KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi

Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi? Anne olmak her kadının hakkıdır. Bu çok özel olan durumu yaşamak zor fakat bir o kadar da umutlu bir bekleyiştir. Bazıları daha büyük bazıları daha küçük olabilen bazı sağlık problemleri görülebilmektedir. Bu sağlık problemlerinden en tedirgin edici olanlarından birisi ise kanserdir.

Kanser Nedir?

Kanser nedir sorusunun genel anlamına bakılacak olunursa, bir doku ya da bir organdaki hücrelerin düzensiz olarak bölünerek çoğalması ile oluşan kötü urlar olarak tanımlanabilir. 

Akciğer kanseri, meme kanseri, kan kanseri, bağırsak kanseri gibi pek çok kanser türü mevcuttur. Günümüzde kanser oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bazı kanser türlerinin yayılma hızı daha az iken bazı kanser türlerinin yayılma hızı maalesef oldukça fazladır. Ayrıca kanser tedavisinde erken teşhis son derece önem taşımaktadır. 

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar, kanser riskine karşılık öncelikle smear testi yaptırmalıdır. Herhangi bir problem görünmediği zaman annelik için doğru zaman olabilir. Fakat problemli bir durum olduğu zaman tedaviye öncelik verilmelidir.

Anne Karnındaki Bebek Kanserden Etkilenir mi?

Anne karnındaki bebek kanserden etkilenir mi sorusu anne adaylarının kafasına takılan bir sorudur. Gebelikten önce yapılan smear testinde herhangi bir sorun çıkmamış fakat gebelik esnasında kanser olma durumu gerçekleşebilir. Fakat burada ki en büyük sıkıntı gebelik sırasında kanseri teşhis edebilmektir. Çünkü bu durum oldukça zordur.

Gebelik döneminde anne adayları kendini çok iyi takip etmelidir. Yolunda gitmeyen bazı değişiklikler olduğunda hemen doktoruna bildirmelidir. Kanseri teşhis etmek için doktordan çok hasta daha önemli bir görev arz etmektedir. Peki kanser olan bir annenin bebeği tehlikede midir?

Aslında bu sorunun çok net bir cevabı yoktur. Kanser türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; bazı cilt kanserleri türlerinde kanser hücrelerinin prezanteden bebeğe geçmesi mümkün olabilir. 

Kanser bebeğe geçer mi sorusu için bu durum nadir görülmektedir. Bebeğin kanser hastalığından etkilenmesi daha düşük bir ihtimal olmakla birlikte sonrasında uygulanan tedavi aşaması daha önemlidir. Radyoterapi zarar verebileceği için uygulanmamaktadır fakat kemoterapi şüphelidir. Düzenli ve sık kontroller ile bu durumun kontrol altına alınabileceği unutulmamalı ve anne adayları moralini oldukça yüksek tutmalıdır.

İçerik
Huawei P30 Pro New Edition

Huawei P30 Pro New Edition , Huawei akıllı cihaz markasının amiral gemisi olan P30 Pro1

5 dk. 15 Okundu
İçerik
OPPO A54 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Son zamanların en popüler telefonlar markası arasında yer edinmiş olan OPPO geçen yıl A53 telefonunu1

3 dk. 50 Okundu
İçerik
Bedava iTunes Kodları [Güncel Liste]

Bedava iTunes Kodları, özellikle Apple tarafından üretilen tüm cihazlarda yer alan App Store’da kullanılan gerçek1

2 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al