KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Koronavirüs Etkisinde Okul Alışverişi İçin Maske ve 5 Öneri

Koronavirüs sonrasında her ne kadar normalleşme aşamasına girmiş olsak da Covid – 19 tehlikesi ile yaşamayı öğrenmek zorunda olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Haziran ayı itibariyle kaldırılmaya başlanan yasaklar araya giren bayram ve tatil ile birlikte vakaların eski seyrine tekrardan geri dönmesine sebep oldu. Mart ayında kapatılan okulların Eylül ayında tekrardan açılması gündeme gelse de aileler çocuklarını okula gönderme konusunda aşırı derecede rahatsız diyebiliriz.

Tüm ailenin sağlığını korumak için okullar açıldığında ona kesinlikle sağlığına dikkat etmesi için gerekli olan maske ve diğer malzemeleri eksiksiz olarak almalısınız. Bu durumu ihmal etme durumunda sizlerin de sağlığınızın tehlikeye gireceğini bilmeniz gerekiyor. Sizin için hazırladığımız listede okullar açıldığında çocuklara alınabilecek eşyalar hakkında öneriler sunacağız. Burada birçok yaratıcı malzeme var!

1- Normalleşme Aşamasının En Önemlisi: Maske

Ailenin her bireyinin sağlığını koruması için maske kullanımına dikkat etmesi gerektiğini söyleyelim. Bu sebeple çocuğunuzu okula gönderirken koronavirüs tehlikesi ile karşılaşmaması ve ona karşı savaşması için maske kullanma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmalısınız. Bu sebeple alışveriş sitelerinde bulunan etkileyici maske örneklerini satın alabilirsiniz.

2- Maskeleri Korumak Gerek: Maske Saklama Kutuları

Maskenin sağlığınızı koruyucu özelliğini kaybetmemesi için takılması kadar doğru saklanması da önemlidir. Maskenin doğru ve etkileyici yöntemlerle steril ortamlarda saklanmaması durumunda birçok hastalığa davetiye çıkaracağını söyleyebiliriz. Maske saklama kutuları sizlere kesinlikle lazım olacaktır.

Koronavirus-Etkisinde-Okul-Alisverisi-Icin-Maske-ve-5-Oneri-1

Koronavirus-Etkisinde-Okul-Alisverisi-Icin-Maske-ve-5-Oneri-1

3- Maske Yetmez: Yüz Siperliği

Maskenin tek başına yetmediğini düşünen kişiler haklılar. Çocukların sürekli olarak arkadaşları ve öğretmenleri ile iletişim halinde olmasını göz önünde bulundurduğumuzda hastalığın bulaşmasının ne kadar mümkün olacağını biliyoruz. Bu durumda maskelerin yanı sıra şekilli bir yüz siperliği satın alıp çocuğunuza hediye edebilirsiniz.

4- Maske, Mesafe, TEMİZLİK

Hastalıklara davetiye çıkaran en önemli şey temizliğe dikkat etmemek oluyor. Bir de çocukların sürekli olarak farklı noktalar ile temas halinde olduğunu göz önünde bulundurursak kesinlikle antibakteriyel sabunlar ile ellerini temizlemesi gerekiyor. Bu konuda ucuza kaçmayıp en sağlık açısından faydalı olanını satın almanız gerekiyor.

5- Yemekleri Mikroplardan Korumak Gerek: Yemek Termosları

Salgın dönemlerinde çocukların sürekli olarak kantinden alışveriş yapmasının doğru olmadığını biliyoruz. Bu sebeple çocuğunuza evde yemek hazırlayarak bu yemeği sağlıklı kaplar içerisinde okula gönderebilirsiniz. Bu konuda çocuklarınızı bilinçlendirmek ve sağlıklı beslenmeyi aşılamanız gerekiyor.

Tüm bunlar sayesinde hem çocuğunuzun sağlığı hem de sizin sağlığınız tahmin edildiği gibi en iyi şekilde sürecektir. Bu ürünler sizlere sadece birer örnek niteliğinde olup kendinize göre şekillendirebilirsiniz. TMM kuralına uymayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

İçerik
Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler

Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler, Yıllardır insanlar üzerinde de test edilen ve onaylanmış bilinmesi gereken psikolojik1

1 dk. 31 Okundu
İçerik
Kargo Şirketleri

Bir adresten farklı bir adrese yükün uçaklar, tırlar ve minibüsler gibi araçlarla taşınması kargo şirketlerinin1

4 dk. 13564 Okundu
İçerik
En Pahalı Kazalar

En Pahalı Kazalar .Kimi zaman maddi kimi zaman da manevi anlamda büyük kayıplara sebep oluyorlar.1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.