KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Netflixteki En İyi İngiliz Dizileri

İngiliz ihracatının Amerikan yapımları hakkında, ABD izleyicilerinin kanlı parlak bulduğu bir şeyler var. Netflix gibi yayın hizmetlerinin ortaya çıkmasıyla, TV seçimimizi ulusal kablo programlamanın ötesine açarak, artık havuzda neyin pişirildiğine doğrudan bakan bir penceremiz var.

Birleşik Krallık’ta muhtemelen hiç duymadığınız çok sayıda benzersiz dizi varken kendinizi neden Amerikan favorileriyle sınırlayasınız? Fleabag Kitabı’ndan bir not alın : Bugün Birleşik Krallık’ta lüks olan, yarın ABD’de lüks.

Kendinize bir iyilik yapın ve bu İngiliz başlıklarına bir göz atın. Sonuçta, bir bardak için uygun bir gece ve televizyon, değil mi? Tamam, tamam, daha fazla konuşmayacağım. İşte Netflix’teki en iyi İngiliz dizileri.

1- Sex Education

Bu hit dram, bir seks terapistinin oğlunun ergenliğe yaklaştıktan sonra, evdeki cinsel okuryazarlık ortamının okulda ciddi bir sosyal değere dönüşebileceğini fark eden oğlunun hayatını konu alıyor. Sınıfının asi sınıf arkadaşı Maeve ile birlikte sınıf arkadaşları için bir seks danışmanlığı işi başlatır.

Sex Education

Sex Education 

2- Büyük İngiliz Fırıncılık Şovu

Birçok kişi tarafından Netflix’teki en huzurlu saatlerden biri olarak kabul edilen The Great British Baking Show , İngiltere’nin amatör pişirme yarışması şovudur. Chopped veya Cake Boss’u düşünün , ancak kazıkların yarısı ve yuvarlanan çayırların ortasında bol dökümlü bir çadırın altında.

Büyük İngiliz Fırıncılık Şovu

Büyük İngiliz Fırıncılık Şovu 

3- Peaky Blinders

Birinci Dünya Savaşı sonrasında geçen bir İngiliz dönemi suç draması olan Peaky Blinders , o zamanlar Birmingham şehrinde büyük bir güce sahip olan aynı adlı bir aile tarafından işletilen çetenin merkezinde. Değişen güç ve yapıların bir aşamasında, Peaky Blinders çetesi, büyümelerini engellemek için özel bir müfettiş göndererek İngiliz hükümetinin dikkatine gelir.

Peaky Blinders

Peaky Blinders 

4- Crashing

Fleabag Öncesi Phoebe Waller-Bridge, bu çılgın arkadaşlar esque komedi dramasında yazar ve yıldızdır. Crashing , yeniden tahsis edilmiş bir hastane binasında yaşayan yirmi yaşlarındaki altı oda arkadaşının iç içe geçmiş hikayelerini takip ediyor.

Crashing

Crashing 

5- The Crown

Yaratıcısı Peter Morgan’ın The Audience adlı oyunu ve The Queen filminden uyarlanan The Crown , Kraliçe II. Elizabeth’in 1947’de tahta çıkışından 21. yüzyıla uzanan yaşamını izliyor. Tarihsel drama, doğru olduğu kadar zorlayıcıdır ve özellikle etkili bir kadının yaşamı ve mirasına benzersiz bir bakış açısı kazandırır.

The Crown

The Crown  

6- The Inbetweeners

Klasik bir yaş komedisi dizisi olan The Inbetweeners , dört banliyö gencinin ergenlik döneminde gezinen tuhaf günlerini anlatıyor. Onun samimi kahramanları, tiksindirici oldukları kadar sevecen, çünkü onlar okulda, seks, arkadaşlık ve olgunluk boyunca beceriksizce bir biçimde alışveriş yapıyorlar.

The Inbetweeners

The Inbetweeners 

7-Broadchurch

Broadchurch , İngiltere’nin Dorset kentinde, İngiliz Kanalı’nın hemen dışında aynı adı taşıyan kurgusal bir kasabada geçen bir seri suç dramasıdır. Dizi, kasabanın yerel polis dedektiflerini takip ediyor ve her sezon belirli bir suç soruşturmasına odaklanıyor.

Broadchurch

Broadchurch 

8- Collateral

Carey Mulligan, bu dört bölümden oluşan polis prosedüründe Londra merkezli bir dedektif müfettişi olan Kip Glaspie’yi canlandırıyor. Başlangıçta bir pizza servisçisinin vurulmasını araştırmakla görevlendirilen Glaspie, kısa süre sonra yardımcı karakterler ağını ortaya çıkarır.

