KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sivilce Problemi Yaşayanlar İçin Pratik Çözümler

Sivilce problemi büyük bir dert. Sadece ciltte kötü görüntü olması dışında insanlarda psikolojik sorunlar oluşturur. Sivilce problemi; beslenme şekli, hormonsal durumlar, genetik, çevresel faktörler şeklinde sıralanabilir. Genetik durumlarda anne ve babanın da sivilce problemi var ise çocuklarda da görülür. Sivilceli ciltler, cilt bakımına önem vermesi gerekir. Sabah ve akşam cildinizi yormadan cildinizi temizleyiniz. Peki doktora gitmeden evde yapabileceğiniz çözümler nelerdir?

Sivilcelerden Kurtulun!

Kullandığınız toniklerde alkol oranı diğer kremlere göre biraz daha fazla olması gerekmektedir. Antiseptik ve ağrı dindirici maddeler içeren tonik kullanmalısınız. Koruyucu kremler kullanacaksanız cilde mat bir görünüm veren kremler ve çabuk uçan kremler tercih etmelisiniz. Cildinize uygulayacağınız maskelerinizde, cildinizi rahatlatan ve yağ üretimini azaltan A, E, F vitaminleri bulunan maskeler kullanmalısınız.

Doğal Yöntemlerle Sivilceler Nasıl Geçer?

Çok para vermeden, evde olan malzemelerle evde kendiniz maske, tonik yapmanız mümkün. Bir gece aynaya baktınız ve alnınızda kocaman bir sivilce var, ne yapmanız gerekiyor?

Buzu temiz pamuklu bir bezin içerisine koyarak sivilcenin üstünde gezdiriniz. Bu işlemi yaparken çok bastırmamaya dikkat ediniz. Çünkü iltihaplı bir sivilceyse patlayıp iltihap daha geniş yerlere yayılabilir. Yaptığımız soğuk kompleks kan dolaşımını hızlandırarak kızarık görünümünü alır.

Diğer bir yöntem ise çay ağacı yağı. Bu yağ sivilceyi çok hızlı bir şekilde söndürür.  Çok sık olmamakla birlikte karbonat da kullanabilirsiniz. 1-2 çay kaşığı karbonatı yarım su bardağının içine dökün ve seyrelttikten sonra sivilcenizin üzerine uygulayınız. Karbonat hem cildi temizler hem de ölü deriden arındırır. Mevcut sivilceleri küçültmede ve kurutmada yardımcı olur.

Resim1 6

Limon suyunun hem kurutucu hem de cildi beyazlatma da etkisi vardır. Sivilcenizin üzerine pamuk çubuğu yardımıyla uygulayınız. Ancak dikkat etmeniz gereken bir unsur var: güneş ışınına maruz kalmayınız. Çünkü cildinizde ağır lekeler bırakabilir.

Limon

Limon 

Evde Yapabileceğiniz Maskeler

Limon ve Yumurta Beyazı Maskesi

Malzemeler: Limon ve Yumurta

Bir kâsede yumurta beyazını ayırın. Bir çay kaşığı limonu yumurta beyazının üstüne dökünüz. Sonradan temiz cildinize bu karışımı uygulayınız. Cildiniz de yaklaşık olarak 10 dakika bekletip, ardından ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Limon Maskesi

Limon Maskesi 

Portakal kabuğu, bal, yoğurt maskesi

Malzemeler: 3 adet portakal, bal, yoğurt

Portakalları yıkayın, kabuğunu soyun ve ardından kabukları küp şeklinde doğrayın. Doğradığınız kabukları 3 gün güneş altında kurutmaya bırakın. Kurumuş kabukları blendera koyarak toz haline getiriniz. Bir kâseye 2 çorba kaşığı portakal tozu, 2 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal koyunuz. Temiz cildinize uygulayınız. 25 dakika cildiniz de bekletiniz. Soğuk su ile yıkayınız. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve Yoğurt Maskesi

Malzemeler: Salatalık ve yoğurt

Salatalığı küp şeklinde dilimleyin. Salatalıkları blendıra atarak krem haline getiriniz. İki yemek kaşığı yoğurdu kâseye koyunuz, üstüne de salatalıkları koyunuz. Temiz cildinize karışımı uygulayınız. 20 dakika bekletiniz. Bu karışımı haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz.

İçerik
Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım Kürleri

Cilt bakımı herkesin önemsediği konulardan biridir. Bir insanın en güzel makyajı aslında cildidir. Cilt ne1

3 dk. 7228 Okundu
Nedir
Evde Yüz Bakımı İçin Basit Uygulamalar

Bakımlı bir yüz her zaman parlak ve canlı bir yapıya sahiptir. Dış etkenlerden, beslenmeden ya1

3 dk. 4244 Okundu
İçerik
Gözaltı Kırışıklıklarını Doğal Yöntemlerle Giderme

İnsan yaş aldıkça bedeninde de bir takım değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler gelişim sürecinde güzel1

3 dk. 19217 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.