Ana Sayfa Teknoloji PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

PS5-Kolu-Bilgisayara-Nasil-Baglanir
PS5-Kolu-Bilgisayara-Nasil-Baglanir

Bilgisayar oyunlarına ilgisi olan kişiler farklı türden oyunları oynarken bazen klavyede sıkılır. Bu sebeple ev içerisinde bulunan PS5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır sorusuna yanıt bulma ihtiyacı duyarlar. Bu şekilde daha rahat bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. PS5’in DualSense adı verilen PS5 kolu ile oyun deneyimini bilgisayarda kontrolcüyle yaşamanız için bu yazımızda yapmanız gereken her şeyi sizlere anlatacağız.

PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

ps5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır

PS5 kolunu bilgisayara bağlama işlemi için tek yapmanız gereken PS5 kolu ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı usb kablosuyla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Kablosuz bir bağlantı gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki belirtilen adımları yerine getirmeniz gerekiyor.

PS5 Kolunu Bilgisayara Bağlama

  • Bilgisayara DS4Windows yazılımını yükleyin.
  • İndirdiğiniz yazılımı masaüstüne çıkarın.
  • DS4Windows.exe dosyasına çift tıklayın.
  • Bu adımda kurulum başlayacaktır. 
  • Programı ilk başlattığınızda ayarlar ve profillerin nereye kaydedilmesi gerektiği hakkında sizden bilgi alınır. Burada “Appdata” seçimini tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Son olarak PS5 kolunu bilgisayarda kullanma işlemi için gerekli olan sürücüleri yüklemeniz gerekecektir.
  • Bu sürücüleri yükledikten sonra konsolu bilgisayarda kullanabileceksiniz.
İlginizi Çekebilir:  PS5 Kol Bağlantısı Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

PS5 Kolunu Bilgisayara USB Kablosuyla Bağlama

PS5 kolunu bilgisayara bağlama işlemini gerçekleştirmek için kullandığınız USB kablosu bilindik kablolarla aynıdır. Bu kabloyu kullanarak bilgisayarınızla kontrolcü arasındaki bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak her ne kadar bir PS5 kontrolcüsü olsa da bilgisayarınızda oynayacağınız oyunları oynamak için bu kolları kullanabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız adımları tek tek uygulamak ps5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır sorusunun yanıtı niteliğindedir.

Bkz: PS5 Kol Bağlantısı Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz