KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi

Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi? Anne olmak her kadının hakkıdır. Bu çok özel olan durumu yaşamak zor fakat bir o kadar da umutlu bir bekleyiştir. Bazıları daha büyük bazıları daha küçük olabilen bazı sağlık problemleri görülebilmektedir. Bu sağlık problemlerinden en tedirgin edici olanlarından birisi ise kanserdir.

Kanser Nedir?

Kanser nedir sorusunun genel anlamına bakılacak olunursa, bir doku ya da bir organdaki hücrelerin düzensiz olarak bölünerek çoğalması ile oluşan kötü urlar olarak tanımlanabilir. 

Akciğer kanseri, meme kanseri, kan kanseri, bağırsak kanseri gibi pek çok kanser türü mevcuttur. Günümüzde kanser oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bazı kanser türlerinin yayılma hızı daha az iken bazı kanser türlerinin yayılma hızı maalesef oldukça fazladır. Ayrıca kanser tedavisinde erken teşhis son derece önem taşımaktadır. 

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar, kanser riskine karşılık öncelikle smear testi yaptırmalıdır. Herhangi bir problem görünmediği zaman annelik için doğru zaman olabilir. Fakat problemli bir durum olduğu zaman tedaviye öncelik verilmelidir.

Anne Karnındaki Bebek Kanserden Etkilenir mi?

Anne karnındaki bebek kanserden etkilenir mi sorusu anne adaylarının kafasına takılan bir sorudur. Gebelikten önce yapılan smear testinde herhangi bir sorun çıkmamış fakat gebelik esnasında kanser olma durumu gerçekleşebilir. Fakat burada ki en büyük sıkıntı gebelik sırasında kanseri teşhis edebilmektir. Çünkü bu durum oldukça zordur.

Gebelik döneminde anne adayları kendini çok iyi takip etmelidir. Yolunda gitmeyen bazı değişiklikler olduğunda hemen doktoruna bildirmelidir. Kanseri teşhis etmek için doktordan çok hasta daha önemli bir görev arz etmektedir. Peki kanser olan bir annenin bebeği tehlikede midir?

Aslında bu sorunun çok net bir cevabı yoktur. Kanser türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; bazı cilt kanserleri türlerinde kanser hücrelerinin prezanteden bebeğe geçmesi mümkün olabilir. 

Kanser bebeğe geçer mi sorusu için bu durum nadir görülmektedir. Bebeğin kanser hastalığından etkilenmesi daha düşük bir ihtimal olmakla birlikte sonrasında uygulanan tedavi aşaması daha önemlidir. Radyoterapi zarar verebileceği için uygulanmamaktadır fakat kemoterapi şüphelidir. Düzenli ve sık kontroller ile bu durumun kontrol altına alınabileceği unutulmamalı ve anne adayları moralini oldukça yüksek tutmalıdır.

İçerik
LG K41S Detaylı İnceleme

LG K41S Detaylı İnceleme , Güçlü telefon şirketlerinden LG markasının K41S modeli en beğenilen telefon1

5 dk. 134 Okundu
İçerik
UK Intercourse Cams is often a web-based program that allows people to interact with some other members of the identical gender.

It works twenty-four hrs a day and has live webcams in England, Ireland, Wales, Northern1

3 dk. 8 Okundu
İçerik
Samsung A41 Model Akıllı Telefon İnceleme

Samsung A41 Model Akıllı Telefon İnceleme. 149,9 x 69,8 x 7,9 mm ölçü boyutlarında ve1

5 dk. 45 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.