Collateral

Collateral 

9- Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle’un ünlü Sherlock Holmes dedektif serisinin çağdaş uyarlaması, Sherlock günümüz İngiltere’de Martin Freeman Benedict Cumberbatch ve Dr John Watson canlandırdığı Holmes asırlık ikiliyi, tekrar ziyaret eder. Afganistan’daki görevinden eve dönen Watson, Londra’da Holmes ile ev arkadaşı olur ve araştırmalarında ona yardım etmeye başlar.

Sherlock

Sherlock 

10- Koruma

Bu dizide, gazinin kendi siyasetiyle doğrudan çatışan hırslı bir politikacı olan İçişleri Bakanı’nı korumakla görevlendirilen bir savaş gazisi. İlişkileri ilerledikçe, ahlaki ikilemi, onu korumaya yönelik mesleki yükümlülükleriyle giderek daha karmaşık hale gelir.

Koruma

Koruma 

11- Top Boy

East London bir toplu konut arazisindeki En Boy yerel olma umuduyla bir torbacı iş çalışan iki gencin hikayesi “Top Boy” veya mahallede zengin adamı anlatıyor. Drama dizisi, yüksek riskli olay örgüleriyle çeşitli sakinlerinin dürüst günlük mücadelelerinin gerçekçiliği arasında dönüyor.

Top Boy

Top Boy 

12- THE END OF THE F***ING WORLD

Charles Forsman’ın aynı adlı grafik romanına dayanan The End of the F *** ing World , beklenmedik bir genç çiftini takip ediyor: Asi sınıf arkadaşını öldürmeye kararlı, kendini ilan eden bir psikopat olan James ve asi sınıf arkadaşı Alyssa. Alyssa, tuhaf bir maceraya birlikte kaçmalarını teklif ettiğinde, ikisi benzersiz bir bağ geliştirdikçe James’in onu öldürme konusundaki ayrıntılı planları karmaşıklaşır.

The End Of The F***ing World

THE END OF THE F***ING WORLD 

13- Call the Midwife

1950’lerin Doğu Londra’sında yeni kalifiye bir ebe olan Jenny, kendisini bir manastırda bulduğunda beklenmedik bir ilk göreve başlar. Farklı kişiliklere sahip göz korkutucu rahibelerle çevrili Jenny, hemşireleri ve hastalarıyla benzersiz bir bağ geliştirirken yeni ortamında adım adım ilerliyor.

Call The Midwife

Call the Midwife 

14- Derry Girls

Bu İngiliz durum komedisi, ironik bir şekilde, Kuzey İrlanda’da Derry’deki Sorunların sonuna yakın bir zamanda geçiyor. Komik bir şekilde saygısız ama dokunaklı dizi, ulusal bir krizin ortasında ergenlik döneminde ilerlerken, tamamen kızların Katolik okuluna giden dört kız ve bir erkek çocuk ekibini konu alıyor.

Derry Girls

Derry Girls 

15- The IT Crowd

Reynholm Industries’in kurgusal ofislerinde yer alan The IT Crowd , Reynholm’ün BT ekibinin üç üyesinin tuhaflıklarının yanı sıra diğer çeşitli departmanlarına da göz atıyor. IT Crowd, üçü şirketin bodrum katına indirildiği için kendi kendini idame ettiren bir mikro kozmoz olarak hayatta kalmalıdır.

The It Crowd

The IT Crowd 

16- Aşk Hatası

Bu İngiliz sitcom’u, son zamanlarda klamidya teşhisini anlatmak için önceki sevgilileriyle geriye dönük olarak iletişime geçmesi gerektiğinden, kelimenin tam anlamıyla sevgi hastası bir genç olan Dylan Witter’i takip ediyor. Dylan’ın geçmiş aşıkların epizodik geri dönüşlerinde, dizi aynı zamanda oda arkadaşlarını ve Glasgow, İskoçya’daki kişisel yaşamlarını da araştırıyor.

Aşk Hatası

Aşk Hatası

 

İçerik
Disney Filmleri

Animasyon sinemasının gelmiş geçmiş bütün kuşaklar tarafından ilgiyle izlenen ve sevilen Walt Disney animelerinin ilk1

4 dk. 6773 Okundu
İçerik
Aksiyon Film Önerileri

Film sektöründe en çok izlenen türlerden biri olan aksiyon filmleri son yıllarda gerek konuları gerek1

4 dk. 9276 Okundu
İçerik
Netflixteki En İyi 10 James Bond Filmi

Neredeyse her James Bond filminin Netflix'te olduğunu biliyor muydunuz? Yapmazsan affedilirsin; Netflix bazen yayınlamak için1

4 dk. 3885 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.