KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Steam Hesabım Çalındı

Steam hesabım çalındı? Ne yapmalıyım steam kullanıcılarının panik halinde sorduğu ve merak içinde kaldıkları sorudur. .Sorunun cevabı ise yine sitenin kendisinde mevcuttur. Sitenin yardım sayfasında adımlar halinde size anlatmaktadır neler yapacağınız.

Steam Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Yanlış kişilere güvenerek veya yanlış linkleri kullanarak şifrenizi çaldırabilirsiniz. Peki Steam hesabım çalındı nasıl geri alabilirim? Steam hesabım çalındı ne yapabilirim ? Bu soruların cevabı için adımları izlemekte fayda var.

Adım 1: Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım taraması birden fazla program kullanarak yapın

Adım 2: Steam hesabınızın bağlı olduğu e posta adresinizin de şifresinin çalınma ihtimalini düşünerek o şifrenizi de değiştirin,

Adım 3: Steam hesabınızın şifresini değiştirme işlemi yapın.

Çalınan hesabınızı geri almaya başlarken yapmanız ihtiyaç duyulan ilk ve en mühim şey bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılımlar var ise onları bulup yok etmek gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda keylogger, virüs, casus yazılım ya da bunlar benzeri kötü amaçlı yazılımlar var ise siz şifrenizi ne kadar fazla değiştirirseniz değiştirin birileri tekrardan şifrelerinize erişim sağlayacak ve hesabınıza tekrar el koyacaktır.

Tekrardan belirtmekte fayda var birden fazla virüs ve kötü yazılım tarayıcı programlar kullanarak yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Bu işlemlerin hemen ardından e-posta adresinizin şifresini değiştirin. Çünkü e-posta erişiminize kavuşmuş biri pek çok şeyinizde değişikliğe yol açabilir.

Steam Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Steam hesabım çalındı ne yapmalıyım? Sorusu Email şifrenizi değiştirdikten sonra diğer adımları izleyerek yanıtını bulabileceğimiz bir soru.

Steam hesabınızın şifresini değiştirmeniz gerekiyor son adım olarak. E- posta adresinize erişim sağlarsanız Steam hesabınızın şifresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yine de karşınıza bir engel çıkarsa Steam destek ekibi sizinle ilgileniyor ve sorununuzu çözüyor.

Steam Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Steam hesabım çalındı nasıl geri alırım? Sorusunda eğer sorununuz email ile çözülmüyorsa Steam destek tarafından çözülebilmektedir.

Kullanıcılar e posta adreslerinden Steam Destek ile iletişime geçip hesabın kendilerine ilişkin bulunduğunu doğruladıktan sonrasında Steam Destek yetkilileri hesabı geri almanıza destek oluyor. Burada hesabın kendinize ilişkin bulunduğunu kanıtlayacak birtakım detaylar bulunuyor. Bunlar; kredi kartları, hesaba meydana getirilen para yüklemeleri, oyun aktivasyon anahtarları, Steam cüzdan kodları. Bunun yanı sıra hesaba giriş yaparken kullandığınız giriş adı ve çalınmadan önceki son şifreyi de söylemeniz hesabın size ilişkin bulunduğunu kanıtlayacak öteki detaylardır.

Peki, Steam hesabım çalınmaması için ne yapabilirim? Bu da cevabı çok değerli bir sorudur. Stea hesabınız çalınmasın istiyorsanız mutlaka hesabınıza telefon numaranızı ekleyiniz ve de Steam Guard mobil kimlik doğrayıcı kullanınız.

Steam Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Kullanıcıların sıklıkla başına gelebilen şeylerden biri de Steam hesaplarının kilitlenmesi.Bu gibi bir durumda ne yapmak gerekir? Steam hesabım kilitlendi nasıl açabilirim? Sorularıyla baş başa kalabiliyor kullanıcılar.

Eğer mümkünse öncelikle deneyeceğiniz şey Steam hesap kurtarma araçları ama hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız Steam desteğe başvurmalısınız. Bir Steam desteği hesabın size ait olduğunu teyit etmesi gerekir. Doğrulamayı yapar ise size tam erişimi verir. Steam desteğe mesaj atarken dikkat etmeniz gereken husus kullanıcı adınızı ve geçerli sebebinizi bildirin. Ve uygun geçerli bir kanıt da sunmayı unutmayın.

Son adım olarak e-postanıza gelen hesabımı aç bağlantısını tıklayarak kilidi açma işlemini başlatabilirsiniz.

İçerik
Steam Üye Olma

Steam Üye Olma , Ücretli ve ücretsiz olarak oyun indirmenizi sağlayan Steam, dünyanın en popüler1

3 dk. 52 Okundu
İçerik
AimLab Nedir, Neden Kullanılır?

AimLab, nişan alma yeteneğini geliştirmek isteyen kullanıcılar için ücretsiz sunulan yazılımlardan biridir. Bu yazılıma “Steam”1

3 dk. 146 Okundu
İçerik
En İyi İnternetsiz Savaş Oyunları [TOP 4]

Her geçen gün mobil cihazların hayatımızda mükemmel bir yer edinmesiyle birlikte tüm işlemlerimizi bu cihazlardan1

3 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al