KATEGORİLER
Kripto Al Sat


İLGİNÇ MİTOLOJİK HAYVANLAR

İlginç mitolojik hayvanlar günümüzde pek çok fantastik ve bazen de bilim kurgu filmlerine ilham vermiştir kimi zamanda konusu olmuştur. Bu mitolojik hayvanlar günümüzde bir masal kahramanı gibi dursa da geçmişte çokça inananı vardı. Şimdi size bu ilginç mitolojik hayvanları anlatacağım.

SENTORLAR

İnsan başlı atlar olarak da bilinen sentorlar yunan mitolojisinden gelmektedir. Sentorlar kaba ve vahşi olarak görülmektedir. Yunan mitolojisinde oldukça korkutucu canlılar olarak bilinmektedirler. Sentorlar yunan mitolojisinde at sırtında savaşa giden askerlerden gelmektedir.

sentorlar

KRAKEN

Kraken mitolojik hayvanı İskandinav kökenli mitolojik bir hayvandır. Anlatılan efsanelere göre bir ada boyutunda olduğu söylenir. Yazarlar krakenin 14-15 metre olan bir kalamardan geldiği söylenmektedir. Denizcilere pek çok zorluk yaşatmıştır.

mitolojik

MEDUSA

Yılan saçlı baktığını taşa çeviren kadın olarak bilinen Medusa yunan mitolojisine aittir. Efsaneye göre o dönemin en güzel kadınıdır. Diğer kadınları kıskandıracak kadar güzelmiş. Bu yüzden Poseidon ona aşık olmuş ama Poseidon’un karısı Athena bunu fark ettiği için onu lanetler ve ona her kim bakarsa taşa dönüşür. Efsaneye göre Medusa’yı Perseus ona verilen bir ayna ile Medusa’ya bakar ve Perseus’u taşa çevirmeden Medusa’nın kafasını keser. Medusa’nın sağ taraftaki kanı zehirlidir. Sol taraftaki kanı ise panzehirlidir.

medusa

DENİZ KIZI-SİREN

Deniz kızları ya da sirenlar üst tarafı dişi bir insan ve belinden altı ise balık kuyruklu olarak bilinirler bir çok mitolojide de yer alırlar. Sirenlar denizcileri şarkıları ile baştan çıkartıp ya kaza yapmalarına sebep oluyorlar ya da onları denize çekip öldürüldükleri düşünülüyor. Sirenlar ve deniz kızları çok benzedikleri için ikisine de siren denmiştir. Ayrıca bu deniz kızları kimi mitolojide kötü canlılar kimi zamanda iyi canlılar olarak anlatılmıştır. Bazı mitolojilerde deniz kızları denizcilere yardım eden iyi kalpli canlı olarak anlatılmaktadır.

deniz kizi

MİTOLOJİK ATLAR

Mitolojik canlılar arasında atlar da var bu atlar üçe ayrılır. Unicorn (Tek boynuzlu) Pegasus (Kanatlı at) ve Alicorn (Hem boyunuzu hem de kanatları olan at) bu canlılar saf ve temiz ruhu iyiliği temsil ederler. Kanları ölümsüz yapar ama eğer biri onu öldürürse o kişi lanetlenir. Bu mitolojik canlılar sadece temiz bir kalbi olanların karşısına çıkar. Ayrıca pek çok mitolojide geçer ve tek boynuzu ilaç olarak kullanıldığı bahsedilir. Artık bu mitolojik hayvanların olmadığını inanılsa da yine de Almanya’da ve İngiltere’de bu atlara yer verilmektedir.

mitolojik atlar
İçerik
Feminizm Nedir Neden Feminizmi Kötü Olarak Görürler

Feminizm nedir Neden feminizmi kötü olarak görürler Feminizm akımı Charles Fourier tarafından sosyal olarak gelişmek1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın!

Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın! Çocuğun tek başına uyuyamaması problemi başlarda önemsiz gibi görünse de çocuğun gelişimi1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Erkek Saç Modelleri

Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes için saç şekli oldukça önemlidir ve görsel bir1

4 dk. 16630 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.