KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ravencoin (RVN)

Ravencoin (RVN) Kripto para yatırımlarına sürekli olarak ilginin artış göstermesi piyasaya yeni coinler sürülmesini sağlamaktadır. Bu coinlerin bazıları çok yüksek grafik özellikleri gösterirken bazıları yıllarca yerinde sayarak yatırımcısını bekletebilmektedir. Son yıllarda adından bahsettiren coinlerden birisi de Ravencoin (RVN) olmaktadır. Hacmi yüksek coinler arasında yer alan bu kripto para blockhain teknolojisini kullanan son derece güvenilir coinler arasında bulunmaktadır. Dünya genelinde de birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Bu coinin en önemli özelliği ise uluslararası alanda para göndermeye yardımcı olmasıdır. Kripto para sistemleri arasında önemli bir yerinin olması her geçen gün hacminin de artış göstermesine olanak tanımaktadır. 

Ravencoin çıktığı ilk günden itibaren hard fork alt yapısını kullanmaktadır. Aynı zamanda kişilere madencilik fırsatını da vermektedir. Bu coin ilk defa 2017 senesinde piyasaya sürülmüştür. Daha süreç 2018 yılına kadar sürmüştür. Bitcoin ile çok benzer bir mekanizması olan Ravencoin yalnızca bu kripto paradan algoritma bakımından ayrılmaktadır. Ravencoin’de güvenlik düzeyi her şeyden daha üstün durumdadır. Sürekli olarak projelerini yenileyen ve arzı sınırlı bir coindir. Bu da RVN’yi daha da değerli hale getirmektedir. Aynı zamanda madencilik konusunda kullanıcılarına genel olarak Proof of Work sistemini sunmaktadır. Toplam arzı 21 milyar olan coinin piyasada ki dolaşımı 7.5 milyardır. Bu da coin için olumlu bir durumdur. 

RVN coin nasıl alınır sorusu genelde çok merak edilen bir konudur. Bu coini alabilmek için Türkiye’den de kullanılabilen birçok önemli platform bulunmaktadır. Bu sitelerden birine üye olmak ve sonrasında para yatırımı yaparak almak mümkün olmaktadır. Yerli ve yabancı birçok kripto borsasından bu coini alabilirsiniz. 

Ravencoin Yorumlar

Ravencoin hem dünyada hem de Türkiye’de çok ilgi gören coinler arasında bulunmaktadır. Bu coin ilk olarak Bruce Fenton öncülüğünde geliştirilmiştir. Son derece yüksek standartlarda olan bu coin ismini George RR Martin tarafından kaleme alınan ‘Buz ve Ateş Şarkısı’ kitabında anlatılan kuş dağıtım sisteminden almaktadır. Coin ilk olarak 31 Ekim 2017 senesinde çıkarılmıştır. Fakat madenciliğe serbest hale gelmesi Bitcoin’in blokunun oluşturulmasının 9. Senesinde gerçekleşmiştir. Bu tarih de 3 Ocak 2018 tarihi denilebilir. 

Alt yapısı son derece sağlam olan Ravencoin Hard Fork kullanılarak geliştirilmiştir. ERC- 20 protokolleri için bir alternatif olarak görülmesi en önemli nedenlerinden biridir. Bu coinin farklı bir hash algoritmasının olması da yatırımcıların dikkatini çeken konulardan biridir. Son derece yenilikçi bir proje olması Ravencoin’i popüler hale getiren durumlar arasındadır. 

Son derece yüksek standartlarda bir coin olan Ravencoin yorumlar bakımından da olumlu görülen bir yatırım aracıdır. Birçok yatırımcı Ravencoin coininin ne kadar yükseleceğini merak etmektedir. Bu süreçte birçok yorumcu coinin ileride çok yüksek seviyelere geleceği görüşündedirler. Hem tanınmış bir coin olması hem de arkasında sağlam birçok proje bulunması Ravencoin için son derece önemli bir avantaj olmaktadır. Son dönemde birçok kripto para gibi Ravencoin de ciddi bir düşüş sergilemiştir. Yorumlar değerlendirildiğinde bu coinin uzun vadede birçok yatırım aracı gibi yüksek kazandıracağı şeklinde yorumlar yapılabilmektedir. 

Ravencoin Grafik Ve Analiz Tablosu

Kripto para borsasında milyonlarca kişi ciddi yatırımlar gerçekleştirmektedir. Bu yatırımlar neticesinde hem yüksek kazançlar elde edilebiliyor hem de paranın değeri korunmuş oluyor. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken birtakım önemli noktalar da bulunuyor. Yatırım yapılacak olan coin hakkında çok iyi araştırma yapılması gereklidir. Öncelikle grafik ve analiz tabloları gözden geçirilmeli, ilk çıkış fiyatı ve son gün fiyatı dikkate alınmalıdır. Sonrasında ciddi bir şekilde yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Son dönemde parlayan kriptolardan birisi de Ravencoin’dir. 

Güvenlik düzeyi son derece yüksek olan Ravencoin beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir. Ravencoin yatırımı yapan kişiler için Ravencoin grafik ve analiz tablosu yorumları büyük bir önem taşımaktadır. Geçmiş tablolara bakıldığında coin için 3 Haziran 2019’da fiyatının 0.080258 dolarla en yüksek fiyatını gördüğü söylenebilir. Bununla birlikte 13 Mart 2020 tarihinde de 0.008794 ile en düşük fiyatını görmüş bir kripto yatırım acıdır. Toplam arzı 21 milyar olsa da bu coinin dolaşımda ki miktarı 7.465.525.000 RVN’dir. Madencilik de yapılabilen bu coin kripto yatırımcıları açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Belli dönemlerde kazandıran bir coin olduğu için kişilerin rahatlıkla yatırım yapmasına neden olmaktadır. Yükselişine neden olan faktörler arasında Reddit pump grupları, Telegram pump grupları ve Bitcoin artışıdır. Bitcoin’de ki artış otomatik olarak alt coinleri de etkilemektedir. Ravencoin’de Bitcoin arttığında artan ve düştüğünde de düşüşten etkilenen bir coin türüdür. Son yıllarda çok fazla tercih edilen Ravencoin’in grafiklerine bakıldığında özellikle haziran ayı sonrasında sert bir yükseliş beklenmektedir. En dibe kadar düştüğü görülen bu yatırım aracı orta ve uzun vade yatırımcılarının değerlendirebileceği bir coindir. Kişiler diledikleri miktarda satın alabilir ve istedikleri zamanda satarak yatırımlarını farklı bir coine yönlendirme şansı elde edebilirler. 

Coin
Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens (XLM) Kripto para piyasasında en fazla araştırılan coinler arasında yer alan Steallar Lumens(XLM)’a1

5 dk. 19 Okundu
Coin
Bitcoin

Bitcoin 2008 yılında yaşanan küresel krizden sonra Satoshi Nakamoto tarafından şifrelenmiş olarak yayınlanmıştır.  Ardından tüm1

5 dk. 37 Okundu
Coin
ENJIN Coin ENJ

ENJIN Coin (ENJ) dijital paralar sanal ortamlar üzerinden üretilebilen değerlerdir ve bunları satın almak için1

5 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.