KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Avalanche Coin (AVAX)

Avalanche Coin (AVAX) , merkeziyetsiz finans uygulamalarından biri olan Avalanche Coin (AVAX) sayısal platformlar üzerinden elde edilebilen bir değer olarak ortaya çıkmıştır. Hedefleri arasında küresel bir varlık olmak yer alan bu kripto para birimi yeni nesil teknolojilerle elde edilir.

Yatırımcılar açısından her tür varlığın ticaretinin yapılmasına olanak sağlayan bu sanal paraya ait olan önemli özelliklerden biri merkeziyetsiz olarak işlem yapma gücüne sahip olmasıdır. Bitcoin’in ardından finansal hayata dahil olan bu tür kripto paraların tercih edilen türlerinden biri de Avalanche Coin’dir.

2021 yılında değer artışı yakalayan bu kripto para biriminin 2018 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğü görülmektedir. İşlem hacmi bakımından ele alındığında kısa sürede bu sanal paranın yüzde 266 oranında bir artışa sahip olduğu görülürken özelleştirilebilir olması Avalanche’nin önemli özelliklerinden biridir.

Bunun yanı sıra ölçeklenebilir bir para birimidir ve birlikte çalışılabilir bir özelliğe sahiptir. Avalanche Coin Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Bu kripto para birimi bir saniyenin altında işlem sonuçlandırma gücündedir.

Kripto para borsasında finans işlemi yapmak isteyen yatırımcılar açısından tercih edilen bir sanal para olan Avalanche piyasaya çıktığı günden bu yana değerinde artış yaşanan bir enstrümandır. Bu ağ merkeziyetsiz finansal varlıklar açısından kripto para platformları için güvenilir bir yapı sunmaya yönelik olarak üretilir.

Avalanche ölçeklenebilen ve pratik olarak uygulanabilen bir yapıda olmayı hedeflemektedir. Ava Labs’a göre Bitcoin ve Ethereum söz konusu olduğunda Avalanche daha enerji verimli bulunmaktadır. Alt Coinler arasında yer alan Avalanche sayısal ortamlarda üretilen bir kripto para birimidir.

Avalanche Coin Fiyatları

Avalanche Coin fiyatları söz konusu olduğunda bu kripto paraya sahip olabilmek için fiziki olarak para birimi ile satın alma işlemi yapılması gerekir. Çeşitli uygulamalar sayesinde bu tür bir sanal paraya sahip olmak mümkündür ve uygulamaların mobil cihazlara indirilmesi ile satın alma gerçekleştirile bilir.

Avalanche Coin fiyatlarındaki artış yüzde 1850 oranlarına yaklaşmış durumdadır. Bundan dolayı da tercih edilenler arasında yer alan bir kripto paradır.

Avalanche Grafik ve Analiz Tablosu

Avalanche 2020 yılından bu yana kullanılan bir kripto para birimidir. Ava Labs tarafından geliştirildiği görülen sanal para ölçeklenebilen ve güvenlikli bir ağdır. AVAX ile klasik blok zincirler arasında fark bulunmaktadır. Avalanche grafik ve analiz tablosu incelendiğinde dönemlere göre değer kazanan bir kripto paradan söz etmek mümkün olur.

Kripto para uzmanlarının yaptığı değerlendirmeler söz konusu olduğunda bu tür grafiklerin analizi önemli hale gelirken alım satım yapmak isteyen yatırımcılar açısından önemli veriler grafiklerdir. Piyasaların takip edilmesi doğru yatırım aralığını tespit etmek açısından önemlidir ve uzmanların görüşleri dikkate alınır.

AVAX’ta tek bir blok zincir üzerinden hareket edilir. Dört farklı evreye sahip olan bu sanal para biriminde Slash, Snowball, Avalanche ve Snowflake adı verilen evreler yer alır. Bir karar alınması gerekli olduğunda ise fikir birliğine gereksinim olur.

Kripto paralarda gerekli olan veri madenciliği Avalanche için geçerli değildir. Blok zincir ağı adı verilen uygulamalar oluşturmak için bu para birimi ile güvenli bir şekilde bunu gerçekleştirmek mümkün olur. Enerji verimliliğine sahip olan bir kripto para birimi olması nedeni ile de yatırımcıların ilgisini çeken bir sanal paradır.

Avalanche Nasıl Alınır?

Avalanche nasıl alınır? Merak edilenler arasında yer alırken uygulamalardan yararlanmak sureti ile bunu gerçekleştirmek mümkün olur. Paribu ya da Binance gibi uygulamalar bu işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan platformlardır.

Bu kripto parayı satın almak isteyen yatırımcılar açısından işlem yapmak oldukça kolaydır. Avalanche’yi satın almak için resmî belge gereksinimi olmazken teknik bilgi ihtiyacı da yoktur. Bundan dolayı da kolay alınıp satılabilen bir sanal paradır.

Avalanche’nin avantajları arasında saniyeden daha kısa sürelerde işlem doğrulama gücü yatmaktadır. Herkes tarafından kullanılabilen bu dijital ağ merkeziyetsiz olarak varlık ticaretine imkân tanır. Avalanche’in kurum içindeki ödeme yöntemlerini AVAX tokenlerinin oluşturduğu görülür. 

Kripto paralarda söz konusu olan alım satım işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Sayısal ortamlarda yapılan bu işlemlerin Avalanche için de geçerli olduğu görülür. Bu kripto para biriminin 2021’de yüzde 1850 oranında yükseldiği görülmektedir.

Avalanche ağının kurucusu Emin Gün Sier olurken bu kripto para birimi Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Bu sanal paranın izin gerektiren ya da gerektirmeyen blokzincilerin tek bir ağda çalışmasına imkân tanıdığı görülür.

Avalanche para birimine sahip olan yatırımcılar açısından ödeme mekanizmalarının AVAX üzerinden gerçekleştirildiği görülür. Avalanche ‘a ait bir diğer özellik ise tek bir zincirde ve bloklar halinde ilerlememesidir ve tüm unsurların bir alt ağ olarak tasarlandığı görülmektedir.

Kripto paralar sanal ortamlarda üretilirken bu paraları alabilmek için fiziki paralar aracılığı ile hareket edilir. Kripto para borsasında ortaya çıkan hareketlere bağlı olarak da alım satım yapılarak para kazanmak mümkün olur. Yatırımcı açısından paranın değer kazandığı ya da kaybettiği dönemlerin doğru anlaşılması önemli hale gelirken bu sayede kazanç elde etmek mümkün olur.

Coin
PCHAIN(PI)

PCHAIN(PI), 30 Mart 2019 tarihinde giriş yaptığı kripto para piyasasında tam 2 yıl sonra derin1

5 dk. 23 Okundu
Coin
Dexchain Coin (DXC)

Dexchain Coin (DXC) dijital ortamlarda üretilebilen sanal paralar arasında alt coin kategorisinde yer alan Dexchain1

5 dk. 49 Okundu
Coin
Lite Coin

Lite Coin açık kaynaklarla kodlanmış diğer kripto paralar gibi bir merkeze sahip olmayan para birimlerinden1

5 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.