KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

iPhone, günümüzde ne çok tercih edilen telefon modelleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri; kullanıcıların her açıdan telefondan memnun olmasıdır. Birçok kullanıcının telefonla alakalı geri dönüşleri incelendiğinde özellikle pil performansı konusunda zamanla düşüşler olduğunu belirttiklerini görüyoruz. Hâl böyle olunca biz de içeriğimizde tüm kullanıcılar için iPhone pil ömrü uzatma işlemiyle alakalı tüyolar veriyoruz. Bu tüyoları dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Bkz: iPhone Android Rehber Aktarma (4 Farklı Yöntem)

iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Her ne kadar bu liste içerisinde sizlere birden fazla yöntem söylesek de telefonun pil ömründe düşüşler olmaması için cihazınızı şarjdan %100 olmadan çıkarmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Biz bu konuda tüm kullanıcılarımıza en önemli öneri olarak bunu sunuyor ve ardından diğer yöntemleri değerlendirmeniz için sizlerle paylaşıyoruz.

1- Kontrast ve Hareket Özelliğini Kapatın

iPhone’da yer alan “Kontrast” ve “Hareket” özelliği birçok kişi tarafından fazlasıyla beğeniliyor olsa da bu özelliklerin pil performansını olumsuz etkilediğini üstüne basa basa söyleyebiliriz. Bu sebeple biz de güzel olmasına rağmen iPhone pil ömrü uzatma konusunda bu özelliklerin her birinin kapatılmasını öneriyoruz.

2- Cihazınızda Yeteri Kadar Boş Alan Bulundurun.

Birçok kullanıcı telefon hafızasında yer olmamasının pil performansıyla hiçbir alakası olmadığını düşünse de bu düşünce kesinlikle doğru değildir. Telefonunuzun içerisinde yer alan uygulamaların sayısının artması cihazın olması gerekenden daha fazla performans harcamasına sebep olacaktır. Bu sebeple de siz de cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları silmeli ve cihazınızın pil ömründen bu şekilde tasarruf etmeye çalışmalısınız.

3- Arka Plan Uygulamalarını Kapatın.

WhatsApp, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere sürekli olarak arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar pil performansı konusunda sizlere mükemmel avantajlar sunacaktır. Bu sebeple siz de ilgili uygulamaların çalışmasını sonlandırıp cihazınızın pil performansını arttırmayı deneyebilirsiniz.

4- Duvar Kağıdını Çok Renkli Değil Tek Renkli Kullanın.

Bu durum sadece iPhone modelleriyle değil aynı zamanda birçok telefon modeliyle de doğrudan alakalıdır. Telefonunuzun duvar kağıdının çok fazla parlak olması pil tüketimi konusunda sizlere olumsuz sonuçlar yaratacaktır. Bu sebeple siz de cihazınızın duvar kağıdını tek renkli kapalı tonlara sahip olan görsellerden seçin. Hiçbir işlemi uygulamak istemiyorsanız ufacık iPhone pil ömrü uzatma işlemi gerçekleştirmek için bu yöntemi uygulayın.

5- Otomatik Güncellemeleri Kapatın.

iPhone’da kullanıcısının bilgisi olmadan yapılan tüm işlemler pil tüketimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple siz de cihazınızın otomatik güncellemelerini kapatarak pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu işlem de cihazın pil performansıyla doğrudan alakalıdır.

Bu içeriğimizde iPhone pil ömrü uzatma işlemleri için uygulamanız gereken bazı yöntemlerden bahsettik. Her yöntemi en iyi şekilde uyguladığınızda sizi günün tam ortasında hiçbir şekilde yarı yolda bırakmayacaktır.

İçerik
Honor Play 4 Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 4 , Akıllı telefon üretici devi olan Huawei markasına ait olan Honor cep1

5 dk. 27 Okundu
İçerik
Redmi K30i 5G

Redmi K30i 5G 2020 Mayıs’ta piyasaya sürüldü. Ekran, 1080 x 2400 piksel çözünürlük sağlayan% 84,81

5 dk. 13 Okundu
İçerik
Mobil Oyuncu Telefonu Asus ROG Phone 5

Mobil Oyuncu Telefonu Asus ROG Phone 5 Asus’un mobil oyuncular için geliştirmiş olduğu telefonları olan1

5 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al