KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kuzey Kore Hakkında Bilinmeyen Katı Kurallar

Kuzey Kore hakkında bilinmeyen katı kurallar hayal edemeyeceğiniz kadar şaşırtıcı. Bildiğiniz üzere Kuzey Kore’de insanlar da pek çok yasak vardır. Ayrıca diğer ülkelerde olup bitenlerden kendilerini arındırırlar. Sanki bambaşka bir dünyaya benzeyen bir ülkedir. İnsanların pek çok yasalarla başa çıktığı ve aklının yıkandığı bir ülkede yaşamak hiç kimse istemez. Katı kuralları olan bu ülke de yaşamak hayli zor. Tabi diğer ülkelerden bilgi edinilmemesi için pek çok iletişim ağından mahrum bırakılmışlardır. Ayrıca orada belirli bir kaç siteyi kullanabilirsiniz.

kuzey kore nerede yasaklari ilginc bilgiler 696x374 1

Zengin kesimin yaşaması ve turistlerin dikkatini çekmek için ayarlanan ve diğer halk kesiminden ayrılan bölgeler oluşturulmuştur. Bu bölgede turistlerin gözleri boyanır. Ayrıca bu ülkede internet kullanımı yasaktır. Bir bilgisayar sahibi olmak istiyorsanız devlet tarafından onay almanız gerekmektedir. Batılıların çektikleri filmleri veya videoları izleyemezsiniz. Ayrıca müzik konusunda oldukça seçici bir devlete sahiptirler. Devlet her müziğin çalınmasına izin vermezler. Sadece siyasi, devletle ilgili müzikler çalınır.

İnsanların çalışma şartları ağırdır. Ayrıca halkın çoğu kesimi fakirlerden oluşmaktadır. Kuzey Kore halkına devlet tarafından diğer ülkeler arasından en iyi durumda olduğuyla ilgili beyinleri yıkanır. Bu yüzden diğer ülkelerin kendilerinden daha fakir olduklarını kendi ülkelerinin çok daha iyi olduklarına inanırlar. Orada yaşayan insanlar Güney Kore’deki filmlere kaçak yollardan ulaşırlar. Kuzey Kore’de kaçak yollardan para kazanmak yaygındır. Fakat bunun sonuçları da vardır. Eğer kaçak yollardan para kazanılırsa ceza verilir. Çoğu zaman idam cezaları verilirdi.

Kuzey Kore’de maaş ortalama 5 dolar verilir. Bu da 5000 won eder. Fakat sadece 1 kilogram pirinç 4500 won eder. Bu yüzden bazen insanlar açlıktan ölürler. Daha iyi durumda olmak için genelde devlete yakın şekilde bir asker olarak çalışırlar. Askerlikleri erkeklerde 10 yıl sürmektedir. Kadınları da isterlerse askere alabiliyorlardı. Askere giren kadının 8 yıl süreyi tamamlaması gerekmektedir. Fakat artık hem kadın hem de erkek için zorunlu olmaktadır. Kuzey Kore’de belli bir din yoktur. Belirli bir dine inanmakta yasaktır. Eğer bir dine inanıyorsanız idam ediliyorsunuz. Ayrıca Kuzey Kore’de sadece devlet için çalışan askerler vb. kişiler araç kullanabilir. Diğer halk fakir olanlar sadece toplu taşıma kullanırlar. Bu yüzden trafik olmaz ve trafik ışıklarına da ihtiyaç duyulmaz.

İçerik
Samsung Galaxy A01 Core

Samsung Galaxy A01 Core .Dünyanın önde gelen sayılı teknoloji üreticileri arasında yer alan Samsung’un merkezi1

5 dk. 22 Okundu
İçerik
LG Velvet Detaylı İnceleme

LG Velvet Detaylı İnceleme , Yenilenen teknoloji her geçen gün farklı içeriklere yer verilmesini sağlarken1

5 dk. 36 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A42 5G

Samsung Galaxy A42 5G. Güney Kore’nin akıllı telefon üreticisi olan Samsung, piyasaya sunduğu Galaxy A421

5 dk. 45 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.