KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük yatak odası dekorasyonu fikirlerinde, odanızın dar alanlarını etkili şekilde kullanarak daha şık ve stil sahibi olabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonlarında alanı doğru kullanmak önemlidir. Belirleyeceğiniz seçimler küçük yatak odası dekorasyon seçimlerinde oda içerisinde rahat hareket etmenizi ve kalabalık görünmemesi açısından önemlidir.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali1
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

İçinizi açan ve odada uzun vakitler geçirmek istiyorsanız küçük yatak odası dekorasyon fikirlerimizden ilham alabilirsiniz.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali2
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Az Aslında Çoktur

Minimalist eşyalar son dönemlerde evlerde fazla kullanılmaya başlandı. Alanı doğru eşya ve aksesuarlarla tasarlamak oldukça önemlidir. Şık ve rahat kullanım için sizde minimalist eşyaları tercih edebilirsiniz. Büyük mobilyalar ve fazla aksesuarlar büyük odaların yanı sıra küçük odalar içinde fazla gelebiliyor. Kullanımı kolay ve bir çok işleve sahip eşyalar daha yararlı olacaktır. 

Bazaların Altındaki Sandık

Yatak odasında en çok aranan alanlardan birisi de depolama alanıdır. Yazlık,kışlık,kutu gibi bir çok eşyalar için ayrı dolap almanız gerekmiyor. Bazaların altı bu tür eşya ve aksesuarlar için kaçınılmaz bir alandır. Bazalı yataklar ihtiyacınızdan çok daha büyük depolama alanları sunar. Altı çekmeceli ve sürgülü bir çok baza modelinide dediklerimizin arasına koyabiliriz.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali4
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Köşeli Mobilyalardan Uzak Durun

Yatak,komidin ve gardırobunuz yuvarlak formlarda olmalıdır. Görünümleri sayesinde daha yumuşak ve iç açıcı hava elde edebilirsiniz. Köşeli mobilyalar insan gözünde perspektif yaratma ihtiyacı duyacağı için odanızı daha küçük görünmesine sebep olur. Bu yüzden odanızda yuvarlak kesimler perspektif ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali3
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Gardıroplarda Tarzınızı Gösterin

Gardıroplar odanızdan tutun evin bir çok yerinde en büyük mobilya haline gelmiştir. Açık raflar ve cam kapaklar seçerseniz alan derinliği yaratmış olursunuz. Gardırobun arka tarafına da ayna yerleştirip yada kestirirseniz daha şık ve geniş alan yaratmış olursunuz. Dolaplarınızın dışında da açık raf sistemini kullanabilirsiniz. Hem bütçenize uygun hem de kolay kurulumları sayesinde küçük yatak odanızda istediğiniz görüntülere ulaşabilirsiniz. 

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali5
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?
Duvarları Hareketlendirin

Yatak odanızda baş ucu kitaplarınız da olsun istiyorsanız yatak başında kullanabileceğiniz raf sistemlerini de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda duvarlarınızda farklı şerit ve boya teknikleri ile de alan derinliği yaratabilirsiniz.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali6
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Makyaj Masalarını Kaldırın

Hareketli ve büyük makyaj masaları odanızı olduğundan daha küçük hale getirmektedir. Kendi boyunuza uygun bir duvara makyaj masanızı monte edebilirsiniz. Daha çok alanın size kalmasının yanında şıklığınızı da gözler önüne sermiş olacaksınız. 

Yatağın Sonunu Es Geçmeyin

Yatak uçları genellikle boş bırakılan alanlardır. Şık puflar ile yatak odasınızın alanlarını dengeli değerlendirebilirsiniz.  Puflarınızın raflı vya sandıklı olması da size ek depolama alanları sağlayacaktır.

Kucuk Yatak Odasi Dekorasyonu Nasil Olmali7
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

İnce Detaylar

Makyaj Masasını Yerine Raf Tercih Edin. Büyük bir makyaj masası küçük olan yatak odasını daha da dar bir alan haline getirecektir. Bunun için sadece geniş bir raf ile kendi boyunuza uygun bir duvara makyaj masasını monte edebilirsiniz. Rafın üzerine de sadece ayna takarak şık ve sade bir makyaj masası hazırlayabilirsiniz. 

Komodin mi Raf mı ? Komodinlerin  modellerine göre herkes başka şekilde kullanabiliyor.Sizin kullanacağınız alanlarınız yatağınızın yanı ise daha küçük mobilyaları seçebilirsiniz. Daha kısa ve yatağınızın boyutunda olan komodinler her zaman kullanışlıdır. Komodin tercih etmeyip tek yada iki raf ile de kendi komodininizi tasarlayabilirsiniz. Eğer büyük komodinler kullanacaksanız ince uzun şekilde mobilyalar tercih edebilirsiniz. 

Yatağın Konumu Odanın Boyutu , Yatak odalarında en çok yapılan hatalardan biri de yatağın konumlandırılmasıdır. Genellikle yatağı ortalı olarak yerleştirdiğinizde alanla bir çok şeyden fedakarlık vermiş olursunuz.Aydınlık alan tarafa yatağınızı sabitlerseniz diğer mobilyalarınız için rahat alan sağlamış olacaksınız.

Işık Tercihleri ve Aynalar Büyük ve gösterişli lambalar yerine sarkıt lambalar kullanarak odanızı daha büyük gösterebilirsiniz. Bir diğer seçenekte spot ışıkları tercih ederek odanızın şıklığını yakalayabilirsiniz. Aynalar odanın sihirbazıdır. Boyutları ve modelleri ile oynayarak küçük yatak odanızı daha büyük gösterebilirsiniz.

İçerik
Aklınızdan Çıkmayacak Banyo Tasarımları

Aklınızdan Çıkmayacak Banyo Tasarımları ile sizde banyonuzun dekorasyonunu değiştirebilir,ilham alabilirsiniz. Son zamanlarda evlerin banyolarını yenilemek çok1

2 dk. 20 Okundu
İçerik
Banyolar İçin Sıra Dışı Tasarımların Yeni Adresi Küvetler

Banyolar İçin Sıra Dışı Tasarımların Yeni Adresi Küvetler son zamanların en çok değişime uğrayan dekorlarıdır. Banyolarda1

2 dk. 55 Okundu
İçerik
Modern Chester Koltuk Dekorasyonlar

Modern Chester Koltuk Dekorasyonları , 1600’lü yıllardan beri yeniliğini ve popülerliğini korumaktadır. Birçok alıcısı olan1

2 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.