KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kepek Nedir

Kepek nedir.Kepek sorunu çoğu kişilerin yaşadığı saçlarda, kaşlarda hatta sakallarda dahi görülen bir cilt sorunudur. Kepeklenmenin pek çok sorunu vardır. Saçları az veya çok sık yıkamak bir sorun olabilir. Değişen hava koşulları saçlarda kepeklenme görünmesine neden olabilmektedir. Kepek sorunu dünyanın yarısının yaşadığı bir sorun olmakla beraber kepek sorunu saçlarda yapışıp kalmış gri veya beyaz ölü derilerdir. Kepekler kaşıntıya neden olabilmektedir. Ayrıca psikolojik sorunlar ve stres kepeklenmeye sebep olabilir.

Kepek Nedir

Vitamin eksiklikleri, stres, egzama, sedef hastalığı ya da farklı cilt hastalıkları kepeğe neden olabilmektedir. Kepeklenmeyi önlemek için önce neyin kepeklenmeye neden olduğunu öğrenmeniz gerek. Geçmeyen kepeklerin altında farklı hastalıklar yatıyor da olabilir ya da sadece bağışıklık sisteminiz güçsüz olduğu için kepeklenme yaşıyorsunuzdur. Kepeklenme kaşıntı ve ciltte kızarıklığa sebep olan ve insanların güzelliğini engelleyen, özgüvenini kıran bir cilt rahatsızlığı olmasına rağmen doğal yöntemlerle, kepeğe karşı koruyan şampuanlarla ya da yaşantınızda belli şeyleri değiştirerek kepeklenmeyi önleyebilirsiniz.

Kepeklenmeyi önlemek için aspirin, sarımsak, zeytinyağı, tuz gibi doğal önlemler alabilirsiniz. Aspirini duşa girdiğinizde biraz şampuana döküp nazikçe ovaladıktan sonra yaklaşık 2 dakika bekleyin sonrasında ise nazikçe masaj yaparak temizleyin ve tekrar şampuanlanın. İsterseniz duşa girdikten sonra aspirin yerine sarımsak kullanabilirsiniz. Kötü kokuyu önlemek için bal kullanabilirsiniz. Saçınıza sürüp biraz bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Duşa girmeden önce biraz tuz ile saçınızdaki pulları açığa çıkartabilir ve kepeğe karşı koruyan şampuanı kullanarak daha kolay bu sorunu aşabilirsiniz. Zeytinyağını saçınıza yaklaşık 10 damla koyarak bir gece bekletip sabahında yıkayabilirsiniz. Böylelikle saçınızın ihtiyacı olan nemi almasını da sağlarsınız. Kaşıntıyı azaltmak için duşta iken kepeklenme karşıtı şampuanı sürmeden önce nazikçe aloe vera sürebiliriz kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Kepek Nedir.

Kepeklenme karşıtı şampuanları kullanırken saç kremi gibi kremler sürmeyin eğer saçlarınıza fazla kimyasal sürdüğünüz için bu halde olduğunuzu düşünüyorsanız o halde doğal yöntemlere baş vurabilirsiniz. Bu tedavi uzun sürer. En az 1 ay alabilir. Ayrıca kepeklenme bittiğinde bile arada bu şampuanı veya kullandığınız bu yöntemleri kullanmakta fayda var. Yoksa kepeklenme sorunu tekrardan başlayabilir.

İçerik
Eskiden Uygulanan İlginç Tedavi Yöntemleri

Eskiden uygulanan ilginç tedavi yöntemleri eski zamanlardan kalma tedavi yöntemleri ailelerinden ya da akrabalarından bir1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler

Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler. Kilo vermeyi kolaylaştıracak yiyeceklerle daha hızlı kilo verip yaza daha iyi1

3 dk. 20 Okundu
İçerik
Egzama Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Egzama nedir? Neden olur? Nasıl geçer? Egzama birçok insanda yaş fark etmeksizin yaşadıkları bir cilt1

7 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.