KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kelimelik Oyun Hilesi

Kelimelik Oyun Hilesi, kelime oyunları oynayanların sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Kelime oyunları ingilizce scrabble oyunundan gelmektedir. Scrabble oyunları ülkemizde Kelimelik oyunları olarak isimlendirilmektedir.

Kelimelik Oyun Hilesi var mıdır? Oyunlarda hile kullanımı mümkün müdür? Bu gibi sorular kelime oyun türevi oynayanların merak ettiği ve internette sıklıkla aradığı soruların başında gelmektedir.

Kelimelik Oyunu Nedir?

Kelimelik oyunları mobil olarak da oynanabilen çevrimiçi oyunların başında gelmektedir. Bir çok kullanıcı internette keyifli vakit geçirmek için kelimelik ve türevi oyunlarını oynamaktadır. Kelimelik oyunları genelde iki kişi oynanan ve karşılıklı olarak verilen harflerden kelime bularak oynanan oyun türüdür. Zeka oyunları kapsamında olan kelimelik oyunu beyin gelişimini etkileyen ve aktif olarak beyni çalıştıran oyunlar arasındadır.

Kelimelik oyunu oynarken size 29 harf verilir. Ayrıca 2 joker harf de oyuna eklenir. Size verilen 29 harfin puanlama sistemi bulunur. İki kişinin sıra ile oynadığı oyun türünde, kelime tahtasına harfleri kullanarak yazacağınız kelime ile en çok puanı almak amaçlanır. Kelime türetemediğiniz alanda Joker kullanarak elinizde bulunmayan bir harf ile kelime oluşturabilirsiniz. Fakat joker harflerin kelimelik oyununda puanı yoktur. Oluşturulan kelime aşağıdan yukarı ya da sağdan sola şeklinde olabilir. Bulduğunuz kelimelerin anlamlı olması oyunun kurallarındandır.

Kelimelik oyununda keime tahtasında 100 harflik alan bulunur. Her tur oyunculara 7 harf verilir ve yerdeki taşlar bitene kadar oyun devam eder. Hamle süresi oyun türüne göre değişkenlik göstemektedir. 2 ya da 5 dakika gibi düşünme süreleri oyun içinde kullanılır. Aynı zamanda oyun içinde pas geç seçeneği de oyunculara verilmiştir. Kelime türetemediğiniz de 4 kez pas geçme hakkınız bulunur. Taşlar bittiğinde ise puan hesaplaması yapılarak kazanan taraf ilan edilir.

Kelimelik Oyun Hilesi
Kelimelik Oyun Hilesi

Kelimelik Oyun Hilesi

Kelimelik oyunu oynayan kişiler takıldıkları yerlerde oyunu kazanmak için hileye başvurmak ister. Mobil ya da bilgisayardan en çok oynanan oyunlardan olan Kelimelik Oyun Hilesi verdiğini iddaa eden farklı siteler internette mevcuttur. Bu sitelerin güvenilirliği tartışılır bir konudur. Bu tarz siteler hile almak için sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Bilgilerinizi vermeniz durumunda zarara uğrayabilir ve mağdur olabilirsiniz. Dolayısıyla bu tarz sitelere ve Kelimelik Oyun Hilesi verdiğini vaat eden sitelere inanmamak gerekir.

Kelimelik oyunu kelimeleri Türk Dil Kurumu sitesinden almaktadır. Oyunda özel isimler kullanılmaz. Filler, sıfatlar, isimler oyun içinde türetilebilecek kelimelerdir. Kelimelik oyununda başarılı olmak için kelime haznenizin geniş olması gerekir. Böylece yüksek puanlı kelimeler üreterek başarılı bir oyun çıkartırsınız.

Kelimelik Oyunu Hilesi

Kelimelik Oyunu Bitişi

Oyuncuların elinde taş kalmadığı zaman oyun tamamlanmış olur. Puan hesaplaması sonrası kazanan belli olur. Kelimelik oyununda, yerde bulunan yıldızlı alanlara yerleştireceğiniz harfler daha fazla puan almanızı sağlar. Oyun esnasında kelime türetemediğinizde joker kullanım hakkı ile harf alabilirsiniz. Eğer oyunu bitirmek istiyorsanız ‘Teslim Ol’ butonuna tıklayarak oyunu bitirebilirsiniz. Bu durumda kazanan karşı taraf olmuş olur.

İçerik
En İyi Korku Oyunları

En İyi Korku Oyunları , herkesin oynamaya cesaret edemeyeceği oyunlar arasında yer almaktadır. Ancak bu1

3 dk. 35 Okundu
İçerik
CS 1.6 Uçma Hilesi

Counter Strike 1.6 hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen nadide oyunlar arasında yer alıyor. Hâl böyle olunca1

1 dk. 17824 Okundu
Nedir
Counter Strike Go Oyunu Aim Hack Kodu

Counter-Strike Global Offensive, Counter-Strike video oyunları serisinin devamı niteliğindedir. Oyunun amacı, kendi takımınızın yardımıyla diğer1

5 dk. 10415 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.