KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Programsız Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

Bir fotoğraf çektiniz ya da fotoğraf düzenleme araçlarını kullanarak yeni bir fotoğraf çizdiniz. Bu fotoğrafın arka planında rahatsız edici nesneler olabilir. Bu nesnelerden kurtulmak için bazı işlemler yapmanız gerekmekte olup eğer ki program aracılığıyla arka plan silme işlemi gerçekleştirecekseniz teknik bilgiye sahip olmalısınız. Birçok kişi bu konuda ne yazık ki teknik bilgiye sahip olmadığı için tek tıkla arka plan silme işleminin yollarını arıyor. Bu yollar hem çok basit, hem de sizden herhangi bir ücret talep etmez.

Bkz: Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

Programsız Arka Plan Silme İşlemleri

Bir fotoğrafın arka planını programsız bir şekilde temizlemek herkes tarafından tercih edilen bir durumdur. Bu durumu tercih ettiğinizde ise hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kusursuz fotoğraflar elde edersiniz.

  • Tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne “https://remove.bg“ yazın ve ilgili siteye giriş yapın.
  • “Upload Image” olarak sizi karşılayan butona tıklayın.
  • “Aç” seçeneğine dokunun.
  • “Download” butonuna basıp arka planını sildiğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin.

Bu işlemlerin ardından fotoğrafta ön planda olan nesne haricindeki tüm nesneler silinecektir. İlgili işlemi biraz daha detaylandırarak sizlerle paylaşalım.

1- “Remove.bg” İnternet Sitesine Giriş Yapın.

Bir fotoğrafın arka planını programsız silmek, geçmişten günümüze en fazla talep edilen işlemlerden biridir. Talepler göz önünde bulundurulduğunda böyle bir aracın artık daha kolay bir şekilde işlem yapabilir hale gelmesinin gerekliliğini göz önünde bulundurabiliriz. Bu internet sitesi herhangi bir fotoğrafın arka planını programsız silmek istediğinizde size ücretsiz olarak hizmet verecektir.

2- “Upload Image” Butonuna Basın.

Programsız arka plan silme işlemlerinin ilk aşaması resmin ilgili siteye yüklenmesiyle başlıyor. Bilgisayarınızda ya da telefonunuzda tutmuş olduğunuz fotoğrafı ilgili butona tıklayarak sisteme yükleyin. Bu fotoğrafı sisteme yüklerken hiçbir şekilde söz konusu sitenin fotoğrafınızı açık açık diğer kullanıcılarla paylaşacağı konusunda şüphe etmeyin. Remove.bg, günümüzün güvenilir programsız arka plan silme araçlarından biridir.

3- “Aç” Seçeneğine Dokunun.

“Upload Image” butonuna bastıktan sonra cihazınızdan fotoğraf seçmeniz için sizlere bir pencere açılacaktır. Bu pencerede fotoğrafınızın konumunu belirleyerek ilgili fotoğrafı seçip “Aç” seçeneğine dokunun. Bir sonraki işlem adımında ise söz konusu fotoğrafın programsız arka plan silme işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Bundan sonraki adımda artık tek yapmanız gereken yenilenmiş fotoğrafı cihazınıza indirmektir.

4- “Download” Butonuna Basıp Fotoğrafı İndirin.

Programsız arka plan silme işlemleri için kusursuz çalışan sisteme fotoğrafınızı yüklediniz, arka plan silme işlemleri gerçekleştiyse artık indirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Fotoğrafın kırpılması sebebiyle boyutu düşecektir. Bu sebeple telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yer kaplar gibi düşünmenize gerek yoktur.

Bu içeriğimizde programsız arka plan silme işlemlerinin gerçekleştirildiği internet sitesinin nasıl kullanıldığıyla alakalı detaylı bilgileri içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. Bu adımlarda takıldığınız bir nokta olması durumunda yorum bölümünden bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

İçerik
iPhone Telefonun Arkasına Tıklayarak Ekran Görüntüsü Alma

iOS 14 ile iPhone ve iPad gibi cihazlara birbirinden ilgi çekici özelliklerin yanı sıra “Arkaya1

2 dk. 17429 Okundu
İçerik
Bin Dosyası Nedir? Nasıl Açılır?

İnternet ortamında aktif olarak kullanılan ve kullanılmayan dosya uzantılarının sayısı yaklaşık 100.000’in üzerindedir. Bu sebeple1

3 dk. 48 Okundu
İçerik
Windows 10 Kendiliğinden Uyku Moduna Geçiyor, Çözümü Nedir?

Windows 10 işletim sisteminde güç tasarrufu her zaman en ön sıralarda geliyor. Bu sebeple kullanım1

3 dk. 93 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.