KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Nova 8 Pro 5G

Nova 8 Pro 5G Huawei markasının belirlediği üretim ve satış çizgisinde Nova 8 Pro 5G; oldukça tercih edilen bir model olarak bilinmektedir. 6.72 inçlik ekran boyutuna ek olarak ekran teknolojisinde de OLED kullanılmıştır. Aynı zamanda ekran çözünürlüğü FHD+’dır ve piksel yoğunluğu da 439 PPI olarak belirtilmiştir. Ekran özellikleri içerisinde yer alan HDR ve hatta HDR10 seçenekleri ile oldukça yüksek verimde bir cihaz olma özelliği göstermektedir. Eğimli ekranına ek olarak sürekli açık ekranı da yine iyi olan özellikleri arasında yer almaktadır. 10 bit renk derinliği ve 300 Hz dokunma tepki hızı ile dikkat çeken modelde, kapasitif ekran kullanılmıştır.

Nova 8 Pro 5G Temel Özellikleri

Batarya noktasında güçlü bir işlev sunan modelde batarya kapasitesi 4000 mAh olarak belirtilmiştir. Bununla birlikte şarjı USB Type-C olarak konumlanmıştır. Hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Maksimum miktarı da 66 W olarak belirtilmiştir. Kablosuz şarj ve değişir batarya özelliği bulunmamaktadır. 

Kamera çözünürlüğü de 64 MP olarak belirtilmiştir. Özellikleri arasında portre modu, yapay zeka destekli portre modu ve HDR bulunmaktadır. Coğrafi konum etiketleme seçeneğine ek olarak otomatik odaklanma da bulunmaktadır. Flaş olarak LED’in kullanıldığı seçeneği ile birlikte diyafram açıklığı da F1.8’dir. 

Video kayıt özelliklerine bakıldığında çözünürlüğün 4K kuvvette olduğunu söyleyebiliriz. 4lü kamera sistemi ile donatılmış olan telefonda, kamera diyaframları F2.4 olarak belirlenmiştir. Ayrıca ekstra geniş açı ve sesle komut gibi farklı özellikler de yine bu cihazda bulunan diğer unsurlar arasındadır. Zamanlayıcı, panorama selfi özelliği ve çok daha fazlası ile kamera noktasında da oldukça yüksek bir verim sunan Nova 8 PRO aynı zamanda ağ bağlantıları noktasında sağladığı destek ile de dikkat çekmektedir. 

2G,3G,4G,4.5G ve 5G destekli olarak bir hizmet sunulmasına ek olarak pek çok farklı noktada yardımcı olacak bir hız da sunmaktadır. 

Nova 8 Pro 5G Tasarım Özellikleri

Bir telefonu sadece donanımdan dolayı satın almak isteyenler kadar, görüntüsünü önemseyen insanlar da olmaktadır. Şık bir tasarım, farklı renkler ve ekran boyutu gibi görsel anlamda da oldukça yeterli olacak tasarımlar büyük bir belirleyici konumundadır. Nova 8 Pro 5G de bu bağlamda her aşamada kaliteli tasarımı ön planda tutan bir telefon olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Tasarım bazında bakıldığında boyunun 163.32 mm olduğundan bahsedebiliriz. Aynı zamanda eninin genişliği 74.08 mm, kalınlığı 7.85 mm ve ağırlığı 184 gramdır. Renk seçenekleri bazında bakıldığında da beyaz, siyah, mor ve yeşil renkler, seçenekler dahilinde yer almaktadır. 

İşletim sistemi olarak Android ve sürüm olarak da Android 10 kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı ara yüzünde Emotion UI vardır. Bu ara yüzün de versiyonu EMUI 11’dir. 

Suya dayanıklılığı olmayan Nova 8 Pro 5G’nin, toza da dayanıklılığı bulunmamaktadır. 

Sensörleri oldukça fazla ve tamamlayıcıdır. Jiroskop, ortam ışığı sensörü, ivmeölçer ve pusula gibi farklı özellikleri bulunan cihaz oldukça yüksek verimde bir yardımcılar bütünü sunmaktadır. 

Parmak izi okuyucusunun bulunduğu cihazda bu okuyucu, ekranın içerisinde yer almaktadır. İçerisinde dahili olarak likit soğutma sistemi ve ses yakınlaştırma özellikleri de bulunmaktadır. 

Diğer bağlantılar noktasında değerlendirilen USB’nin de versiyonu 2.0’dır. Aynı zamanda bağlantı tipi USB Type-C’dir ve çift hat özelliği de bulunmaktadır. Yani aynı anda iki farklı hattınızı takarak, iki cihaza ihtiyaç duymadan tek bir telefon ile halledebilirsiniz. 

Nova 8 Pro 5G İşlemci Gücü

İşlemci çekirdeği a76 yani sd855 olan cihazda, Mali G77 bulunmaktadır. Güçlü bir işlemci gücü, işletim sistemi ve çok daha fazlası ile oldukça tercih edilebilir bir seçenek oluşturmaktadır. 

Bu yüzden de tercih edilirken hem donanımsal hem de tasarımsal konuda büyük bir artı sağlanmaktadır. İşlemci gücü, tasarımındaki farklı dokular, işletim sisteminin oldukça güçlü olması gibi etmenler Nova Pro 5G’yi daha da tercih edilebilir kılmaktadır. 

Çift hat özelliğinin de büyük bir belirleyici olduğu bu cihazda özellikle hızlı şarj olabilme özelliği yaygın olarak tercih sebebidir. Öyle ki yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde bile hızla yüzde 70’e varan bir şarj yüzdesinden bahsedilebilmektedir. Bu yüzden özellikle hızlı bir şekilde çözülmesi gereken durumlarda şarjın %100’e yakın olması oldukça önemli bir kriterdir. Bir cihazı satın alma konusunda da bu türdeki belirleyiciler önemlidir. 

Zevkinize hitap eden rengi alarak da bu alanda bir ayrıma gidebilirsiniz. Farklı renk seçeneklerinin oluşmuş olması ve bu bağlamda alıcının inisiyatifine bu seçimin bırakılması esas durumundadır. Huawei genel anlamda kullanışlı yapısı ile dikkat çeken telefonlar üretmektedir. Bir alıcının ihtiyacı olabilecek her türden ihtiyaca yönelik cevap oluşturmak için bir kaynak oluşturmayı amaç edinmektedir. Ürettiği ve satışını yaptığı her cihazda da aynı şekilde bu işlevselliği ve kolaylığı temel almıştır. Özellikle kullanışlı ara yüzü sayesinde pek çok noktada yardımcı olan bir tasarıma sahiptir. Android cihazlarda çok fazla özellik bulunduğu ve bu tüm özellikleri kullanmanın da mümkün olmadığı bu düzen içerisinde ortadan kaldıracak önlemlerin alınması gerekmektedir. Huawei markası da bu bağlamda oluşturmuş olduğu her seçenekte mutlak suret ile kolaylığı baz almaktadır. Nova 8 Pro 5G de aynı bu şekilde satışını yapmış olduğu cihazlar arasında yer almaktadır. 

İçerik
Asus ROG Phone 3 ZS661KS

Asus ROG Phone 3 ZS661KS Tayvan merkezli olarak kurulan bir şirket olup uzun bir zamandır1

5 dk. 40 Okundu
İçerik
Oppo Reno Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Oppo Reno Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2019 yılında piyasaya sürüldü. 157,3 x 74,91

6 dk. 20 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s .Güney Kore teknoloji devi olan Samsung akıllı cihazlarından olan Galaxy A02s modeli1

5 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.