KATEGORİLER
Kripto Al Sat


RDR 2 ERR_GX_STATE Hatası Nasıl Çözülür?

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games tarafından birçok oyuncunun beğenisine kısa süre önce sunuldu. Her anlamda mükemmeliyet barındıran bu oyunda bazı kullanıcıların farklı hatalarla karşılaştığını görüyoruz. Bu hatalar genel olarak oyunun oynanışına etki etmese de bir hata var ki o da “ERR_GFX_STATE” olarak adlandırılıyor. İlgili hata ile karşılaştığınızda oyuna giriş bile yapmanız mümkün olmuyor. 13 Aralık 2020 tarihinde yapımcı firma tarafından gönderilen güncelleme ile birlikte karşımıza çıkan hatanın bazı çözüm yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemleri tek tek ele alarak sorunun üstesinden rahatlıkla gelebiliyorsunuz.

Bkz: GTA 5 Online En Hızlı Arabalar Nelerdir?

RDR 2 ERR_GX_STATE Hatası Çözümleri

RDR 2 oyununda ERR_GX_STATE olarak bilinen bu hatanın tamamıyla ekran kartı ile alakalı olduğunu bilmelisiniz. Bu hatanın çözüm yöntemleri ise aşağıda listelenmiştir.

  • SGA dosyalarını tek tek temizleyin,
  • NVIDIA ya da AMD ekran kartı ayarlarını güncelleyin.

Bu iki yöntemi değerlendirerek hatayı çözebilirsiniz. Her ne kadar durum böyle olsa da bazı kullanıcılar söz konusu hatayı çözmek için kullanacağı çözüm yöntemlerini ne yazık ki uygulamakta zorlanıyor.

1- SGA Dosyalarını Tek Tek Temizleyin.

Rockstar Games’in tüm oyunlarında olduğu gibi RDR 2 oyununda da hikaye modunda elde ettiğiniz ilerlemeler “Belgelerim” bölümünde bir klasörün içerisinde yedeklenmektedir. Bu yedekler karıştığında ne yazık ki oyuna giriş yapmakta zorlanabilirsiniz. Hâl böyle olunca direkt olarak aşağıdaki adımları uygulayın ve söz konusu yedekleri temizleyin.

  • “Belgelerim” klasörüne giriş yapın.
  • “Rockstar Games” klasörüne ve ardından “Red Dead Redemption 2” klasörüne tıklayın.

Bu klasörün içerisindeki SGA uzantılı dosyaların tamamını silin. Sildiğiniz dosyalar oyundaki ilerlemelerinizi kaybedeceğiniz için risk aldığınızı unutmayın.

2- NVIDIA ve AMD Ekran Kartı Ayarlarınızı Güncelleyin.

NVIDIA ve AMD, üretmiş olduğu ekran kartları aracılığıyla birçok bilgisayar kullanıcısının dilediği oyunu rahatça oynamasını sağlıyor. Bu sebeple de eski bir model ekran kartına sahip olsanız bile yeni gelen güncellemelerle karşılaştığınız hataları çözebilirken oyunlarda daha akıcı bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Hâl böyle olunca aşağıdaki adımları uygulayarak ekran kartı güncellemesini yapmanız gerekiyor.

  • “NVIDIA Denetim Masası” ya da “AMD Denetim Masası” bölümüne giriş yapın.
  • “Güncellemeleri Kontrol Et” butonuna basın.

Bu aşamaların ardından eğer ki ekran kartınızı marka tarafından gönderilen yeni bir güncelleme varsa bu güncellemeyi yapın.

Bu içeriğimizde “RDR 2 ERR_GX_STATE” hatasının çözümüne dair uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaştık. Her birini sorunsuz olarak gerçekleştirdiğinizde söz konusu hata ile karşılaşmayacaksınız.

İçerik
Eğitsel Oyunlar MEB Oyunları

Eğitsel Oyunlar MEB Oyunları , Çocukların gelişiminde yalnızca okul ya da kitaplar etkili değildir. Aynı1

3 dk. 15 Okundu
İçerik
GTA SA (San Andreas) Hileleri

GTA San Andreas 2004 yılında çıkan ve GTA oyun serisinin bir parçası olarak sunulan oyundur.1

5 dk. 11026 Okundu
Nedir
Valorant Sıkça Sorulan Sorular

Uzun zamandır beklenen PC oyunu Valorant artık ücretsiz olarak mevcut olmaktadır. Riot Games, tanıdık beta1

3 dk. 14754 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al