KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone Arayan Resmini Tam Ekran Yapma

Her akıllı telefonda rehberde kayıtlı olan bir kişiye galerinizde yer alan herhangi bir fotoğrafın atamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmıyor olsa da akıllı telefon kullanımını daha eğlenceli hale getirmeye yetiyor. iPhone’da kişiye atadığınız görsel bazı durumlarda tam ekran olarak görünmediği için arama ekranında çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu sebeple de görseli tam ekran olarak ayarlamalısınız. “iPhone’da Arayan Resmini Tam Ekran Yapma” konusunda detaylı bilgilendirmeleri içeriğimizde sizlerle paylaşacağız. Her anlatılanı en iyi şekilde uyguladığınızda sorun basit bir şekilde çözülecektir.

Bkz: Xiaomi Arayan Kayıtlı Olduğu Halde Görünmüyor Hatası ve Çözümü

iPhone Arayan Kişiye Görsel Atama Nasıl Yapılır?

iPhone’da rehberinizde yer alan herhangi bir kişiye görsel atamak istediğinizde yapacağınız işlemler oldukça kolaydır. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Telefonunuzdan “Rehber” uygulamasını başlatın.
 • Görsel ataması yapacağınız kişiye tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki “Düzenle” butonuna basın.
 • “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • “Düzenle” diyerek görsel seçimini gerçekleştirin.

Bu aşamanın ardından herhangi biri sizi aradığında artık ekranınızda atamış olduğunuz görsel görünecektir. Bu görsel normal durumlarda tam ekran olarak görüntülenmekte ancak bazı cihazlarda küçük ekranda görünür. Söz konusu sorunu çözmek için diğer işlem adımlarına geçiş yapabilirsiniz.

Her şeyden önce aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız.

Öneri 1: Kişi için atadığınız görsel yatay değil dikey pozisyonda olmalıdır. Bu noktada fotoğrafın ölçülerinin fazlasıyla önemli olduğunu söylemek mümkündür.

Öneri 2: Kişi fotoğrafını orijinal boyutlarında kullanmaya özen gösterin. Facebook, Instagram ve buna benzer platformlardan indirilen görselleri kullanmayın.

Bu bağlamda söz konusu fotoğraf yukarıdaki kriterleri yerine getiriyorsa artık düzenleme aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Her anlatılanı uygulamayı asla ve asla atlamamalısınız.

iPhone’da Arayan Resmini Tam Ekran Yapma

iPhone Arayan Resmini Tam Ekran Yapma 2
iPhone Arayan Resmi

iPhone’da arayan resminin küçük görünmesi durumu daha önce de bahsettiğimiz gibi söz konusu fotoğrafın düzenleme işlemini aşağıdaki adımlara göre gerçekleştirmelisiniz. Bazı kullanıcılar ne yazık ki anlatılan adımları dikkatli uygulamadığı için sorunlarla karşılaşıyor.

 • Telefonunuzdan “Rehber” uygulamasını açın.
 • Kişiyi bulun.
 • “Düzenle” butonuna basın.
 • “Profil Resmi” simgesinin altındaki “Düzenle” seçeneğine dokunun.

Tam olarak bu noktada seçtiğiniz fotoğrafı dairenin içinde rastgele hareket ettirin. Bir sonraki adımda “Seç > Bitti” adımlarını uygulayın.

Yukarıda anlatılan adımları uyguladığınızda büyük ihtimalle iPhone’da arayan fotoğrafını tam ekran yapma konusunda karşılaştığınız sorun ortadan kalkacaktır ancak alternatif olarak aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz.

 • “Fotoğraflar” uygulamasını açın.
 • “Profil Resmi” olarak belirleyeceğiniz fotoğrafa dokunun.
 • “Paylaş” simgesine tıklayın.
 • “Kişiye Ata” diyerek rehberden kişiyi seçin.
 • “Seç > Bitti” adımları sonuca ulaşmada yardımcınız olacaktır.

“iPhone’da Arayan Resmini Tam Ekran Yapma” işlemleri için uygulayacağınız yöntemler burada en detaylı haliyle anlatılmıştır. Her adımı eksiksiz bir şekilde uygulayıp sorunu kökünden çözebilirsiniz. Biz her adımda sizlere gerekli desteği vermek amacıyla eğer ki farklı bir problemle karşılaşırsanız sizlere gerekli bilgilendirmeleri yorum bölümünden yapacağız. Bizimle dilediğiniz zaman yorumlardan iletişime geçebilirsiniz.

İçerik
Google Hakkında İlginç Bilgiler

Google hakkında ilginç bilgilerden size bir kaçını derledik. Günümüzde herhangi bir şeye ihtiyacınız mı var,1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
PlayStation 5’de 4K Çözünürlük Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

PlayStation 5’in en önemli özelliklerinden biri geçmişte çıkmış ve gelecekte çıkacak oyunları en güncel ekran1

3 dk. 36 Okundu
İçerik
Wi-Fi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulurum?

İnternet bağlantısının her birimiz için avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Bu avantaj bir de kablosuz internetle taçlandırılınca1

3 dk. 39 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al