KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma Nasıl Olur?

Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma herhangi bir şekilde ekstra bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir olay değildir. Bu sebeple de klavyenizde ekstra kombinasyonlar uygulamanız gerektiği için biz de sizlere en detaylı anlatımıyla konuya hakim olmanız adına içeriğimizde bilgi aktarımı sağlayacağız. Bu işlemi gerçekleştirmek için farklı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler içeriğimizde sizlerle paylaşılmıştır.

Bkz: Windows Klavyede Çap İşareti Yapma Yöntemleri

Windows ve macOS İşletim Sisteminde Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma

Her iki işletim sisteminde de sonsuzluk işareti yapmak için gerçekleştirebileceğiniz yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlere geçmeden önce en kolay olanı, kopya yapıştır şeklinde yapılanı sizlere anlatalım.

Kopyala – Yapıştır Yöntemini Kullanma

Bilgisayarınızda herhangi bir işlem yaparken sonsuzluk işareti kullanmanız gerekirse en basit olanı yani kopyala yapıştır yöntemini uygulamalısınız. Bu işlem için ilgili işareti biz aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Sonsuzluk İşareti Kopyala:

Windows’da Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma

Windows 10 ya da daha geçmiş sürümlerin hangisini kullanırsanız kullanın bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler aslında çok basittir. “Karakter Eşlem Penceresi” yardımıyla söz konusu simgeyi kopyalayabilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

  • “Başlat” bölümünü açın.
  • “Karakter Eşlem” olarak aratın ve ilgili pencereye ulaşın.
  • “Yazı Tipi: Arial – Karakter Kümesi: Unicode” olarak seçimleri yapın.
  • “Unicode’a Git:” seçeneğinin karşısındaki kutucuğa “221E” yazın.

Bu işlem adımlarının ardından karşınıza “Sonsuzluk İşareti” çıkacaktır. “Kopyala – Yapıştır” fonksiyonunu fareniz aracılığıyla kullanarak basit bir şekilde simgeyi dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Windows kullanıcıları için işlemler aslında bu kadar basittir, tabii ki bir de macOS işletim sistemini kullanan kişiler bulunuyor.

MacOS’da Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma

MacOS işletim sisteminde kullanılan klavye düzeni Windows 10’dan tamamıyla farklı olduğu için bu düzen içerisinde daha kolaylaştırılmış işlemler bulunuyor. Bu sebeple de klavyeden sonsuzluk işareti yapma konusunda hiçbir şekilde zorlanmadığınızı söyleyebiliriz. Bu işlem için ise aşağıdaki klavye fonksiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Fonksiyon: “Option +5”

Bu iki tuşa aynı anda bastığınızda bilgisayarınızın ekranında sonsuzluk işareti belirecektir. Bu işareti kullanmanız için herhangi bir dosya açma zorunluluğunuz da bulunmuyor. Hâl böyle olunca herhangi bir internet sitesi ya da herhangi bir metin belgesi içerisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere klavyede sonsuzluk işareti yapma işlemiyle alakalı yöntemlerden bahsettik. Her açıdan anlatılan yöntemleri özellikle kullandığınız bilgisayara göre değerlendirmeye özen göstermelisiniz.

İçerik
Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

Steam, herkes için istenilen oyuna dijital olarak ulaşmayı sağlayan ve dünyada ün kazanmış platformlardan biridir.1

3 dk. 17522 Okundu
İçerik
YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü

YouTube’da en etkili popülerlik yöntemlerinden biri paylaşılan videoya gelen yorumlardır. Bir video haddinden daha fazla1

3 dk. 26 Okundu
Nedir
Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları1

3 dk. 35 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al