomatik Yedekleme
 • Yedekleri Paylaşma
 • Yedeklere Masaüstü Cihazlardan Ulaşma

Bu özellikler uygulamanın sahip olduğu özellikler arasından sadece birkaçıdır. Kullanmaya başladığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Google Drive: İNDİR

5- Titanium Backup

Hiçbir özelliği olmamasına rağmen güvenilir olmasıyla birçok kullanıcının ilgisini çeken Titanium Backup adlı uygulama özellikle düşük boyutlu olması sebebiyle cihazlarda kendisine yer bulabiliyor. Birçok uygulamada olduğu gibi yedekleme özelliğini en iyi şekilde kullanmanıza imkan sunuyor.

App Backup and Restore: İNDİR

Bu içeriğimizde “En İyi Yedekleme Uygulamaları” ile ilgili bilgileri sizlere aktararak kullanacağınız en doğru uygulamayı bulmanıza yardımcı olmaya çalıştık.

Nedir
Android’de Misafir Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Her geçen gün kişisel cihazlar için alınan güvenlik önlemlerinin artmasıyla birlikte bazı telefon üreticileri bu1

3 dk. 12679 Okundu
İçerik
Ücretsiz Yaşlandırma Uygulamaları Güncel

Snapchat, Instagram ve Facebook derken efekt çılgınlığı ne yazık ki önüne geçilemeyen bir hâl aldı.1

4 dk. 5842 Okundu
İçerik
Google Haritalar Konuşma Sesi ve Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar uygulamasının popülerliğini arttırdığı son zamanlarda navigasyon işlevi de bir hayli değerlenmeye başladı. Hiç1

3 dk. 9901 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.