KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Akita Inu AKITA COİN

Akita Inu AKITA COİN , Sanal paralara ait önemli özellikler arasında merkezi olmayan bir anlayışa sahip olmaları gelirken Akita Inu (AKITA) da bu tür bir para birimidir. Kurucusu olmayan bu kripto para biriminin yönetime ait tokeni de bulunmaz. Coin olarak da bilinen tokenler bu para birini söz konusu olduğunda bulunmamaktadır.

Açık Pazar üzerinden satışa sunulan kripto para biriminin geliştiricileri bu sanal parayı ERC-20 tabanlı bir token olarak oluşturdular. Henüz 8 borsada aktif olarak bulunan sanal paranın kolay benimsendiği görülmektedir. 

Topluluk aracılığı ile geliştirilen bu sanal para birimi yeni alıcılar açısından da cazip bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Bundan dolayı da kısa süre içerisinde yeni yatırımcılar tarafından satın alındığı görülür.

Topluluğun Akita internet sitesinin yeni versiyonunu da yayına alması beklenen gelişmeler arasında yer alırken yol haritasının da içinde yer alacağından söz edilmektedir. Topluluk gücüne sahip olarak piyasaya sürülen bu alt coin de piyasa hareketlerine bağlı olarak fiyat değişkenlerine maruz kalan bir enstrümandır.

Akita Coin Ne Zaman Çıktı?

Akita topluluğunun oluşmasında etkili olan unsur finans şirketlerine bağlı olarak ortaya çıkarken bu şirketlerin kripto para borsasına girmesi sonucunda Akita Inu tarzı projelerin de ortaya çıkması söz konusu olmuştur. Akita Coin ne zaman çıktı? Sorusu merak edilenler arasında yer alırken kripto para sektöründe yer alan bu alt coin 2021 yılında piyasaya sürülmüştür.

Bu kripto para birimi Doge Coin ilham alınarak oluşturulurken kısa sürede bir yatırımcı kitlesine hitap etmeyi başaran sanal paralar arasında yer almaktadır. Piyasalar üzerinde alım satımı kolaylıkla yapılabilen bu sanal para aracılığı ile kar elde etmek oldukça kolay olmaktadır.

Bilindiği gibi Doge Coin 2013 yılında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir ve eşler arası alım satım odaklı olarak üretilmiştir. Şaka amacı ile üretilen bu kripto paranın kısa sürede rekor seviyelere ulaşması yatırımcılar açısından büyük kazançlar elde edilmesine imkân yaratmıştır.

İnternet üzerinden geniş bir alıcı kitlesine ulaşan Doge Coin’in kısa sürede rekor kırması kaçınılmaz olurken gerçek bir kullanıma sahip olmaması nedeni ile de bu durum kripto para açısından dezavantaj olarak değerlendirilmiştir.

Kripto para borsasının önemli dezavantajları arasında yer alan dolandırıcılık odaklı kripto paraların varlığı nedeni ile Doge de dahil olmak üzere kripto paralara olan güveni azaltmaktadır. Bundan dolayı da bir değer kaybı yaşaması söz konusu olurken bu durum Bitcoin açısından da geçerli olmuştur. 2017-2018 döneminde yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak çeşitli iniş çıkışlar söz konusu olurken bu durum 2021 yılında değişiklik göstermiştir.

2021 yılında Doge Coin’de yeni bir toparlanmadan söz etmek mümkün olurken üretici topluluğun gücüne bağlı olarak bu kripto para yatırımcılarının kazanç elde ettiği görülür. Günümüze gelindiğinde Bitcoin’de yaşanan değer artışının sürdüğü görülürken finans kuruluşlarını kripto para piyasalarında varlık göstermesi nedeni ile yeni alt coinlerin piyasaya sürüldüğü görülmektedir.

Akita Coin Alınır mı?

Akita Coin de bir alt coin olarak piyasada yer alan kripto para enstrümanları arasında bulunur. Akita Inu da logosunda bir köpek figürünü kullanan alt coin olarak kripto para borsasında yer alırken Doge Coin’den esinlendiği görülmektedir. Akita Coin alınır mı? Yatırımcıların yanıt aradığı bir sorudur.

Piyasada yatırımcılar açısından cazip bir seçenek olarak karşılaşılan bu alt coin de 11.000 ‘den fazla yatırımcı ile sektörde yer almaktadır. Uygun bir fiyat seçeneğine sahip olması nedeni ile Akita kripto para biriminin tercih edildiği görülürken Doge Coin ile olan benzerliğinin topluluktan kaynaklandığı aşikardır.

Akita Coin Grafik ve Analiz Tablosu

Grafikler incelendiğinde kripto para borsası açısından aydınlatıcı veriler içermesi açısından önemli olmaktadır. Akita Coin grafik ve analiz tablosu da bu sebeple önemli bir veridir ve uzmanlar aracılığı ile yorumlandığında yatırımcılar açısından faydalı sonuçlara ulaşılabilir.

Bundan dolayı da kripto paralar söz konusu olduğunda bu enstrümanların piyasa hareketlerinin doğru analiz edilmesi önem kazanır. Bu tür yatırım araçlarında kısa sürede kar elde etmek isteyenler açısından beklemek önemli bir aşama olurken Doge Coin’e yatırım yapanlar için de aynı durum söz konusu olmuştur.

Akita Inu da uzun vadede yatırımcısına kazandırma gücü olan yatırım enstrümanları arasında yer almaktadır. Piyasalarda uzun süre kalacak gibi gözüken bu kripto para birimine yatırım yapanların sabırlı olması gerekirken uzun vadede kazanç elde etme şanslarının da yüksek olduğu görülmektedir.

Akita Coin Yorumlar

Akita Coin, Doge Coin ile topluluk yönü açısından benzerlik gösteren bir kripto para birimidir ve yatırımcısına uzun vadede kar elde etme şansı yaratacak güçte gözükmektedir. Bundan dolayı da kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmayı hedefler. Akita Coin yorumlar konusu bu sanal paraya yatırım yapmayı planlayanların merak edecekleri arasında yer alırken artan bir yatırımcı kitlesine sahip olması nedeni ile bu kripto para dikkat çekmektedir.

Akita Inu Uniswap üzerinden kurulan bir kripto para birimidir ve çeşitli sanal para borsalarında adından hızla söz ettiren bir kimliğe sahiptir. Bundan dolayı da yatırımcıların ilgisini çeken bir enstrümandır.

Coin
Dexchain Coin (DXC)

Dexchain Coin (DXC) dijital ortamlarda üretilebilen sanal paralar arasında alt coin kategorisinde yer alan Dexchain1

5 dk. 50 Okundu
Coin
PancakeSwap (cake)

PancakeSwap (cake) 20 Eylül 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayan PancakeSwap (cake) en çok da DEX adlandırma1

4 dk. 40 Okundu
Coin
Zoom Coin

Zoom coin finansal teknoloji güvenliğindeki onlarca yıllık deneyimi ile müşteri fonlarını ve müşterilerin dijital para1

4 dk. 34 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.