KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kripto Para Nedir?

Kripto para nedir? Sorusunun karşılığı günümüz teknolojisine uygun biçimde üretilmiş dijital paradır diyebiliriz. Ayrıca kripto para yasal olarak üretilen,  günümüzde alım ve satımı yasal koşullarda yapılan para birimidir.  Şifreleme sistemi çözülerek ortaya çıkar.  Dolayısıyla kripto paralar günümüzde şifreli dijital para paralardır.  Yatırıma yöneliktir.  Yeni bir sermaye oluşturmak ve bu sermayeyi aktarmak için kullanılır.  

Kripto para dijital bir simgedir aslında.  Kripto paralar belli algoritmalar kullanılarak güvence altına alınır.  Kripto para dünyada 2009 yılında piyasaya sürülmüş ve ilk kripto para Bitcoin olarak işlem görmüştür.  Bitcoin piyasaya sürüldükten sonra devamında ise yaklaşık olarak 6 binden fazla kripto para olarak alt Coin’ler oluşturuldu. Bunların tamamı dijital ve elektronik olarak oluşturulmuştur.  Merkez bankasından bağımsızdır.  Herhangi bir finansal kuruma bağlı değildir.  Kripto şifreleme teknolojisi ile çalışır. 

Kripto Para Nasıl Alınır?

Günümüzde kripto para nasıl alınır?  Kripto para almak ve satmak nasıl gerçekleşir?  Birlikte inceleyelim. Kripto para almak oldukça kolaydır.  Bu işlemler son derece güvenli platformlar üzerinden gerçekleştirilir.  Kripto para sahibi olmak için iki farklı yöntem deneyebilirsiniz.  Bunlardan birincisi bir platform kullanarak kripto para sahibi olmak,  bir diğeri ise kripto para kazanabileceğiniz bir takım şifreler üreterek madencilik gibi ödül olarak da kazanabilirsiniz.  

Sahip olduğunuz kripto para işlemleri için yine güvenilir platformlar kullanmanız gerekir.  Piyasada bu konuda birçok arz talep ilişkisi oluşmuştur.  Dilediğiniz kadar küçük parçalara bölebilir ve dilediğiniz tutarda kripto para sahibi olabilirsiniz.  Bunun için gerekli olan bir sanal bir cüzdan ve kripto para işlemlerini yapabilmeniz için bir kripto para adresidir.  

Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kripto para alırken nelere dikkat edilmeli?  Sorusu en önemli sorulardan biridir. Çünkü kripto para işlemlerinde güvenlik son derece önemlidir. Öncelikle kripto para satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu alım satım yapacağınız güvenilir kripto para birimi borsalarını bulmaktır.  Para transferi yapacağınız hesabın doğru olması,  kullanacağınız mail ve şifrenizin güvenilir olması ve doğru saklanmasıdır.  

Kripto para alım satımında çok basit bir mantık vardır.  Fiyat düşükken almak yükseldiğinde satmak. Dolayısıyla kripto para borsasını takip etmek ve yatırımlarınızı buna göre yapmanız size para kazandırır.  Kripto para borsasında açtığınız hesabın 2 aşamalı güvenlik seçeneğinin olmasına da dikkat etmeniz,  bu konuda yaşayacağınız olumsuzlukları önlemek açısından size yardımcı olur.  İnternette bu konuda geniş bilgi alabileceğiniz sosyal medya grupları vardır. 

Kripto Para Analizi Ve Alım Satımı Nereden Yapabilirim? 

Kripto para konusunda bir diğer önemli soru ise kripto para analizi ve alım satımı nereden yapabilirim? Sorusudur. Kripto para alım satımı yapan kişiler veya daha büyük ölçekli yatırımcılar bu piyasadan her zaman kar elde etmeyi düşünür.  Bunun için de farklı yöntemler kullanılır. Bazı yatırımcılar uzun vadeli kripto para alımı yapar ve uzun vadede daha fazla kar elde etmeyi hedefine koyar.  Ancak diğer taraftan kısa vadede küçük kar elde edilerek de kripto para yatırımı yapılabilir.  Bunun için sık sık pozisyon girerek düşük miktarı takip edip satın alırlar ve kendilerine belirledikleri bir limit üzerinden de satış gerçekleştirirler.  

Bunların hangisinin sizin için uygun olduğuna zaman içinde kendiniz karar verirsiniz.  Bu yöntemi başlangıçta deneyebilir sık sık alım satım yaparak kendinizi işlem yapma konusunda geliştirebilirsiniz.  Kripto para konusunda kullanabileceğiniz temel finansal analizler vardır.  Öncü ve artçı göstergeleri takip ederek bu konuda öngörü sahibi olursunuz.  Kripto para konusundaki temel analiz Forex piyasasında sıklıkla kullanılır.  Ancak bu durum kripto paralar için çok uygun bir durum değildir.  Dolayısıyla kripto para konusunda kar etmenin temel koşulu Uluslararası para piyasasını takip etmek ve bu konudaki hareketi sağlayan spekülasyonları da görmek gerekir.  Ancak alım satım yapan kullanıcılar kripto para piyasası içinde belli bir süre sonra sağlıklı değerlendirme yapabilir ve bu konuda tecrübe edinebilirler.  Bir diğer analiz biçimi ise teknik analizdir.  

Teknik analiz kripto para piyasasının geçmişten günümüze gelene kadar olan hareketleri takip ederek hangi değere yükselebileceği konusunda bir öngörü geliştirmeye dayanır birçok grafikten faydalanılır. Kripto para alım satımı yapan kullanıcılar gerek temel analiz gerekse teknik analizi kullanabilir.  Ancak bunu kendi stratejileri belirler.  Diledikleri zaman her ikisini de kullanabilirler.  Piyasa analizi doğru yöntemler uygulayarak kullanıldığında daha karlı ve daha güvenilir yatırım yapma olanağı bulunur.  Bu konuda farklı alım satım stratejileri uygulayabilirler.  

Çok para alım satımı konusunda tecrübeli olan kullanıcılar kripto piyasasında kesişim analiz alım satımı da yaparlar.  Bunun için piyasayı doğru takip etmek ve bir arada bulunan farklı stratejileri,  alım-satım fırsatlarını doğru değerlendirmeleri gerekir.  Bir kripto paranın hareketliliğini ve dengesini arz talep ilişkisi belirler.  Yani kripto para alıcıları ile kripto para satıcıları piyasayı bilirler.  Bu finansal varlıkları başka etkenlerde tetikleyebilir.  Örneğin  piyasa ekonomisi kripto piyasası dengelerini harekete geçirebilir.  Bunun için güncel haberleri takip ederek oluşacak hareketlilik dikkate alınarak işlem yapılması önerilir.

Coin
Ada Coin

Ada coin Charles Hoskinson tarafından geliştirilmiştir.  Yalnızca bir kripto para değil aynı zamanda kripto para1

5 dk. 33 Okundu
Coin
Chainlink (LINK)

Chanlink (LINK), sanal dünyada bulunan akıllı sözleşmeleri, gerçek dünyadaki veriler ile bir araya getirmeyi amaçlayan1

5 dk. 50 Okundu
Coin
VeChain (VET)

VeChain (VET) Belli başlı coinlerin çok fazla artması ve yatırımcısına ciddi karlar bırakmasından sonra gözler1

4 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.