KATEGORİLER

PS5 Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Her oyun mağazasında olduğu gibi Playstation Store’da da indirdiğiniz bir oyunu bir süre sonra beğenmediğiniz durumlarda iade etme hakkınız bulunuyor. Her ne kadar böyle bir şeyin mümkün olduğunu söyleyebilsek de iade hakkınızı kullanmak için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bu yayınımızda PS5 Oyun İade Etme işleminin nasıl yapılacağını ve hangi şartlara uyum sağlandığı durumda iadenin başarıyla sonuçlanacağını sizlere anlatacağız.

PS5 Oyun İade Etme İşlemleri

PS5 cihazınızı kullanarak Playstation Store aracılığıyla yaptığınız alışverişleri (oyun, eklenti, abonelik ve ön sipariş) dilediğiniz gibi iade edebilirsiniz. Tabii ki bu iadenin mümkün olması için yerine getirilmesi gereken iki şart bulunuyor.

 • Oyunu PS5 cihazınıza indirmemiş olmak,
 • Oyunu satın almanızın üstünden 14 gün geçmemiş olması gerekiyor.

PlayStation Plus üyeliğiniz varsa yapmış olduğunuz alışverişlerde gerçekleştireceğiniz iadelerin geri ödemeleri kullanım süresine bağlı olarak kesintili gerçekleşebiliyor. Bir oyunu ön sipariş olarak verdiyseniz ancak sonrasında oynamaktan vazgeçtiyseniz iki farklı şekilde iade edebilirsiniz. Bunlar;

 • Ön sipariş ürününün satın alma zamanının üzerinden 14 gün geçmemiş olması,
 • Ön sipariş ürününün piyasaya çıkış tarihinin üzerinden 14 gün geçmemiş olmasıdır.

Bu iki kurala dikkat ettiğinizde siparişinizi iade edebilirsiniz. Tüm bu şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız PS5 oyun iadesi işlemi için talep gönderebilirsiniz.

PS5 Oyun İade Talebi Nasıl Gönderilir?

ps5 oyun iade

PS5 oyun iadesi işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. Her şeyden önce buradaki iade adresine giriş yapın.
 2. Açılan ekranda hangi konuda desteğe ihtiyacınız varsa onu seçin. Burada “PlayStation Store para iadesi ve iptal işlemleri” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 3. Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda “Hakkınızda” alanı görülecektir. Bu alanda yer alan her soruyu eksiksiz cevaplayın.
 4. Tüm soruları doğru ve eksiksiz yanıtladığınıza eminseniz sayfanın en altında bulunan güvenlik onayını geçerek “Gönder” butonuna basın.

PS5 oyun iade etme işleminin ne yönde ilerlediğiyle ilgili bilgiler mail adresiniz aracılığıyla size verilecektir. 

Bkz: PS5 İndirme İptal Etme Nasıl Yapılır?

İçerik
Adobe Acrobat Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü

Adobe Acrobat Reader, Windows'ta PDF (Taşınabilir Belge Biçimi) dosyalarını açmak ve yönetmek için kullanılan araçlardan1

4 dk. 4208 Okundu
İçerik
En İyi Akıllı Saat

Sağlık ve spor takipçisi olan akıllı saatler, giyilebilir teknolojiler arasında en popüler modeller arasında yer1

4 dk. 5522 Okundu
İçerik
PayPal Ödeme Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

PayPal Ödeme Bağlantısı Nasıl Oluşturulur? Birçok kişi tarafından sıkça kullanılan uluslararası ödeme araçlarından biridir. Bu1

2 dk. 8956 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.