KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kuru Boya Yöntemi

Kuru Boya Yöntemi daha gerçekçi çizim yapmanıza yardımcı olur. Kuru boya yaparken gerçekçilik ön planda olur ama kuru boyadan önce seçeceğiniz kağıtta çok önemli eğer daha dokulu kalın beyaz bir kağıt tercih ederseniz çizimleriniz bir A4 kağıdında yaptığınız çizime benzemez daha gerçekçi ve şık durur. Ayrıca çizim yaparken kuru boya kalemlerinizde beyaz rengin olması şart eğer defterinizin kağıdı beyaz değilse beyaz kalemle ışık etkisi verilebilir.

Kuru boyalarda gerçekçi çizmenin en önemli gerekçesi renkleri iyi tutturmanız ışık gölgeye iyi hakim olmanız gerekir. Renkler dışında kuru boyada renkleri birbirine yavaş yavaş karıştırmayı öğrenmelisiniz. Karıştırırken hırçın olmayın yoksa kağıdınız zedelenebilir. Renkleri karıştırmanın diğer bir yolu da daha açık tonları üstlerine yavaşça uygulayabilirsiniz. Örneğin beyaz rengini ama uygularken dikkatli olun çünkü rengi açabilirsiniz.

Rengi açma istemiyorsanız o halde iki farklı renk üst üste gelecek şekilde yavaş yavaş ve yumuşak bir şekilde karıştırılması gerekiyor. Kağıdınız ne kadar dokulu ve sert yapıda olursa olsun eğer siz baskıyı ne kadar arttırırsanız kağıdınızdaki dokular o kadar çok yok olur. Ayrıca kağıdınıza da yazık olur. Bunu dışında kullandığın renklerin daha parlak olmasını istiyorsanız altına beyaz kalem kullanabilirsiniz.

Kuru Boya Yontemi 2

Gerçekçi çizimlerde detay önemlidir. Bu yüzden önce iyi bir taslak yapmanız gerekir. Kuru boyaya başlamadan önce Hb kalemle hafif bir taslak atabilirsiniz. Eğer taslak fazla koyu olduysa da hamur silgi ile üstünden geçebilirsiniz. Unutmayın altındaki kurşun kalem izi sizin güzel resminizi bozabilir. Kuru boyayı sürseniz de altta izi çıkabilir.

İyice sildikten sonra önce açık tonlardan başlayabilirsiniz. Sonrasında koyu tonlar ve en son da detaylar. Çok koyu olan kısmı siyah renklerle detaylandırabilirsiniz. Eğer çizdiğiniz çizim de parlayan çok fazla ışık alan küçük yerler varsa beyaz kağıdı kullanıyorsanız küçük pille çalışan dönen silgi ile silebilirsiniz. Kağıdınız gri veya kahverengi ise beyaz jelatinli kalemlerde işinizi görür. Güzel bir iş çıkardığınızda imzanızın fazla büyük olmamasına dikkat edin yoksa imzanız daha çok göze çarpıp resmi kötü gösterebilir. O yüzden küçük öz imzalar tercih edin.

İçerik
DGS Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , mutfaklara1

3 dk. 383 Okundu
İçerik
DGS İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS İş Sağlığı ve Güvenliği  Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , 41

2 dk. 98 Okundu
İçerik
DGS Lojistik Yönetimi 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Lojistik Yönetimi 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 , bölümlerinde gerekli olan taban ve tavan puanlarını1

3 dk. 96 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.