KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kurt Adam Tarihçesi

Kurt adam tarihçesinde kurtların nereden geldiğini düşündünüz mü? Ne kadar da ürkütücü ve vahşi yaratıklar olduğunu bir çok filmden gördük. Bu fantastik filmlerde kurtları ve adamlara farklı özellikler yüklediklerini de filmlerden olduğu kadarıyla biliyoruz. Gerçekte kurt adam olma olasılığı yoktur. Zaten bunun çıkma sebebinin de kendine ait bir hikayesi var. Kurt adamlar Almanya’da Fransa’da Roma edebiyatında Antik Yunan ve Karadeniz’in kıyılarında ortaya atılan mitolojik bir varlıktır.

Kurt adamları belli büyüleri yaparak istediği zaman insan istediği zaman ise kurt adama dönüştüğüne dair inanışlar vardır. Bazıları da insanların Tanrılar tarafından sınandıktan sonra lanetlenmesi sonucu kurt adama dönüştüğünü düşünürler. Eğer uzun bir süre insan eti yemezlerse tekrar insana dönüşeceklerini inanırlar. Kurt adam insan eti yemesinde kendisini alıkoyamazsa hayatının sonuna kadar etrafta vahşice dolaşan bir kurt adam olacağına inanılır.

Kurt Adam Tarihcesi 1

Bu hikaye özellikle Eski Yunan ve Roma imparatorluğunda Tanrıların insanlara verdiği bir ceza olarak görülüyordu. Ms 64-113 yıllarında Plinius şöyle anlatıyordu:” Tanrılara insan kurban etme törenlerinden birinde kurban gölün kıyısından alınır. Ancak kurban kaçarak karşı kıyıya yüzdü. Karaya çıktığında kurda dönüşmüştü. Bundan sonraki 9 yıl boyunca yanında bir grup insanla kırlarda dolaştı. Eğer bu süre içinde insan etine yaklaşmazsa yeniden insan olacaktı. Nitekim kurtuldu ama hayatının 9 yılını kurt olarak yaşadı.” şeklinde bir hikayeleri vardır.

Ayrıca Fransa’da 1598 yılında Fransız köylüsü 15 yaşındaki bir çocuğun kaybolduktan sonra aramaya giderler ve çocuğun vahşice katledildiğini görürler yanlarında bir kurt görürler ve kurt çalılara doğru geri çekilir ve çalılarda çıplak saçları bozuk tırnakları bakımsız ve pis bir insan eti yiyen bir insan görürler eli kanlıdır. Bu yüzden insanlar kurt adam olabileceğini düşünüp idam cezası verirler. Özellikle vampirler ve cadılar gibi kurt adamlar da yaratık olarak görülür. Ayrıca dinsel bir tören olarak kurt adam avı yapılırdı. Tabi bu adamın kurt adam olma olasılığı yoktu. Sadece akli dengesi yerinde değildi. Kendini kurt olarak düşünen bir deliden ibaretti. Bundan dolayı idam cezası iptal edilerek akıl hastanesine kaldırıldı.

İçerik
Kedinizin Hasta Olabileceğini Gösteren İşaretler

Kedinizin hasta olabileceğini gösteren işaretler kedinizi daha iyi tanıyıp bir sorunu varsa erken müdahale etme1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Köpek Saldırısından Nasıl Korunabiliriz

Köpek saldırısından nasıl korunabiliriz. Bildiğiniz gibi köpekler oldukça sadık hayvanlardır. Her ne kadar köpekleri sevsek1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
Palyaçolardan Neden Korkarız?

Palyaçolardan Neden Korkarız? Bazı insanlar palyaçolardan korkmasa da kimsenin palyaçolardan korkmadığı anlamına gelmez. Ne kadar1

2 dk. 53 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.