Ana Sayfa Teknoloji PS5 İndirme İptal Etme Nasıl Yapılır?

PS5 İndirme İptal Etme Nasıl Yapılır?

PS5-Indirme-Iptal-Etme-Nasil-Yapilir
PS5-Indirme-Iptal-Etme-Nasil-Yapilir

Her oyun platformunun kendine ait bir indirme mağazası bulunuyor. Steam, Epic Games ve Playstation Store bunlardan sadece birkaçıdır. Playstation kullanıcıları dilediği gibi oyun oynamak için mağazadan istedikleri oyunu satın alabilir ve sonrasında indirerek oynamaya başlayabilir. Her ne kadar böyle olsa da indirmek için heveslendiğiniz bir oyunu sebep belirtmeksizin iptal etmek isteyebilirsiniz. PS5 cihazlarınızda indirdiğiniz oyunu ne yazık ki indirme işlemi tamamlandıktan sonra silme şansınız bulunmuyor. PS5 indirme iptal etme işlemi için bu yazı içerisinde anlattıklarımızı dikkate alarak oyunu inmeden iptal edebilirsiniz.

PS5 İndirme İptal Etme Nasıl Yapılır?

PS5 indirme iptal etme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. PS5 anasayfasına giriş yapın.
 2. PS5 anasayfasında listelenen oyunlar arasında indirilmek üzere olan oyunun üzerine gelin.

  ps5 indirme iptal

 3. İmleç oyunun üzerindeyken kontrolcüden “Options” tuşuna basın.

  ps5 indirme
 4. Ekranın sağ tarafında size 4 seçenekli bir menü sunulacaktır.

  ps5 indirme iptal etme

 5. Bu menüden “Sil” seçeneğine gelip onaylamanız yeterli olacak.

Herhangi bir indirilen oyunu PS5 indirme durdurma adımlarında belirtilen yönergelerle rahatlıkla yer kaplamadan silme olasılığına sahipsiniz. Hiçbir şekilde oynamayacağınız bir oyunu sisteminize indirmek boş yere yer kaplamasına sebep olacaktır. Hal böyle olunca ileri ki dönemlerde sevdiğiniz bir oyunu indirme konusunda depolama alanı problemlerle karşı karşıya kalmanıza neden olacak. Mağazadan indireceğiniz oyunlardan emin olmadığınız sürece indirme işlemini başlatsanız bile yukarıdaki adımlarla silebilirsiniz.

Bkz: PS5 Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz