KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram’a Facebook İle Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum?

Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte iki platform aynı güncellemeleri almaya başladı. Her iki platformun aynı anda kullanılabilmesi birçok kişinin işine gelse de bazı problemleri de beraberinde getirdi. Her kullanıcı artık Instagram’da yeni bir hesap oluşturmadan doğrudan Facebook hesabını kullanarak profil oluşturabiliyor. Bu da kullanıcıların zamandan tasarruf ederken hiçbir şekilde şifreye ihtiyaç duymadan hesaplarına giriş yapmasına yardımcı oluyor. Biz de genel anlamda kullanıcıların sormuş olduğu “Instagram’a Facebook İle Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum” sorusunu yanıtlamaya çalışıyoruz. Her adımını soluksuz takip edeceğiniz bu içeriğimizde Instagram şifrenizi bulmak için yapacağınız adımları anlatacağız.

Bkz: Instagram da Spam Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesabıyla Eşleştirilen Instagram Hesabının Şifresini Bulma

Instagram’ın Facebook’un himayesi altına girmesiyle birlikte kullanıcıların hesap oluşturma ve her iki platformdaki hesapları aynı anda yönetme fırsatı bulması birçok kişi tarafından beğenildi. Tam olarak bu noktada bazı kişiler farklı cihazlardan Instagram hesabına giriş yapmak istediğinde Facebook hesabına da girmek zorunda kaldığı için şifreye gereksinim duyuyor. Bu şifreyi oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. “Instagram” uygulamasını açın.
  2. “Şifreni mi Unuttun?” bağlantısına tıklayın.
  3. “Kullanıcı Adı” sekmesine Facebook’ta kayıtlı olan e-posta adresinizi girin.
  4. “Instagram Şifrenizi Yenileyebilirsiniz” bağlantısı e-posta adresinize gelecektir.
  5. “Yeni Şifre” alanına şifrenizi girerek işlemleri tamamlayın.

Bu aşamaların ardından belirlediğiniz şifreyi kullanarak artık rahatlıkla platforma giriş yapabileceksiniz. İlgili adımları biraz daha detaylandıralım.

1- “Instagram” Uygulamasını Açın.

Facebook’la oluşturduğunuz hesabınıza giriş yapmak için öncelikle “Instagram” uygulamasına giriş yapmalısınız. Bazı kullanıcılar direkt olarak masaüstü sitesi aracılığıyla hesabına giriş yapmak istediğinde problemlerle karşılaşabiliyor. Biz de bu problemleri söz konusu işlem adımlarıyla ortadan kaldırıyoruz. Instagram uygulamasını açtıktan sonra bir sonraki adımları takip edin.

2- “Şifreni mi Unuttun?” Butonuna Dokunun.

Instagram’da yeni bir şifre almak için her zamanki gibi “Şifreni mi Unuttun?” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu buton giriş ekranında kullanıcı adı ve şifre bilgisinin talep edildiği kısmın hemen alt tarafında yer alıyor. Butona bastıktan sonra diğer adıma geçiş yapabilirsiniz.

3- “Kullanıcı Adı” Yazan Sekmeye Facebook’ta Kayıtlı Olan E-posta Adresinizi Girin.

Intagram hesabınızı Facebook profiliniz aracılığıyla açtığınızda ilgili platformlardaki e-posta adresiniz eşleşecektir. Bu sebeple şifre yenileme adımında da Facebook’ta kayıtlı olan e-posta adresini girmeniz gerekiyor. Eğer ki Facebook’ta kayıtlı olan e-posta adresinizi bilmiyorsanız doğrudan internetten bu konuyla alakalı araştırmalar yapabilirsiniz.

4- E-posta Adresinize Gelen Şifre Yenileme Bağlantısına Tıklayın.

İlgili e-posta adresinizi şifrenizi yenilemek ya da şifre oluşturmak için kullanabileceğiniz bir buton gönderilecektir. Bu butona tıkladığınızda doğrudan yeni şifre oluşturma sayfasına gönderileceksiniz. Şifrenizi oluştururken güvenlik adımlarını doğru bir şekilde tamamlamaya özen gösterin, aksi halde şifreniz yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilebilir.

Bu içeriğimizde Facebook ile açılan Instagram hesabının şifresini bulma konusunda gerekli olan bilgilerin tarafınıza aktarımını sağladık.

İçerik
Windows 10 Fabrika Ayarları Ne İşe Yarar?

Windows 10, Microsoft tarafından hayatımıza 2015 yılında sunuldu. Bu işletim sistemi diğerlerine nazaran kullanılması oldukça1

4 dk. 9192 Okundu
İçerik
Bilgisayar Çok Sesli Çalışıyor Sorunu Çözümü

Bir bilgisayarda çalışmayı sürdürebilmek için ana parçacıklar bulunmaktadır. Bu parçacıklar sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını,1

3 dk. 43 Okundu
İçerik
Teknoloji

Teknoloji, bgünümüzün bir parçası haline gelen ve sürekli gelişen bir yapıdır. Teknolojinin getirdiği faydalar insan1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.