KATEGORİLER
Kripto Al Sat


LoL de FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Her insanın son zamanlarda evde olduğu boş vakitlerinde bilgisayar oyunlarına düşkünlüğünün arttığını görüyoruz. Bu durum birçok kişi için zaman geçirme konusunda avantajlar sunuyor olsa da bazı kişiler için ne yazık ki sistem özelliklerinin çok düşük olması sebebiyle adeta çile haline geliyor. Hâl böyle olunca da düşük sisteme sahip kullanıcıların League of Legends gibi oyunlarda FPS problemi yaşadığına şahitlik ediyoruz. Bu problemin çözümü bilgisayar bileşenlerini yükseltmekten geçiyor ancak öncelikle bilgisayarın görüntü aktarım performansını ölçmeniz gerekiyor. Bu da LoL de FPS gösterme yöntemleriyle mümkün hale geliyor.

Bkz: LOL Terimleri ve LOL Kısaltmaları

LoL de FPS Gösterme, FPS Değeri Ne Anlama Gelmektedir?

FPS (Frame Per Second), bizim dilimize geçmiş haliyle saniye başına ekrana düşen kare sayısıdır. Bilgisayar içerisinde yer alan bileşenlerin performansıyla ortaya çıkar. Bu değerin yüksek olması oynadığınız oyunu daha akıcı halde görüntülemenize sebep olacaktır. Her ne kadar 30 seviyelerinde olan değerler oyun deneyimi yaşamanızı sağlasa da akıcı bir oyun için muhakkak 60’ın üzerinde değerlere sahip olmanız gerekiyor. Bu değerin takibini gerçekleştirmek için aşağıda sizlerle paylaştığımız LoL de FPS gösterme yöntemlerinden herhangi birini deneyebilirsiniz.

1- Oyun İçi FPS Göstergesini Açma

League of Legends oyununda akıcı bir oyun oynayamıyor ve birçok sorunla karşılaşıyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey öncelikle oyun içi göstergeyi kullanarak kare hızını ölçmektedir. İlgili gösterge ekranın sağ üst köşesinde yer alıyor. Bu alanda gösterilmeyen göstergeyi açmak için klavyenizden bir kombinasyon uygulamanız gerekmektedir. “CTRL + F” kombinasyonunu uygulayarak oyun içi FPS göstergesini açabilir ve cihazınızı test edebilirsiniz.

2- Ekstra Programlar Kullanın.

League of Legends’de FPS gösterme işlemini gerçekleştirirken aynı şekilde diğer değerleri de ölçmek isteyebilirsiniz. LoL de FPS gösterme için kullanılan imge ne yazık ki sadece ve sadece söz konusu değeri gösteriyor. Bu sebeple de aşağıda belirttiğimiz programları kullanarak bilgisayarınızın oyun içerisinde genel değerlerini kontrol altında tutabilirsiniz.

  • Bandicam Screen Recorder.
  • Fraps.
  • GeForce Experience.
  • RadeonPro.
  • Razer Cortex.
  • Dxtory.

Bu programlardan herhangi birini bilgisayarınıza indirip LoL de FPS gösterme işlemini gerçekleştirirken aynı zamanda oyun içerisinde ekran kaydı ve buna benzer faaliyetleri de yerine getirebilirsiniz.

İçerik
Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Araba yarışlarına meraklı oyun severlere hitap eden Forza Horizon 4 son derece yüksek kalitede bir1

4 dk. 10828 Okundu
İçerik
Barbie Oyunları

Barbie Oyunları , Sahip olduğu hayran kitlesiyle popülerliği çıktığı ilk günden bu yana devam eden1

3 dk. 13 Okundu
İçerik
Android Telefonlara OBB+APK Dosyalarıyla Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların her geçen gün geliştiği günümüzde oyun sektörü de gelişimlerin etkisiyle bu yöne doğru1

3 dk. 18302 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.