KATEGORİLER
Kripto Al Sat


LOL Client Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

League of Legends’in günden güne oyuncu kitlesini arttırması ve birçok kişi tarafından sıkı sıkıya oynanması zaman zaman bazı sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu sorunlardan biri de hiç beklenmedik anlarda karşımıza çıkan “LoL Client Açılmıyor” oluyor. 2021 yılında yeni sezonun başlangıcıyla birlikte oyun içerisinde gerek yazılımsal gerekse görsel açıdan birçok yenilik yapıldı. Bu yeniliklerin bazıları oyunu olumsuz etkileyerek söz ettiğimiz hataların ortaya çıkmasına sebep oldu. Biz de içeriğimizde ilgili hatayla karşılaşan kullanıcıların ne gibi işlemler yapması gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

Bkz: LoL de FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

LoL Client Açılmıyor Sorunu Çözüm Yöntemleri

League of Legends oyununda karşılaştığınız söz konusu hatanın üç farklı çözüm yöntemi vardır. Bu çözüm yöntemleri sayesinde hatayı rahatlıkla çözebilir ve mükemmel oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • LoL Launcher öğesinin başlatılmasını engelleyen programları kapatın.
 • LoL Launcher öğesini güvenlik duvarına tanımlayın.

1- LoL Launcher Programını Engelleyen Bileşenleri Sonlandırın.

League of Legends, belki de şuanda birçok kişi tarafından oynanmasına rağmen oyun içerisinde herhangi bir aktif hile bulunmayan tek oyundur. Bu sebeple de hile koruması açısından mükemmel olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca söz konusu program cihazınızda yer alan bazı dosyaları hile olarak algılayabilir. Bu noktada ilgili uygulamaları sonlandırmadan oyuna giriş yapamazsınız.

 • “Görev Çubuğu” bölümüne sağ tıklayın.
 • “Görev Yöneticisi > Arka Plan İşlemleri” yolunu takip edin.
 • Buradaki gereksiz uygulamaları sonlandırın.

Burada herhangi bir uygulamayla sınırlı kalmayın. Bilgisayarınızda çalışmasını istemediğiniz tüm programları sıfırlayın.

2- LoL Launcher Öğesini Güvenlik Duvarına Tanımlayın.

LoL Client Açılmıyor sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız bunun bir diğer sebebi de gelişmiş Windows Defender öğesi olabilir. Tam kapsamlı olarak çalıştığı için “Güvenlik Duvarı” öğesi bazen oyunları engelleyebiliyor. Bu sebeple siz de aşağıdaki adımları uygulayarak oynadığınız oyunu güvenlik duvarına “Güvenli” olarak tanıtmalısınız.

 • “Başlat > Güvenlik Duvarı” yolunu takip edin.
 • “Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver.” butonuna basın.
 • Listeden “League of Legends” öğesini seçin.

Bu işlem adımlarının ardından yaptığınız değişiklikleri kaydederek söz konusu yerden çıkışınızı yapın. Bir sonraki süreçte bilgisayarınızı yeniden başlatıp ayarların oturmasını sağlayın. Hiçbir ek işleme gerek kalmadan LoL Client Açılmıyor sorununu çözmüş olacaksınız.

Birçok kişi söz konusu hatayla karşılaştığında hatası sadece iki farklı yöntemi deneyerek çözebiliyor. Siz de ilgili hatayla karşılaşmış ancak bir türlü çözüm bulamamışsanız mutlaka anlattıklarımızı değerlendirin.

İçerik
Valorant Nasıl İndirilir

Valorant nasıl indirilir. Son zamanlarda sıkça oynanan oyunlardan biri olan valorant ajan özellikleri ve oyun1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri ? 29 Ekim 2003 tarihinde mobil oyun1

3 dk. 19 Okundu
İçerik
Morgana Karşısında Oynamak

Morgana sık sık karşısında oynaması zor bir şampiyon olarak tanımlanır. Oyun kiti oldukça basittir, bu1

5 dk. 14829 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al