KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone Android Rehber Aktarma (4 Farklı Yöntem)

Her insan günümüzde mutlaka bir adet akıllı telefona sahiptir. Bu telefonlar zaman geçtikçe yıpranır ve yenisiyle değiştirilir. Yeni telefon alma sürecinde kullanıcılar özellikle iOS ve Android cihazların arasında kalıyor. Bu sürecin fazlasıyla düşündürücü olmasının en önemli sebebi iki cihaz arasında rehber aktarımının nasıl gerçekleştirileceğinin kişiler tarafından bilinmemesidir. Hâl böyle olunca bazı kullanıcılar telefonu değiştirmekten vazgeçebilirken bazılarıysa tüm riskleri göze alarak yeni telefon satın alabiliyor. Bu noktada biz de riskleri göze alan kullanıcılar için “iPhone Android Rehber Aktarma” işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgiler vererek en sık kullanılan yöntemlerden bahsedeceğiz. Her yöntem risk aldığınızı düşündüğünüz cihaz değişikliği konusunda sizi rahatlatacaktır.

En Basit iPhone – Android Rehber Aktarma Yöntemleri

En temel anlatımıyla iPhone Android Rehber Aktarma işlemleriyle alakalı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Her adımın basit adımlarla gerçekleştirildiğini bilmeniz yeterlidir.

Yöntem 1: Google Hesabı Aracılığıyla Rehber Aktarma

Bu içeriğimizde iPhone Android Rehber Aktarma işlemini gerçekleştirmeniz için sizlere anlatacağımız ilk yöntem “Google” hesabını kullanmaktadır. Google, tüm kullanıcılarına senkronizasyon imkanı sunarak cihaz içerisindeki birçok bilginin sunucularda tutulmasını sağlıyoruz. Bu sebeple de özellikle numaralarınızı sunuculara aktarıp taşımanız fazlasıyla kolay oluyor.

“Android” işletim sistemli telefonunuzdan “Senkronizasyon” özelliğini açıp aşağıdaki adımları birer birer uygulamaya başlayın.

 • “Ayarlar > Posta > Hesaplar” yolunu kullanarak ilgili sayfaya ulaşın.
 • “Google” platformunu seçin.
 • “Kullanıcı Adı ve Şifre” kullanarak giriş yapın.
 • “Kişiler” senkronizasyonunu açın.

Bu işlemlerin ardından Google hesabınızda yer alan tüm numaralar yeni iPhone cihazınıza aktarılacaktır.

Yöntem 2: iCloud Kullanarak Numara Taşıma

iPhone’un sunmuş olduğu bir diğer özellik ise iCloud olacaktır. Bu platform aynı Google Drive gibi hizmet sunuyor. Bu sebeple de numaralarınızı ve tüm rehberinizi söz konusu platformda depolayıp ardından bilgisayardan alabiliyorsunuz. “iPhone Android Rehber Aktarma” işlemini gerçekleştirmek için gerekli adımlar aşağıda verilmiştir.

 • “Ayarlar > Kullanıcı Adınız > iCloud” yolunu takip edin.
 • “Kişiler” seçeneğini aktifleştirin.
 • “iCloud İnternet Sitesi” bölümüne bilgisayarınızdan giriş yapın.
 • “Kişiler > Tümünü Seç > vCard’ı Dışa Aktar” adımlarını uygulayın.

Bu adımların ardından iPhone’da yer alan kişilerinizi bilgisayara indirmiş olacaksınız. Bir sonraki işlemler ise Google hesabınızla alakalı olacaktır.

 • “Google Kişiler” sayfasına girin.
 • “Yeni Kişiler > İçe Aktar > Dosya Seç” adımlarını takip edin ve indirdiğiniz dosyayı yükleyin.

Artık hazırsınız! Tüm kişileriniz yeni telefonunuzda rahatlıkla görülebilecektir. Bu işlemin tam tersini uyguladığınızda -Google Kişilerden indirip iClod’a yükleyerek- tam tersi geçiş sağlanacaktır.

Yöntem 3: WhatsApp Aracılığıyla Kişileri Gönderme

Bkz: iPhone Arayan Resmini Tam Ekran Yapma

Bu da diğer yöntemlere bakıldığında kolay olsa da biraz uğraştırıcıdır. Rehberinizde kayıtlı olan numara sayısının 1000’leri bulduğunu düşündüğümüzde sürekli olarak numara göndermek sizin için bir hayli zor olacaktır.

Yöntem 4: Google Play’dan ya da App Store’dan Aktarım Uygulaması Bulun.

Google Play Store ve App Store içerisinde binlerce uygulama bulunduran mağazalardır. Bu mağazalardan gerçekleştireceğiniz aktarım işlemi için size yardımcı olacak bir uygulama bulabilirsiniz.

iPhone Android Rehber Aktarma işlemlerini gerçekleştirmek için belirtilen işlem adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır. Birçok kişi içeriğimizin girişinde de bahsettiğimiz gibi söz konusu durumlardan çekiniyor olsa da işlem adımlarını incelediğinizde ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz. Biz bu konuda sizlere gerekli bilgilendirmeleri aktardık. Kafanıza takılan her türlü konuda aşağıda yer alan yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

İçerik
Nova 7 SE 5G Youth

Nova 7 SE 5G Youth , Çin’in en güçlü teknolojilerinden olan Huawei, Nova 7 SE1

5 dk. 25 Okundu
İçerik
Gizli Numara Engelleme (Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom)

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörler günümüzde kullanıcılarına tamamıyla ücretsiz bir şekilde gizli numaraya1

3 dk. 17 Okundu
İçerik
Xiaomi Redmi Note 9 5G

Xiaomi Redmi Note 9 5G tasarladığı telefon modelleri ile kullanıcılarına benzeri olmayan performans deneyimi sunan1

5 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al