KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar , doğru kullanıldığında doğru sonuçlar verme eğilimindedir. Mutfaklardan sonra evin en çok kullanım alanı salonlardır. Günün yorgunluğunun atıldığı ve misafirlerle keyifli zaman geçirmek için kullanılan bir numaralı alandır. 

Yemek odası da salonun bir parçası ise o zaman zaten en fazla zaman geçirilen alan olur. Doğru bir salon dekorasyonu için bazı püf noktaları vardır. Bu kadar fazla zaman geçirdiğimiz odalarımızın şık, estetik daha da önemlisi konforlu olması gerekir. Konforun ön planda tutulmadığı evlerde kimse mutlu olmaz. Çocukların, büyüklerin birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri herkesin ihtiyacına cevap verebilen bir salon dekorasyonu oluşturmak için bakalım en önemli noktalar nelermiş?

Öncelikle işe koltuk seçiminden başlarız. Salonların ana mobilyaları sonuçta koltuklardır. Koltukları seçerken ilk bakılması gereken şey odanın alanı, büyüklüğü ve şeklidir. Odaya yerleştirilen koltuk odanın düzenini bozmamalıdır. Salon kapısının odanın ortasında değil de köşesinde olması, odaya girdiğiniz gibi karşınızda tv ünitesi ya da koltuk takımı olmaması gerekir. Oda kapısından girdiğiniz gibi direk karşınıza bu tarz mobilyaların çıkması odayı daha küçük ve rahatsız edici gösterebilir. Ferah ve aydınlık bir salon için açık renk koltuklar, açık renk duvarlar, birbirinden biraz uzak mobilyalar kullanılmalıdır.

OJ Ee8Qa1Et2opgzW20DQ6eqWYd7To3jEax 1MFV7mkiq1kIJvIyk49hAiJmLDXUgepI5gQkWRJE2bmzOBsp3812aK29vvQnCx4HX2rS
Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Pastel renk tonlarının mat renk tonları ile bir arada olduğu, doğal renklerin kullanıldığı salonlar ile kendinizi rahatlatabilirsiniz. Gök mavisi, yeşil, sarı gibi renk tonları doğal renklerdir. Doğal renkler diğerlerine göre daha konforlu renk tonlarıdır. Doğru salon dekorasyonu için püf noktaları sayarken ikinci sırada direk renk seçimi diyebiliriz. Renk seçimi sadece mobilya açısından değil, duvar boyasından tavan dekorasyonuna kadar her detay için son derece önemlidir. Doğru renklerin bir arada kullanıldığı odalar her zaman daha ferah ve aydınlık olur.

gzvOS9Thv2Arb KKM8ObKB9JnQTP3Z49ErgXy4Mg63XZOZ0 bi8MAx
Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Ana mobilyalardan sonra gelelim yan mobilyalara, mesela orta sehpalar. Kahve masası yada sehpası olarak da adlandırılan bu sehpaları seçerken öncelikle materyaline ve rengine bakmak lazım. Dar ve küçük bir salonunuz varsa açık renk tonlarında, hatta mümkünse cam bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Bu tarz bir sehpa evinizi daha geniş gösterecektir. Mobilyalarınız büyük ve ahşap ağırlıklı odanız da genişse o zaman koyu renkli ahşap masaları kullanabilirsiniz.

spacejoy crjt6vBgYeg unsplash
Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar
İçerik
Beyaz Yemek Odaları

Beyaz Yemek Odaları , evlerde genellikle tercih edilen takımlardır. Beyaz rengin sadeliği ile birçok aksesuar1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
İç Dekorasyon

İç Dekorasyon, aklınıza gelebilecek bütün iç mekanların dekorasyonunu kapsar. Bir çok farklı alanda yapılanları bir1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Yeşil Banyo Dekorasyonları

Yeşil Banyo Dekorasyonları , alışılmış kalıpların dışına çıkarak yeni ve modern tasarımlardır. Çoğu banyo dekorasyonları1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.