KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Spider Solitaire Oyna

Spider Solitaire Oyna , yıllar içerisinde büyük bir gelişim gösteren oyun sektörü, çocuklar ve yetişkinler tarafından dikkatle takip edilmektedir. Özellikle online oyun dünyası oldukça hızlı bir gelişme göstermiş ve bu durum oyun yapımcılarını bile şaşkınlığa uğratmıştır. Bilgisayar kullanımının artmasıyla paralel bir şekilde gelişme gösteren oyun sektörü, günümüzde birçok mobil oyuna kapısını açmıştır. Yeni teknoloji mobil oyunlar çok büyük rağbet görse de oyuncuların, eski oyun zevklerinden de vazgeçmediği görülmektedir. Eski oyunlardan en çok oynanan oyunlar şüphesiz ki kart oyunlarıdır. Özellikle mobil kart oyunları içerisinde yıllardan beri var olan Spider Solitaire oyunu diğer bir adı ile örümcek solitaire oyunu üzerindeki ilgiyi hiç kaybetmeden halen oynanmaya devam etmektedir.

Spider Solitaire Oyunu Nedir?

Spider Solitaire online ortamda iskambil kartları ile oynanan bir oyun olarak bilinmektedir. Oyun, basit bir algoritmaya sahip olduğu için kolay öğrenilmekte ve genellikle hızlı bir biçimde oynanmaktadır. Spider solitaire nasıl oynanır sorusu son zamanlarda arama motorlarında en çok aranan konu olmaktadır. Online ortamda; bilgisayarlardan, tabletlerden ya da birçok oyun sitesinden erişime imkân tanıyan oyun, karıştırılmış 2 deste iskambil kâğıdı ile oynanmaktadır. Kolay, orta ve zor olmak üzere üç seviye şeklinde oynanan Spider Solitaire oyununun temel amacı; en küçük kart olan As’tan en büyük kart niteliği taşıyan Papaza kadar artarak devam eden aynı renk ve şekilde diziler oluşturmaktır. Bu oyunu anlamak için öncelikle kartları tanımak gerekmektedir. Dört farklı türde kâğıt bulunmakta ve her bir türün içinde 13 adet kâğıt yer almaktadır. Maça, kupa, sinek ve karo olarak bilinen bu kartlardan; maça ve sinek siyah, kupa ve karo kırmızı renktedir. Siyah, ucu sivri ters kalbi andıran şekil maçadır; kırmızı, kalbi andıran şekil kupadır; kırmızı, dört köseli olan şekil karodur ve siyah, yoncaya benzeyen şekil ise sinektir. Bu aşamada dört adet özel kart daha vardır. Onlar ise; K harfi Papaz, Q harfi Kız, J harfi Vale ve A harfi As olarak bilinmektedir. 

Spider Solitaire Oyunu

Spider Solitaire Oyunu Nasıl Oynanmaktadır? 

Oyuna başlanırken; 54 kart yerde, 52 kart ise oyuncunun önünde olacak şekilde dizilmektedir. Öncelikle 10 adet kâğıt yan yana dizilir ve baştan 4 sıranın içinde 6şar adet kâğıt bulunur. Kalan 6 kâğıdın içinde ise 5er adet kâğıt bulunmaktadır. Kolay seviye genellikle tek bir kâğıt tipi ile oynanırken orta ve zor seviye birden fazla kâğıt türü ile oynanmaktadır. İlk kart açık bırakılır arkada kalan kartlar ise kapalıdır. İlk olarak en küçük olan kart yani As en altta kalacak şekilde yer değiştirme yapılır. 

En altta en küçük, en üstte ise en büyük kart olacak şekilde dizi yapılmaya çalışılır. Örneğin tek türde kâğıt, mesela kupa ile oynanacak olursa; As dediğimiz kartı kupa 2’nin üzerine bırakırız daha sonra bu ikiliyi kupa 3’ün üzerine daha sonra bu üçlüyü kupa 4’ün üzerine olacak şekilde 10’a kadar devam eder. Burada devreye özel kartlar girer onların ise sıralaması şöyledir; ilk olarak K (papaz), onun üzerine Q (kız) ve onun üzerine J (vale). Toplamda en tepeden en alta kadar elde edilmesi gereken sıralama; K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 ve As olacaktır. Bu seri tamamlandığı takdirde bir dizi oluşmuş sayılır. Bazı durumlarda hamle biter ve kart ihtiyacı duyulur o aşamada ise oyuncular, önlerinde yer alan 50 adet kâğıdın içinden yeni kağıtlar dizerler ki bu işlem online ortamda otomatik olarak yapılmaktadır. Bu işlem oyuncunun önündeki kâğıt bitene kadar devam etmektedir. Bu oyun; 2, 3 veya 4 kartla oynandığı takdirde de temel mantık aynı kalacaktır. Kupada, maçada, sinekte ve karoda yukarıda verilen sıralama aynı şekilde yapılmaya çalışılmaktadır. Kart tipleri birbirine karıştırılmadan kendi içerisinde türüne göre sıralanmalıdır. 

İçerik
CS GO Overwatch Şifreleri 2021

CS: GO oyununda son zamanlarda hile kullanan kişilere karşı büyük bir savaş başlattı. Bu savaşın1

2 dk. 18838 Okundu
İçerik
Valorant’ta Uzaklaştırma

Geçtiğimiz yıl, yani 2020’nin yaz aylarında oyun oynayan kişiler ile buluşan Valorant, birçok kişi tarafından1

3 dk. 12583 Okundu
İçerik
2021’in En İyi Tank Oyunları

2021’in En İyi Tank Oyunları , tank oyunları, en heyecanlı savaş oyunları listesinde zirvede yer1

3 dk. 36 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al