KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Muz Kabuğunun Güzellik Üzerinde Bulunan Etkileri

Muz kabuğu değerlendirildiğinde vücudumuza birçok yarar sağlayabilecek bir üründür. Çoğumuz maskeleri, kürleri, kişisel bakım tariflerini, güzelleşme sırlarını meyve ve sebzelerin kendisinde ararız. Şüphesiz onların da sayamayacağımız faydaları vardır ancak meyve ve sebze kabuklarının sağlayabileceği yararlar da göz ardı edilemeyecek kadar çoktur.

Örneğin muzu yeriz, muz ile bakım maskeleri yaparız ancak kabuğunu çöpe atarız. Peki, hiç düşündünüz mü? Muz kabuğunun güzellik üzerinde bir etkisi var mıdır? Muz kabuğunun vücudumuz için faydaları nelerdir? Hadi hep birlikte sizin için derlediğimiz muz kabuğunun güzellik üzerinde bulunan etkilerine bakalım.

Muz Kabuğunun Faydaları

Muz kabuğunun aklınıza gelemeyecek kadar çok faydası vardır. Yapısında bulunan C ve E vitaminler ile potasyum,çinko, demir ve manganez mineralleri sayesinde birçok hastalığa şifa olur. Bel bölgesi yağlanmaları, hemoroid, kaşıntı, migren ve baş ağrısı, uyku sorunları, göz altı morlukları gibi daha sayamayacağımız birçok problemin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra çoğu güzellik sırrının arkasında muz kabuğu yatar. Yazımızın devamında muz kabuğunun güzelliğe etkilerini inceleyelim.

Muz Kabuğunun Güzellik Üzerinde Bulunan Etkileri

Muz Kabuğunun Güzellik Üzerinde Bulunan Etkileri 

Muz Kabuğunun Güzelliğe Etkileri

  1. Dişleri beyazlatır. Muz kabuğunun iç kısmını her gün düzenli olarak dişlerinize sürün. Bir süre beklettikten sonra dişlerinizi durulayın. Uzun süre ve düzenli uygulama ile gözle görülür bir fark olacaktır.
  1. Nemlendirici etkisi vardır. Yapısında bulundurduğu vitamin ve mineraller kuru cildiniz için nemlendirici görevi görür. Aynı zamanda göz altı torbaları için de oldukça etkili ve faydalıdır. Muz kabuğunun içini bir çatal yardımı ile kazıyarak göz altlarınıza uygulayın. Bu şekilde düzenli kullanımda göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.
  1. Siğilleri yok eder. Çoğu siğil şikayeti olan hastaya muz kabuğu önerilir. Kabuğun içini çatal yardımı ile çıkarın ve vazelin ya da zeytinyağı ile karıştırıp siğilli bölgeye uygulayın. Düzenli kullanımda istenmeyen siğillerinizi azaltır veya tamamen yok eder.
  1. Saç bakımı yapar. Kurumuş, yıpranmış ve güçsüz saçlarınız için muz kabuğu onarıcı ve güçlendirici etki gösterir. Muz kabuğu ile yapacağınız saç maskeleri saç köklerinizi onarır ve daha güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda saçları nemlendirir ve yumuşatır.
  1. Kırışıklık giderir. Alnınızda veya yüzünüzün herhangi bir bölgesinde bulunan kırışıklıklar muz kabuğu sayesinde yok olur. Bunun yanı sıra yüzünüzdeki sivilce ve akne oluşumunu azaltarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.
İçerik
Güzellik Sırları

Güzellik Sırları , asırlar değişse de kadınlar için değişmeyecek olan tek şey güzelliğe olan meraktır.1

3 dk. 37 Okundu
İçerik
Cilt Bakımında Mucizevi Bir Besin: Zeytinyağı

İnsan vücuduna faydalı olan yağların liderliğini zeytinyağı yapmaktadır. Düzenli tüketildiğinde vücuda çeşitli fayda sağlayacak olan1

3 dk. 6214 Okundu
İçerik
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Bakımlı olmak kendimize yapacağımız en büyük yatırımlardan biridir. Şüphesiz ki bu yatırımlar içinde cilt bakımı1

2 dk. 10879 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Çiğdem dokuzoğlu

    Harika bir metot

Sosyal Medyada bizi takip edin.