KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Süper Marketlerin Bilmenizi İstemediği Sırları

Süper marketlerin bilmenizi istemediği sırları hiç düşündünüz mü? Çoğu zaman bizi kandırmayı başarırlar. İhtiyacımız olmayan ürünleri sanki ihtiyacımız varmış gibi göstererek almaya iterler. Çoğu zamanda fark etmeyiz. Hatta siz fark etmeseniz bile alışverişi tamamlarken kasa sırasında bile ekstra harcama yaparsınız. Bu kandırmacalara daha az kanmak istiyorsanız marketlerdeki açığa çıkardığımız sırları dikkate almakta fayda var.

Kasa sırası beklerken kasanın yanlarına özenle yerleştirilmiş çikolata, şeker, sakız, indirimde olan ya da kampanyalı olan ürünleri size satmak için özellikle kasaya yerleştirirler. Oradan sadece sakız veya şekerlemeler gibi basit ürünleri alıyorum diyorsanız bile sizin gibi olan pek çok müşteri olduğunu unutmayın. Onlarda sizin gibi küçük harcamalar yapıyorlar. Emin olan özellikle kasaların yanlarına konan şekerlemelerle bile güzel para kazanıyorlar.

Müzikler sizi daha fazla almaya teşvik ederler. Müzikler sayesinde daha yavaşlar ve sakinleşirsiniz. Alışveriş yaparken daha çok düşünürsünüz böylelikle daha fazla vakit harcayarak daha fazla para harcarsınız. Ayrıca fark ettiyseniz hiç bir süper markette pencere olmaz. Amaçları sizi dışarıdaki telaştan koparmaktır. Unutmayın ne kadar sakinleşip daha fazla alışveriş yapmak için durursanız marketler o kadar kar yaparlar.

Super Marketlerin Bilmenizi Istemedigi Sirlari 2

Göz hizanızdaki raflara dikkat ettiniz mi. Özellikle göz hizamızdaki raflar daha çok dikkat çeker bu yüzden markalar göz hizamızın olan raflara ürünlerini yerleştirmek için çokça para harcarlar. Çocukların göz hizalarındaki ürünler ise onların dikkatlerini çekecek ürünlerle doludur. Çikolata cips veya şekerlemeler gibi ürünlerle doldururlar ki çocuklarda alışveriş yapsınlar diye.

Raflardaki uyumlar size aklınızda olmayan ikilileri sokarak daha fazla ürün almanızı sağlarlar. Örneğin cips ve kola, sandviç ekmeği ile salam veya marul sizin karnınızı daha çok acıktırır. Sütle bisküvi, bira ile kuru yemişler. Aklınızda olamayan ikililer sizi bu tür şeylere yöneltebilir.

Raflarda son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri önlere çıkartırlar. Siz önden alıp eskileri alın ki tarihi bozulup zarara neden olmasınlar diye. Bu yüzden önden almak yerine arkadan almakta ya da aldığınız ürünlerin son kullanma tarihine bakmanızda fayda var. Aslında bu hareket sadece süper marketlerde değil aynı zamanda bakkal ya da alışveriş yaptığınız diğer ürünlerde de yapmanız gereken bir davranış.

İçerik
Askere Gidenlerin Alması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Askere gitmek hemen her kişinin vatan borcudur. Vatan borcunu yerine getirmek için Askere Gidenlerin Alması1

4 dk. 39 Okundu
İçerik
Yılbaşında Oynanacak Oyunlar 2021

2020 yılının sonunda yılbaşında oynanacak oyunlar konusunda araştırma yapan kişiler en iyi yılbaşı oyunları için1

5 dk. 12532 Okundu
İçerik
Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın!

Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın! Çocuğun tek başına uyuyamaması problemi başlarda önemsiz gibi görünse de çocuğun gelişimi1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.