KATEGORİLER
Kripto Al Sat


DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , önlisans eğitimini tamamlayan birçok öğrencinin tercih ettiği yollardır. Ülke genelinde 3.sınıftan başlatmaya uygun olmayan üniversiteler olsa da aralarından sıyrılanlarında sayısı oldukça fazladır.  

Dikey geçiş sınavı (DGS) ile üniversitelerde 4 yıllık eğitim görmek isteyenlerin önünü açmaktadır. Belli bir puan sistemine ve ortalamaya sahip olduktan sonra herkes alanına göre tercihler yapabilmektedir. Dgs Aksesuar Tasarımı Bölümünün de kendine has taban puan sistemleri vardır. 

DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , 2 yıllık meslek yüksek okullarını bitiren veya 2 yıllık Açık Öğretim fakültelerinde okuyan ve okumuş adayların DGS sınavına girerek , iş hayatında görünür olma şanslarını arttırmaktadır. 2 yıllık bitiren birçok bölümün iş hayatına kabul görmesi zorlaşmıştır. Aksesuar Tasarımı Bölümü genellikle 4 yıllık eğitim öğretim yılını tamamlayan adayların tercih edilmesine yeni bir soluk getirilmiştir. Artık 2 yıllık okuyanların DGS sınavları ile 4 yıla çıkarması aynı kulvarlarda devam etmesine olanak sağlamıştır. 

DGS Aksesuar Tasarimi Bolumu 3. Siniftan Baslatan Universiteler 2021 2022
DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

Yatay ve dikey geçiş farkı nedir?

Lisans yada önlisans programlarında farklı üniversitelerde aynı program ve derslere geçiş yapmak isteyenlerin başvuracağı yol yatay geçiştir. Ön lisans programından lisans programına geçmek isteyenler dikey geçiş sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir. Yatay geçişler üniversiteler arasında olduğu bölümün gerekliliklerini tamamlayan kişilere sunulan haktır. Ders ortalama puanlarının etkili olduğu bir sisteme dayalıdır. Dikey geçiş ise ön lisans okuyan öğrencilerin eğitimlerini 4 yıla tamamlamak için başvurduğu yöntemdir. Tabi dikey geçiş sınavlarına girilmesi durumunda yeterli puanlar dahilinde yapılabilen programdır. 

DGS’ye kimler girebilir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi üniversitelerin ön lisans bölümlerinden mezun olanlar ve olabilecek kişiler sınava katılabilir. DGS’ye yurtdışından başvuru yapma hakkı tanınmıştır. Belirtilen kriterlere uygunluk gösterebilenler Dikey Geçiş Sınavlarına girebilmektedir.

Her üniversitenin kendine göre kuralları vardır. Kimi üniversite DGS sistemini bünyelerinde bulundurmamaktadır. DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 de bu anlamda biraz kısır bir bölümdür. Her üniversitede bulamayacağınız gibi DGS sisteminde de pek olanak sunulmamaktadır. Sadece İzmir’de olan bölümün taban puanlarına aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) (Devlet Üniversitesi) (Devlet Üniversitesi)2021 – 2022Aksesuar TasarımıSÖZ1265,18859265,18859
DGS Aksesuar Tasarımı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022
İçerik
DGS Grafik Tasarım 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Grafik Tasarım 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, birçok öğrenci tarafından DGS sınavının yaklaşmasıyla birlikte fazlasıyla1

4 dk. 138 Okundu
İçerik
DGS İslami İlimler Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS İslami İlimler Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , her yıl üniversiteler1

3 dk. 300 Okundu
Nedir
Ekinoks Nedir? 21 Mart Ekinoksu

21 Mart ekinoksu gece-gündüz süresiyle ilgili bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Şöyle ki; Güney Yarım1

2 dk. 15744 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al