KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Steam İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Açılır?

Her kullanıcı için kişisel profil sunulan platformlarda güvenlik önlemleri bir hayli önemlidir. Bu durumun en önemli sebebi kişisel hesapların kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini önlemek, hesap hırsızlığına son vermektir. Steam Guard adı verilen yazılım bu noktada sizlere karşılaştığınız güvenlik endişelerini ortadan kaldırmak için fırsatlar sunuyor. Bu sebeple biz de ilgili içeriğimizde sizlere konu hakkında detaylı bilgiler vererek kişisel hesabınızı nasıl koruma altına alacağınızı anlatacağız.

Steam İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Açılır?

Steam Guard Yazılımı Nedir, Ne İşe Yarar?

Steam Guard” olarak bilinen yazılım, hesap içerisinde aktifleştirildiğinde hesabınıza direkt olarak erişim ortadan kaldırılmaktadır. Hesaba girmek isteyen kullanıcılar telefonunuza ya da mailinize gelen güvenlik kodunu girmeden hiçbir şekilde erişim sağlayamamaktadır. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında bu kadar mükemmel bir koruma yöntemi olsa da yeni bir cihazdan giriş yaptığınızda güvenlik kodunu bir kere girmeniz sonraki erişimlerde güvenlik kodu talep edilmemesine sebep olacaktır.

Steam Guard Yazılımını PC (Bilgisayar) Üzerinden Aktif Etme

Birçok kullanıcı ilgili platformda fazlasıyla emek verdikleri hesaplarını güvenli hale getirmek için internetten Steam Guard yazılımının nasıl aktif edildiğiyle ilgili araştırmalar yapıyor. Bu araştırmalar doğrultusunda biz de gerekli işlem adımlarını sizlerle paylaşıyor ve konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

 • Steam” programının bilgisayarınızda kurulu olduğunu düşünüyoruz, eğer kurulu değilse ilgili internet sitesine girerek dosyayı indirip kurulumu tamamlayın.
 • Steam” programının kurulumu tamamlandıktan sonra “E-posta Adresi” ve “Hesap Şifresi” aracılığıyla giriş yapın.
 • Steam Arayüz” sayfasının sol üst köşesindeki “Hesap” sekmesine tıklayın ve “Ayarlar” bölümünü seçin.
 • Hesap” sekmesine ve ardından “Guard Hesap Güvenliğini Yönet” seçeneğine basın.

Bu kısma ulaştıktan sora karşınıza üç farkı seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Bizim önerimiz “Steam Mobil” seçeneğidir. Siz de önerimizi göz önünde bulundurarak hesabınıza aktif olarak kullandığınız cep telefonu numarasını tanımlamalı ve ardından Google Play Store ya da App Store’dan ilgili mobil uygulamayı indirmelisiniz. Her iki işlemi de gerçekleştirdikten sonra uygulamanın sizi yönlendirdiği şekilde uygulama ve hesap arasındaki bağlantıyı gerçekleştirmek yeterli olacaktır.

Steam Guard Korumasını İptal Etme ve Devre Dışı Bırakma

“Steam Guard” yazılımını aktifleştirdim ancak sürekli olarak doğrulama kodu girmekten bıktım diyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem ilgili yazılımı devre dışı bırakmaktır. Bu da aşağıdaki adımlar neticesinde mümkün oluyor.

 • Telefonunuzda yüklü olan “Steam Guard” uygulamasını başlatın.
 • Menü” bölümüne girin.
 • Hesap Detayları” sekmesine tıklayın.
 • Hesap Güvenliği” kısmında yer alan “Steam Guard’ı Yönet” butonuna dokunun.
 • Kimlik Doğrulayıcıyı Kaldır” butonu ile birlikte onay ekranına geçiş yapın.
 • Steam Mobil Uygulamasını Kullanarak Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısını Kaldır” butonuna dokunun.

Bu 6 adımın ardından hesabınızda kullanılan “İki Adımlı Doğrulama” özelliği pasif hale getirilecektir. Her ne kadar yazılımı kaldırmak bu kadar kolay olsa da güvenliğine önem veren bir kişiyseniz kesinlikle platform tarafından sunulan ücretsiz koruma hizmetini değerlendirmeniz gerekmektedir.

İçerik
Arkadaşlar ile Oynanabilecek Multiplayer Oyunlar

Arkadaşlar ile Oynanabilecek Multiplayer Oyunlar , Tarayıcıdan kolay erişim sağlayan multiplayer oyunlar kolay indirilebilir olması1

3 dk. 30 Okundu
İçerik
Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır?

Oyun konsolları, oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Son zamanların en popüler oyun platformları arasında1

3 dk. 176 Okundu
İçerik
Futbol Oyunları

Futbol Oyunları , özellikle çocukların ilgisini çeken ve ekran başından tabiri caiz ise kaldırmayan futbol1

3 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al